Szkolenia Performance Management

Home > Doradztwo biznesowe > Szkolenia Performance Management

Performance Management – czyli zarządzanie efektywnością pracowników, zespołów i całej organizacji, to proces ważny dla rozwoju firmy. Podczas niego firmy często koncentrują się na projektowaniu i realizacji procesów w oparciu o dotychczasowe zdarzenia i doświadczenia. Problem z takim podejściem do zarządzania efektywnością polega na tym, że uwaga skupia się wtedy na przeszłości, a nie na przygotowaniu do przyszłości.

Dodatkowo, skupiając się tylko na procesie, tracimy z oczu jednostkę, a to prosta droga do niskiej wydajności w organizacji. Skuteczny Performance Management to przede wszystkim stawianie na rozwój kompetencji liderów i managerów, bo to właśnie oni odpowiadają za coraz lepsze wyniki pracy zespołu.

Zespół Graduate School of Business w Stanford zmierzył dzienną wydajność 23 878 pracowników w porównaniu z 1940 szefami w ciągu pięciu lat, w okresie od 2006 do 2010 roku, co dało prawie 6 milionów pomiarów. Pracownicy pochodzili z różnych branż i firm. Ponieważ każdy pracownik miał średnio czterech kierowników / przełożonych rocznie, możliwe było określenie wpływu dobrego kierownika w porównaniu do słabego. Zastąpienie złego menedżera dobrym zwiększyło produktywność tych samych członków zespołu o aż 13%. To więcej niż wzrost zapewniany przez wiele kosztownych inwestycji np. w IT. Był to również większy wzrost niż wynik osiągany przez dodanie dodatkowego pracownika do zespołu (który wynosił 11%).

Nasze szkolenia pomagają liderom rozwijać umiejętności rozwoju efektywności, co przekłada się na lepszą wydajność ich zespołów.

Na co zwrócić uwagę w zarządzaniu efektywnością w Twojej organizacji?

Zarządzanie wydajnością firmy nie może być doraźnym i jednorazowym rozwiązaniem bieżącego problemu. Performance Management to trwającą przez cały rok właściwa interakcja między menedżerami i współpracownikami mająca zapewnić realizację celów strategicznych. Oprócz sprawdzonych oczywistych działań, jak częstsze rozmowy czy wzmacnianie relacji w miejscu pracy, kluczowym dla organizacji jest spełnianie psychologicznych warunków, które pozwalają uzyskać wysoką wydajność. Na budowę takiego otoczenia dla współpracowników ogromny wpływ ma kadra liderów i menedżerów – dlatego warto zadbać dla nich o odpowiednie szkolenia – te związane z Performance Management, ale nie tylko, przydatne będą też umiejętności komunikacji oraz budowania zespołu.

Szkolenia z zarządzania efektywnością dla podnoszenia Twoich kwalifikacji

Jeśli zależy Ci na poprawieniu efektywności twoich pracowników i na wdrożeniu Performance Management – skontaktuj się z nami! W trakcie indywidualnej konsultacji przyjrzymy się strukturze Twojej organizacji, kompetencjom menadżerów i liderów oraz stosowanym procedurom – i zaproponujemy rozwiązania usprawniające oraz szkolenia, podczas których dowiesz się:

  • Jak budować i podtrzymywać relacje w zespole
  • W jaki sposób oceniać wyniki pracy i skutecznie mierzyć efektywność
  • Jak stworzyć w organizacji warunki, które zmotywują pracowników do sięgania po lepsze wyniki
  • Z jakich (popartych badaniami naukowymi) metod zarządzania warto korzystać

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Zobacz inne nasze szkolenia

Opinie o szkoleniach

Jakub Rzeszutko - Project Manager
Jakub Rzeszutko<br /> Project Manager

Uważam, że było to jedno z najciekawszych oraz najbardziej wartościowych szkoleń, w jakich do tej pory uczestniczyłem. Dzięki niemu otworzyłem oczy na kwestie, z których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy. Jestem przekonany, że po wprowadzeniu w życie przedstawionych tematów polepszyły się relacje w moim zespole oraz jego efektywność. Zauważyli to nawet sami pracownicy. Mam również wrażenie, że moja postawa została doceniona przez moich przełożonych, gdyż od marca rozpoczynam pracę na nowym stanowisku.

Wojciech Ortynecki - Design Engineering Manager / Delphi Technologies
Wojciech Ortynecki<br /> Design Engineering Manager / Delphi Technologies

17 lat pracy w korporacjach które chętnie inwestowały w rozwój pracowników dało mi szanse uczestnictwa w wielu szkoleniach. Mnogość tych szkoleń powodowała nawet pewne znudzenie tematem, postawę „ale to już było”. Jednocześnie w codziennej pracy dalej zdarzały się tarcia które po tym jak opadły emocje można było streścić do krótkich stwierdzeń: zawiodła komunikacja, źle zareagowałem, puściły mi nerwy.

To szkolenia które zdecydowanie zostają w głowie. Będąc w sytuacji trudnej będziecie również gdzieś ponad tą sytuacją, zdolni do obserwacji siebie i innych z dystansu, a dzięki temu reakcje będą właściwsze.

Zobacz więcej rekomendacji

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X