Rozwój menadżerów i liderów według Leaders Island

Home > Doradztwo biznesowe > Rozwój menadżerów i liderów według Leaders Island

Często wyspecjalizowani pracownicy kwestionują̨ wpływ roli lidera, stawiając pytanie: czy menedżerowie, liderzy rzeczywiście tworzą̨ wartość́ dodaną? W naszej opinii rozwój kompetencji menadżerskich to jedna z najlepszych inwestycji, jakie może zrobić twoja firma – i mamy na to naukowe dowody!

Zespół badawczy Google, badając dane z ankiet pracowniczych, przeglądów wydajności i podwójnie ślepych wywiadów, zweryfikował, że menedżerowie mają pozytywny i kluczowy wpływ na organizację. Badanie z Wharton School of Management wykazały wprost, że menedżerowie średniego szczebla są̨ niezbędni, aby ułatwić́ firmom działanie w kreatywnych, innowacyjnych i opartych na wiedzy branżach. Jakość́ liderów w organizacji różnicowała dochód nawet do 22,3% pomiędzy porównywanymi firmami. Zespół z Stanford Graduate School of Business zmierzył dzienną wydajność́ pracowników w okresie pięciu lat i ustalił, że zastąpienie złego menedżera dobrym zwiększa produktywność́ członków zespołu o aż 13%. To więcej niż wzrost zapewniany przez wiele kosztownych inwestycji w IT. To również̇ większy wzrost niż wynik osiągany przez dodanie dodatkowego pracownika do zespołu (11%).

Wniosek: szkolenia z zarządzania zespołem dają firmie lepszych menadżerów i liderów, a oni przynoszą coraz lepsze wyniki, poprawiają wydajność pracowników i kondycję organizacji.

Szkolenia wspomagające rozwój menadżerów i liderów, które dla Ciebie przygotowaliśmy

Rozwój to długotrwały, stopniowy proces, który można podzielić na kolejne etapy, dzięki czemu mamy pełny obraz tego, co już osiągnęliśmy i tego, co jeszcze przed nami.

Zacznijmy od podstaw. Na poziomie FOUNDATION oferujemy szkolenie Fundament Początkującego Lidera (FLP)  – bazę, na której będziesz mógł zbudować całe swoje dalsze doświadczenie. Rozwój w przestrzeni Leaders Island będzie dla Ciebie podróżą od frustracji, niepewności, powtarzających się błędów i nieporozumień do efektywnego działania wynikającego z osobistej skuteczności menedżerskiej zbudowanej na solidnych podstawach. Podzielimy się z Tobą najistotniejszymi doświadczeniami, jakie przydadzą Ci się na tym etapie rozwoju zawodowego.

Na szkoleniu nauczysz się między innymi:

 • metod diagnozowania swoich podwładnych,
 • efektywnej komunikacji,
 • technik motywowania pracowników
 • technik delegowania zadań,
 • wykorzystywania swojego stylu zarządzania,
 • budowania postawy lidera,
 • jak doskonalić swoich pracowników,
 • jak zarządzać własną osobą
 • … i wielu innych technik przydatnych w twojej pracy jako lidera

Kiedy opanujesz już podstawy, na pewno będziesz chciał przejść na wyższy stopień swojego rozwoju jako lidera. Na poziomie INTERMEDIATE przygotowaliśmy coś nietuzinkowego: szkolenie Komunikacja to Twoja praca (KTTP). Naucz się tu, jak uwolnić swój potencjał komunikacyjny i jak odkrywać go u innych. W laboratoryjnych warunkach sprawdzisz, jak zachowujesz się w trudnych rozmowach i sytuacjach. Na tym szkoleniu wspólnie przechodzimy przez trudne sytuacje komunikacyjne, typowe dla środowiska pracy, a następnie w bezpiecznym otoczeniu dokonujemy refleksji i korekty swoich nawyków komunikacyjnych.

Jesteś już naprawdę wysoko, ale szczyt twoich możliwości jeszcze przed Tobą! Wdrożenie dobrych praktyk liderskich w organizacji (WRZ) – to szkolenie z zarządzania zespołem na poziomie ADVANCED. Bazuje na wiedzy, którą uczestnicy zdobywają na szkoleniu Fundament Początkującego Lidera i rozwija już posiadane kompetencje menadżerskie na wyższy poziom. Treść tego warsztatu opiera się na trzech głównych założeniach:

 1. Unikalne doświadczenie mentorów – stawiamy na spotkanie z praktykami, którzy mają za sobą doświadczenie kierowania zespołem i byli lub są w miejscu, do którego dążą uczestnicy.
 2. Rzetelna i sprawdzona wiedza – bazując na badaniach naukowych jesteśmy w stanie pokazać liderom, w jaki sposób odbywa się rozwój ich kompetencji menadżerskich, i wyjaśnić mechanizmy wpływające na podejmowane przez nich decyzje
 3. Uczenie przez doświadczenie – efektywne szkolenie z rozwoju umiejętności zarządzania wymaga naszym zdaniem praktyki, dlatego podczas warsztatu umożliwiamy uczestnikom udział w stymulujących i angażujących doświadczeniach, które odnoszą się do realnych sytuacji. Opieramy się także na strategiach uczenia poznawczego, które koncentrują się na roli refleksji i zastosowaniu zdobytej wiedzy w obecnych i przyszłych sytuacjach.

Leading a Winning Teams. Wdrożenie dobrych praktyk liderskich w organizacji to precyzyjnie zaprojektowany proces który znacząco podniesie Twoje kompetencje liderskie i ułatwi Ci efektywne kierowanie Twoim zespołem.

Szkolenie menedżerskie i liderskie "Fundament początkującego lidera"

Fundament Początkującego Lidera

4-5, 11-12 grudnia 2023 / Kraków
(W SALI, 4 dni szkolenia)

Naucz się zarządzać zespołem tak, aby poprowadzić go ku sukcesom, w pełni wykorzystać potencjał swojego awansu i zyskać pewność siebie, która pozwoli Ci skutecznie zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.

Zapisz się

4223 PLN + VAT

Szkolenie z komunikacji "Komunikacja to Twoja praca"

Komunikacja to Twoja Praca edycja Menedżer

18-20 grudnia 2023 / Kraków
(W SALI, 3 dni szkolenia)

Naucz się rozmawiać tak, aby wpływać pozytywnie na otoczenie, stymulować pożądane zmiany, uświadamiać współpracownikom znaczenie ich pracy, zachęcać do wsparcia waszego wspólnego celu.

Zapisz się

4223 PLN + VAT

Jakie kwalifikacje do zarządzania zespołem dadzą Ci nasze szkolenia?

Kierowanie zespołem wymaga zróżnicowanych kompetencji – a my pomożemy ci je zdobyć i wskażemy, jak je dalej rozwinąć. Podczas warsztatu Leading a Winning Team nauczysz się jak wzmacniać i motywować swój zespół, jak skutecznie włączać każdego członka w działania i jak rozwijać własną samoświadomość jako lidera. Dowiesz się, jak stworzyć procesy i metodyki, które zagwarantują powtarzalność sukcesów i zbudujesz zespół, który będzie w stanie osiągnąć nawet najambitniejsze cele.

Jeśli chciałbyś rozwijać u siebie takie umiejętności – napisz do nas.
Więcej informacji o Leading a Winning Team znajdziesz też tutaj

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Zobacz inne nasze szkolenia

Opinie o szkoleniach

Aleksandra Favero - Director of People & Culture BRAINLY
Aleksandra Favero<br /> Director of People & Culture BRAINLY

Leaders Island jest dla nas ważnym partnerem w budowaniu programów rozwojowych dla liderów. Szkolenia Fundament Młodego Menadżera oraz Komunikacja to twoja praca są świetnie oceniane przez naszych pracowników i często z nich korzystamy. Są to szkolenia, których treści na długo zostają w pamięci i przekładają się na realne umiejętności.

To co według mnie wyróżnia Leaders Island to budowanie poprzez swoje różnorodne propozycje (konferencje, podcasty, programy online) społeczności i możliwości wsparcia rozwoju nie tylko w trakcie klasycznych szkoleń.

Magdalena Krzysztoń - People and Organization Development Manager Ailleron
Magdalena Krzysztoń<br /> People and Organization Development Manager Ailleron

Leaders Island okazał się świetnym partnerem na drodze rozwoju wielu managerów, z którymi miałam okazję współpracować. Sama przekonałam się, że wiedza i doświadczenie zgromadzone w LI są gwarantem, tego, że uczestnicy szkoleń wyposażani są w narzędzia do budowania efektywnego przywództwa, czego najlepszym dowodem są dobrze zmotywowane i efektywniej pracujące zespoły.

Szczególnie polecam program „Fundament Młodego Menedżera”, oceniany przez osoby wkraczające na ścieżkę liderską w firmie IT jako jeden z najlepiej przygotowanych programów rozwojowych w obszarze kompetencji miękkich. Osobiście uważam, ze dużą wartością Leaders Island jest również to, że stwarza przestrzeń do dalszego rozwoju, po wyjściu uczestnika z sali szkoleniowej.

Podcasty, konferencje Light czy materiały szkoleniowe dostarczane zawsze w najwyższej jakości, zapewniają ciągłość w procesie rozwoju liderów. Polecam – naprawdę warto bliżej poznać Leaders Island!

Łukasz Siódmok - Założyciel i Prezes Zarządu Fulco System sp. z o.o.
Łukasz Siódmok<br /> Założyciel i Prezes Zarządu Fulco System sp. z o.o.

Na szkoleniach Leader’s Island spędziłem wraz z moim zespołem do tej pory 5 dni. To wystarczyło, żeby całkowicie zmieniła się moja dotychczasowa opinia o rozwoju kompetencji miękkich. Zresztą słowo „szkolenie” niewyobrażalnie spłyca to co wydarzyło się podczas tych spotkań. To co zaserwował nam Leader’s Island to zupełnie inny poziom podejścia do tego tematu, dzięki któremu warsztaty to głębokie doświadczenie i przeżycie, które każdemu polecam.

Poziom wiedzy, którym dysponują Panowie z Li oraz perfekcyjnie dopracowana i atrakcyjna forma jej przekazania, angażuje w 100%. Tym szeroko otwartym kanałem wlewa się do umysłu wiedza w niezwykle praktyczny i doświadczalny sposób. To drugi biegun względem książkowych teorii. Pomimo mojego analitycznego umysłu, nadal nie wiem jak Oni to robią. Czuję się jak po wyjściu z kina z filmu „Fightclub” i chętnie udam się na kolejny seans 🙂

Zobacz więcej rekomendacji

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X