Mentoring

Mentoring biznesowy

Mentoring biznesowy jako najskuteczniejsza forma przekazywania wiedzy.

Pomożemy Ci rozwinąć swoje kompetencje!

Online
Umów się na pierwsze spotkanie bezpłatnie

Zapisz się
SPIS TREŚCI

Rozwijanie swoich kompetencji i uczenie się nowych zdolności to proces mocno zindywidualizowany, ale jednocześnie nieodbywający się przecież w próżni. Wiedzę przekazują nam w końcu przede wszystkim inni ludzie, którzy chcą się nią z nami dzielić.
Najstarszą, a zarazem najefektywniejsza formą takiego przekazywania wiedzy i doświadczenia jest relacja mistrz-uczeń, czy w bardziej nowoczesnej terminologii: mentoring.

Czym jest mentoring biznesowy?

Mentoring biznesowy to relacja, w której jedna strona jest dla drugiej przewodnikiem na drodze rozwoju. Wciąż pozostaje ona jednak obustronna – zarówno mentor, jak i uczeń (mentee) mają w niej swoje obowiązki. Rolą ucznia jest wyznaczyć cel, do którego dąży, i aktywna praca nad jego osiągnięciem, rolą mentora – kierowanie tym procesem, inspirowanie oraz dzielenie się własnym doświadczeniem. Mentor, aby mógł dobrze wypełniać swoją rolę, musi być autorytetem w dziedzinie, której naucza. Jest lub już był w miejscu, do którego uczeń dąży, i wie, jak tam dotrzeć. Mentee zaś nie może być tylko pasywnym biorcą wiedzy – to on musi wykonywać ćwiczenia oraz podążać za przekazywanymi mu przez mentora inspiracjami, innymi słowy: on tez wnosi do relacji swoje zasoby, chociaż ich głównym źródłem w procesie jest oczywiście mentor.

Jak wygląda proces mentoringu?

Mentoring biznesowy działa w oparciu o jasno wytyczone procedury oraz systematyczny trening nowo nabywanych umiejętności. Podczas sesji mentoringowych uczeń wspólnie z mentorem przechodzi przez poszczególne etapy procesu nauki. Pierwsze spotkania zwykle poświęcone są analizie sytuacji wyjściowej, nakreśleniu obszarów, które należy zmienić, oraz powodów, dla których zmiana ma się dokonać.

Następnie wyznaczony zostaje cel końcowy, miejsce do którego mentee chce dotrzeć pod koniec całego procesu. Ważne jest by był on konkretny i mierzalny, dlatego ustalane są także kryteria, dzięki którym można ocenić, na jakim etapie jest proces.

Po tym następuje wytyczenie trasy z punktu A do punktu B, czyli zaplanowanie działań, ćwiczeń i sposobów na uzyskanie potrzebnych umiejętności. Ponieważ to nigdy nie jest łatwa ani prosta droga, wyznaczane są także punkty pośrednie: cele cząstkowe, działające jak punkty orientacyjne.

I wreszcie: po rozpoczęci nauki stale kontrolujemy jej postępy i korygujemy kurs. Czasem potrzebna będzie zmiana podejścia, czasem wytyczenie zupełnie nowej ścieżki, a czasem poświęcenia większej ilości czasu na wyćwiczenie umiejętności, która pozwoli uczniowi pokonać kolejny kamień milowy.

Dla kogo jest mentoring biznesowy?

Mówiąc wprost: dla każdego, kto chce się rozwijać i wie, do czego dąży. Mentoring to najskuteczniejsza forma przekazywania wiedzy, wymagająca dużych zasobów, ale dająca najlepsze rezultaty w długiej perspektywie. Jeśli więc jesteś tym zainteresowany, proponujemy Ci cykl spotkań one-on-one z wybranym mentorem przez platformę Zoom. Spotkania trwają godzinę i to ty ustalasz z jaką częstotliwością się one odbywają i ile ich potrzebujesz. Poznaj naszych mentorów i już dziś zapisz się na pierwsze bezpłatne spotkanie zapoznawcze.

Poznaj Mentorów tego Programu

Krystyna Pietrzykowska - LeadersIsland

Krystyna Pietrzykowska

Obecnie jako dyrektor Centrum Technologicznego Hitachi ABB mam ponad 20 lat doświadczenia w pracy menedżerskiej w branży IT. Po drodze miałam okazję zrobić trochę pionierskich rzeczy. Przecierałam szlaki w łączeniu urządzeń przemysłowych z komputerami.

Poznaj Krystynę Pietrzykowską!
Dawid Ostręga - Leadersisland

Dawid Ostręga

Przez 20 lat zdobywałem doświadczenie poza Polską z myślą o tym, aby powrócić z nim do kraju. Po ukończeniu studiów w Londynie nie chciałem być postrzegany wyłącznie jako informatyk. Pragnąłem poszerzyć osobiste horyzonty i pokazać szerszy wachlarz umiejętności managerskich.

Poznaj Dawida Ostręgę!

Błażej Pasiut

Doświadczenie w zakresie prowadzenia rozmów w trudnych sytuacjach, radzenia sobie z kryzysami i rozwiązywania konfliktów zdobyłem w sposób najbardziej ekstremalny: jako mediator i negocjator kryzysowy. Od lat profesjonalnie wspieram innych w podejmowaniu decyzji, których stawką bywa ludzkie życie.

Poznaj Błażeja Pasiuta!
Wojtek Wereszko - Leadersisland

Wojtek “Wery” Wereszko

Szlify bojowe w zakresie planowania, dowodzenia i motywowania zdobyłem w… mundurze. Zanim rozpocząłem swoją misję dla biznesu, byłem oficerem Jednostki Wojskowej GROM i Formoza z ponad 20-letniem stażem zawodowej służby wojskowej.

Dowodziłem m.in. Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie. Przez 7 lat kierowałem wydziałem szkolenia i byłem komendantem Ośrodka Szkolenia Nurków Wojsk Specjalnych Jednostki Wojskowej GROM. Pochodzę więc wprost ze świata, gdzie od podejmowania świadomych, śmiałych i skutecznych decyzji zależy czasami nawet więcej niż indywidualne ludzkie życie.

Poznaj Wojtka ``Wery`` Wereszkę!

Forma spotkania, informacje organizacyjne

Cykl sesji monitoringowych to spotkania one-on-one z wybranym Mentorem poprzez platformę ZOOM

Spotkanie trwa 1h

Regularność oraz liczbę sesji – Uczestnik ustala z Mentorem

Pierwsze spotkanie, zapoznawcze jest bezpłatne.

Zapisz się na spotkanie

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na indywidualne
spotkanie z wybranym Mentorem .

Termin i miejsce:
Online
Cena: jedno spotkanie (1h) – 700 PLN + 23% VAT
Umów się na pierwsze spotkanie bezpłatnie.

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X