III edycja już się zakończyła

Nie przegap kolejnego spotkania
– trzymaj rękę na pulsie
i zapisz się na newsletter

Poinformuj mnie

Najlepsi menedżerowie chcą podzielić się z Tobą swoim

doświadczeniem. Sprawdź, jak osiągnęli szczyt! 

 

Jeśli Twoja droga zawodowa ma zaprowadzić Cię na szczyt kariery menedżerskiej, będziesz potrzebował silnego wsparcia i pomocnej dłoni. Dlatego właśnie zapraszamy Cię na niezwykłe wydarzenie, spotkanie LiGHT.

Robert Kiyosaki powiedział, że „Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”. Jako doświadczeni praktycy, chcemy Ci pokazać miejsce, w jakim jesteśmy oraz opowiedzieć o drodze, jaką przeszliśmy, by to osiągnąć. Dostaniesz mnóstwo inspiracji, całe pokłady pozytywnej energii i wsparcie – o które czasem najtrudniej.

Józef Kącki
Twórca Leaders Island

LiGHT to praktyczna wiedza i doświadczenie, jak, również spotkanie z ludźmi takimi jak Ty – menedżerami i młodymi przedsiębiorcami, którzy mają przed sobą nieograniczone perspektywy. Każdy z Was ma swoją własną drogę, ale również ciekawe doświadczenia i spostrzeżenia, którymi warto się podzielić nawet, jeśli pozornie wędrujecie różnymi drogami. Okaże się, że świat biznesu może być kreatywny i nastawiony na budowanie wartości, zwłaszcza, jeśli budują go i zmieniają na lepsze ludzie tacy, jak Ty.

Co z tego będziesz mieć?

#KNOW-HOW

Informacja to dziś największy kapitał. Nie przegap więc wyjątkowej okazji, by zdobyć wiedzę, której próżno szukać w podręcznikach czy na nudnych seminariach. Gwarantujemy, że z wystąpień charyzmatycznych liderów wyjdziesz z głową pełną pomysłów i energią do ich zrealizowania!

#NETWORKING

W biznesie liczy się nie tylko to, co wiesz, ale i kogo znasz. Podczas LiGHT poznasz wielu zdolnych ludzi, którzy podzielają Twoją pasję i chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami. Kto wie, co razem osiągniecie?

#COMMUNITY

Uczestnicząc w LiGHT, stajesz się częścią społeczności Leaders Island. To przyjazna przestrzeń, w której zyskasz możliwość świadomego rozwijania swoich kompetencji i talentów. Dzięki Leaders Island nigdy nie zostaniesz sam/-a w drodze na szczyt.

Swoim doświadczeniem podzielą się

Aneta Podyma

Zaangażowana biznesowo i społecznie

Prezes zarządu Pramerica Życie TUiR SA. Posiada imponujące doświadczenie menedżerskie: karierę zaczynała w Merrill Lynch, uruchamiała polski oddział BlackRock, tworzyła AXA TFI i była szefem Genworth Financial w regionie. Studiowała we Wrocławiu i w Paryżu.

W pracy kładzie nacisk na oparte na wartościach etyczne relacje z klientami, oferowanie transparentnych produktów finansowych i najwyższą jakość obsługi. Dostrzega i docenia ludzi, wierzy w ich potencjał i pomaga im się rozwijać. To według niej klucz do biznesowego wzrostu i osobistych sukcesów otaczających ją osób.

Jest otwarta na potrzeby innych i zaangażowana społecznie. Przewodniczyła Radzie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i jest współzałożycielem oraz członkiem Koalicji Prezesów Wolontariuszy. Jej wrażliwość społeczna oraz kompetencje przywódcze sprawiają, że jest zaliczana do najbardziej wpływowych kobiet biznesu.

Bogdan Białek

Człowiek z charakterem i „Charakterami”

Wydawca i redaktor naczelny miesięcznika psychologicznego „Charaktery”. Z wykształcenia psycholog, z zawodu także dziennikarz, naukowiec, popularyzator i… biznesmen (jako twórca oraz menedżer szeregu odnoszących sukcesy przedsięwzięć wydawniczych).

Zasłużony dla ruchu solidarnościowego. Od lat znany z działalności publicznej, zwłaszcza z ogromnego zaangażowania w dialog chrześcijańsko-żydowski. Prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Przekraczającą ramy tej kolumny listę jego inicjatyw, zasług i nagród można znaleźć w Wikipedii.

Jego postawę życiową nieźle oddaje to, jak własnymi słowami określa odbiorcę stworzonego przez siebie czasopisma: „»Charaktery« czytają tzw. reformatorzy, […] ludzie zainteresowani kreatywnym wpływem na swoje życie, którzy próbują coś więcej zrozumieć, zwłaszcza w sferze kontaktów międzyludzkich”.

Krystyna Pietrzykowska

Technologia jest… kobietą

Przebyła drogę od software designera i dewelopera do dyrektora departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions. Czyni to ją jedną z najbardziej wpływowych kobiet w segmencie nowych technologii. Absolwentka AGH w Krakowie, gdzie była jedyną studentką wśród 80 mężczyzn.

Na co dzień zarządza departamentem liczącym ponad 150 informatyków.  „W swoim otoczeniu staram się stworzyć zespół idealny” – mówi. Rekrutuje do niego osoby zdolne do niestandardowego myślenia i odważnych działań. „Obserwuję ludzi i patrzę, wspieram ich w odkrywaniu własnego potencjału, tego w czym są najlepsi”.

Nie kieruje się przy tym parytetem płci, choć ceni cechy „kobiece”: wielozadaniowość i elastyczność, a nawet umiejętność kwestionowania swoich wcześniejszych decyzji. Podkreśla, że przy rozwiązywaniu problemów przydaje się patrzenie na problem z szerszej perspektywy właściwej kobietom-programistkom.

Jaromir Pelczarski

Najlepszy bankier wśród informatyków. Lub na odwrót.

Wiceprezes Zarządu jednego z większych banków w Polsce, odpowiedzialny za obszar Operacji i Wsparcia Biznesu. Absolwent wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH, a także studiów podyplomowych w zakresie bankowości. Ma dyplom Executive MBA École Nationale w Paryżu i Uniwersytetu w Bristolu. Głosi zaskakującą jak na informatyka tezę, że „nie ma już dziś projektów IT. Rolą IT jest sprawianie, aby rzeczy działy się szybciej, łatwiej i bardziej efektywnie kosztowo”.

Program

17:00

Rejestracja

17:30

Józef Kącki – „Rozpoczęcie”

18:00

Krystyna Pietrzykowska – „Prawdziwych liderów poznaje się w…”

Podzieli się wyjątkową sytuacją z życia menedżera, gdy jako lider dużego projektu informatycznego nie miała do dyspozycji ani jednego bezpośredniego podwładnego. Jak zrealizowała cel i jaki wpływ miały na to wyznawane przez nią wartości oraz wizja komunikacji?

Jak zrealizować wielki projekt, będąc liderem… pozbawionym podwładnych?

18:25

Bogdan Białek – „Ufność jest realną fatamorganą i bezgranicznym celem”

Postawi zaskakującą w świecie biznesu tezę. Zastanowi się, czy wysoki poziom zaufania jest naiwnością, a być może wręcz głupotą, czy przeciwnie: źródłem siły w sytuacjach trudnych, nawet z pozoru beznadziejnych.

18:50

Networking uczestników i spotkania z mentorami

20:00

Aneta Podyma –  „Budowanie kultury firmy na silnych fundamentach wartości”

Koncentracja na zyskach firmy, stałe mierzenie się z wyzwaniami rynkowymi i podążanie za trendami może zachwiać równowagą organizacji. Warto zatem mieć punkt odniesienia w postaci misji firmy, o ile nie traktuje się jej jak pustego sloganu.
Serdecznie zapraszamy na wystąpienie Prezes Zarządu Pramerica Życie poświęcone budowaniu kultury firmy w oparciu o wartości.

20:25

Jaromir Pelczarski – ” Czy Twój zespół przetrwa cyfrową rewolucję? Jaka jest przyszłość działów IT w przedsiębiorstwach?”

Zwykło się mówić, że firmy/ludzie, którzy nie mają obecności w Internecie, praktycznie nie istnieją. Mogłoby się więc wydawać, że przyszłość informatyków rysuje się wyjątkowo optymistycznie. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy cloud computing, machine learning, AI nie będą dla nich zagrożeniem typu SkyNet? Czy w tym przypadku również sprawdzą się słowa Dantona, że każda rewolucja zjada własne dzieci?

20:50

Networking uczestników i spotkania z mentorami – część druga

22:00

Zakończenie

Zobacz, kto u nas gościł podczas dwóch poprzednich spotkań.

John Lynch

Amerykański pionier gospodarki wolnorynkowej w Polsce.

Dawid Ostręga Agile Kraków Football Kings

Dawid Ostręga

Najlepszy trener wśród menedżerów i odwrotnie. 

Jarosław Zagórowski

Odważny menedżer. Ten, który zmienia polski przemysł.

Dariusz Marzec

Zawodnik ekstraklasy w marketingu i sprzedaży

Jurek Sikorski

Menedżer branży medycznej, który stawia na inkubatory biznesu 

Szymon Niemczura

Młody (ale tylko wiekiem) twórca start-upu zmieniającego świat

dr John Scherer

Jeden z najlepszych na świecie specjalistów z zakresu przywództwa.

Phil Chambers

Człowiek, który wie, co motywuje Twoich pracowników.

Nie przegap okazji - trzymaj rękę na pulsie

Zapisz się na bezpłatny newsletter poświęcony konferencji LiGHT

Spotkanie odbędzie się:

MPTI2

w intrygującym obiekcie MPTI – Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych przy ulicy Podole 60
w Krakowie. Budynek jest częścią KPT- Krakowskiego Parku Technologicznego.

Kraków, ul. Podole 60

Partnerzy spotkania

Partner Strategiczny

Pramerica

Patroni Medialni

Charaktery Magazyn Psychologicznynasze miastoBiznes Musi Sprzedawać

Partnerzy

podróże z winemAktywacja

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X