Understanding Your Human Nature

Home > Szkolenia > Szkolenia masterclass i e-learning w biznesie > Understanding Your Human Nature
Understanding
Your Human Nature

Becoming The Best Ever New You!
by Philip Zimbardo

Pasjonujące warsztaty guru psychologii – profesora Philipa Zimbardo.

E-learning / English
Specjalna cena!
149 USD   99 USD

Zapisz się

Autor zdjęcia: Ferne Millen

SPIS TREŚCI

Understanding HUMAN NATURE

Nie musisz od razu stać się bohaterem obdarzonym władzą nad czasem i wyposażonym w „growth mindset”. Ale pasjonujące warsztaty guru psychologii – profesora Philipa Zimbardo – sprawią, że zaczniesz o tym myśleć. A stąd już tylko kilka kroków do celu!

Czego można się spodziewać po warsztatach?

Przede wszystkim – inspiracji. Tematów do samodzielnego przemyślenia. Spostrzeżeń, które rzucą nowe światło na otaczającą nas rzeczywistość. W pewnym stopniu: konkretnych porad. W ogóle za to nie należy oczekiwać gotowych recept.

Spotkanie to stanowi nieomal kompletny przegląd dorobku naukowego profesora Zimbardo, a także przedstawia jego ważniejsze projekty społeczne oraz prace innych psychologów, które uznał za szczególnie interesujące. Blisko 4-godzinne szkolenie w formule e-learningu obejmuje tematy takie jak:

 • Natura zła
 • Stanfordzki Eksperyment Więzienny
 • Jak się stać bohaterem dnia codziennego
 • Profesora Z. program 10 kroków (do nabrania odwagi cywilnej)
 • The Heroic Imagination Project (Projekt Bohaterskiej Wyobraźni)
 • Jak sekretna moc czasu wpływa na twoje przeznaczenie?
 • Gdzie ci mężczyźni? – Dlaczego młodzi mężczyźni są w kryzysie?
 • Gdzie ci mężczyźni? – Co możemy z tym zrobić?
 • Jak wyrobić sobie dynamiczne nastawienie („growth mindset”)?
przeczytaj więcej ...

Od studiów nad naturą zła…

Swoją opowieść Zimbardo rozpoczyna od tematu zła, który fascynował go we wcześniejszym okresie kariery naukowej. Wspomina eksperyment Milgrama, w którym zwyczajni ludzie pod wpływem autorytetów gotowi byli poddać innych śmiertelnym elektrowstrząsom (oczywiście tylko sugestywnie zainscenizowanym). Szeroko omawia swój stanfordzki eksperyment więzienny, którym pokazał, że określone warunki mogą zamienić normalne, zdrowe osoby w sadystów pozbawionych zahamowań.

…do promowania heroizmu!

W eksperymentalnym więzieniu Zimbardo odniósł sukces jako badacz, ale na swój sposób poniósł klęskę jako człowiek, dopuszczając w imię nauki do eskalacji przemocy. Zaowocowało to u niego głęboką przemianą i zwrotem zainteresowań ku heroizmowi dnia codziennego jako sposobowi na przeciwstawianie się złu. Nie chodzi tu wcale o wielkie czyny, lecz raczej (nie-takie-) zwykłe dobre uczynki: akty cywilnej odwagi, myślenie krytyczne wobec zastanych, nie zawsze sprawiedliwych zasad, a także niezgodę na powszechne znieczulenie.

Zainicjowany przez profesora i realizowany na całym świecie „Projekt Heroicznej Wyobraźni” ma na celu tworzenie środowiska domowego, szkolnego czy biznesowego, które wydobywa z ludzi ich najlepsze cechy. Zimbardo zakłada, że podobnie jak zło, heroizm szerzy się na zasadzie efektu domina. Przedstawia w związku z tym 10 nieoczywistych kroków, które pozwalają nam się wytrenować w roli wzorów do naśladowania i czerpać satysfakcję z wartościowego życia.

Dobrze wykorzystaj swój czas!

A o tym, jak prowadzić szczęśliwsze i pełne sukcesów życie w wymiarze bardziej indywidualnym, traktują mini wykłady o tzw. zrównoważonej perspektywie czasowej. Ta opowieść, której początkiem była terapia osób z zespołem stresu pourazowego, jest na tyle fascynująca, że można bez szkody zdradzić jej zakończenie.

Okazuje się, że wiele konfliktów nie tylko między jednostkami, ale i całymi społecznościami wynika właśnie z różnic w podejściu do czasu, a świadomość tego faktu może pozwolić ich uniknąć. Nie można za to w naszych czasach uniknąć kolejnego pytania profesora Zimbardo, czyli…

Gdzie ci mężczyźni?

W uproszczeniu odpowiedź brzmi: przy komputerze, zamknięci w swoich pokojach, w domu rodziców (a najczęściej u samotnej matki). Coś w ostatnich dekadach poszło nie tak, zauważa Philip Zimbardo w kolejnym bloku tematycznym, że na całym świecie powiększa się grupa odizolowanych społecznie mężczyzn, którzy – w przeciwieństwie do ogółu zaradnych kobiet – słabo radzą sobie w szkole, pracy i życiu prywatnym. Jeśli dołożyć do tego, że są sfrustrowani i pełni pretensji do otoczenia, okazują się zarazem ofiarami systemu, jak i, delikatnie rzecz ujmując, obciążeniem nie tylko dla bliskich.

Ta porażająca, poparta statystykami diagnoza daje do myślenia i może być kluczem do zrozumienia nowego pokolenia na rynku pracy. Na pewno warto rozważyć wdrożenie zaproponowanych przez profesora działań naprawczych również w organizacjach biznesowych.

Nastawieni na wzrost

Ostatni wykład poświęca profesor pojęciu ukutemu przez dr C. Dreck, które zyskało ostatnio na popularności, co widać w ogłoszeniach o pracę. Tak przez pracodawców pożądany „growth mindset” to pozytywne, dynamiczne, nastawione na rozwój podejście do swoich (i cudzych) możliwości. Jego przeciwieństwem jest „statyczna” postawa „fixed mindset”, która wyraża się w deklaracjach „już taki jestem, siebie nie przeskoczę; tego czy tamtego nie opanuję” itp.

Nauka potwierdza niewiarygodną plastyczność mózgu, która jest wystarczającym argumentem za wiarą w moc „growth mindset”. Profesor Zimbardo radzi, jak pokonać bariery, które stają na drodze do wyrobienia sobie takiego nastawienia. Unika przy tym, oczywiście, głoszenia naiwnych prawd typu „jesteś zwycięzcą, możesz wszystko”. Za tym „wszystkim” stoi gotowość na wyzwania, ogromna praca, wyciąganie wniosków z błędów i podejmowanie kolejnych prób. Przy tak sformułowanych założeniach wypowiedź, że czegoś nie potrafimy, rzeczywiście warto kończyć słowem „jeszcze”.

Ikona psychologii…
Dr. Philip Zimbardo

Philipa Zimbardo znają nawet ludzie, którzy o psychologii wiedzą mniej więcej tyle, że taka gałąź nauki istnieje. A jeśli nawet w ogóle nie słyszeli o tym światowej sławy amerykańskim psychologu, wykładowcy, pisarzu i aktywiście społecznym, to przynajmniej kojarzą z mediów przeprowadzony przez niego w 1971 r. eksperyment więzienny.

Osoby z wykształceniem humanistycznym lub takimi zainteresowaniami prawdopodobnie miały w rękach kultowy, przetłumaczony na wiele języków i zachwycający przystępnością podręcznik „Psychologia i życie”, którego współautorem był profesor. Duży rozgłos zdobyły też jego książki „Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?”, „Paradoks czasu” i „Gdzie ci mężczyźni?”, a także program społeczny „Heroic Imagination Project”.

…dzieli się doświadczeniami!

Jak można się domyślić, profesor Philip Zimbardo łączy w sobie ciekawość badacza z temperamentem popularyzatora i jest typem naukowca, który ze swoją działalnością wychodzi daleko poza mury uczelni.

Wiedza i doświadczenie profesora jest z pewnością wartościowe zarówno dla menedżera w korporacji, jak i twórcy start-upu, a tak naprawdę – dla każdej osoby otwartej na wiedzę o sobie, o innych i o relacjach międzyludzkich.

Dr. Philip Zimbardo
Professor Emeritus, Stanford University
Linked In

Zaufali nam:

Po ponad 40 latach, Stanford Prison Experiment wciąż budzi mnóstwo emocji….

Misją Leaders Island jest przekazywanie dobrych doświadczeń. Dlatego w przyjemnością prezentujemy program w którym profesor Philip Zimbardo dzieli się swoimi wnioskami na bazie ponad czterech dekach badań, aktywności i programów społecznych i naukowych. Inicjatywy profesora jak np. Heroic Imagination Project mają zwykle ten sam mianownik, czyli pogłębienie refleksji na sobą i polepszenie naszego życia. Jestem przekonany, że wgląd w dorobek tak znakomitego psychologa i człowieka będzie wartościowy dla każdego słuchacza.

Ponieważ w ostatnim czasie pojawiły się komentarze kwestionujące symulację przeprowadzaną w piwnicach Uniwersytetu Stanforda zachęcam do wzięcie po uwagę odpowiedź profesora na zaistniałą krytykę Philip Zimbardo’s Response to Criticism of the Stanford Prison Experiment Warto wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

W Leaders Island traktujemy wyniki eksperymentów, teorii, doświadczenia jako doskonały punkt wyjścia do refleksji na samym sobą.

Pracując z setkami menedżerów na co dzień doświadczamy jak ważne jest, aby w pierwszej kolejności rozumieć siebie jako istotę ludzką. Następnie w oparciu o nabyte kompetencje można skutecznie pełnić funkcję społeczne i zawodowe.

Z tym nastawieniem zachęcam przystąpić do refleksji nad naturą człowieka.
Józef Kącki
CEO Leaders Island

Z czym wrócisz po warsztacie?

Powyższa wiedza pozwoli Ci w praktyce:

 • Kreować i wzmocnić pozytywne postawy w swoim otoczeniu oraz w środowisku pracy.
 • Efektywnie zarządzać czasem swoim, zespołu i organizacji.
 • Zrozumieć nowe pokolenie na rynku pracy.
 • Rozwijać Twój osobisty potencjał i potencjał Twoich współpracowników.

Nauczymy Cię efektywnie zarządzać czasem.

Zrozumiesz, nowe pokolenie na rynku pracy.

Dowiesz się, jak rozwijać potencjał.

Zapisz się na szkolenie

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na szkolenie
„Understanding HUMAN NATURE”.

e-learning, język szkolenia: angielski
Cena:
149 USD nowa cena 99 USD

ZAMAWIAM

Chcemy, abyś był zadowolony ze szkolenia i dzięki niemu stał się lepszym liderem, menedżerem i osobą. Dlatego masz trzydzieści dni, aby zobaczyć, jak bardzo cenne umiejętności zdobywasz. Jeśli uznasz, że jest inaczej, przyznamy Ci pełny zwrot bez żadnych opóźnień lub zadawanych pytań.

Poznaj opinie o szkoleniu

To był dla mnie ogromny zaszczyt i przyjemność poznać Człowieka, który ma tak ogromny wpływ na to jak autoryty wpływają na nas w życiu codziennym, a jednocześnie nauczyć się o wielu wielkich inicjatywach, które choć mniej znane są równie cenne szczególnie w obecnej erze digitalizacji (time paradox, heroic imagination project etc.)

Projekt Bohaterskiej Wyobraźni, którego pomysłodawcą i założycielem jest Zimbardo jest obecny już w Polsce wdrażany przez dr.hab. Agnieszkę Wilczyńską- świetna inicjatywa za którą ogromnie trzymam kciuki!

Patrycja Szostakowska

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X