Szkolenia z rozwoju osobistego

Home > Szkolenia > Szkolenia z rozwoju osobistego

W ofercie i filozofii Leaders Island szczególne miejsce zajmują szkolenia z rozwoju osobistego. Uważamy, że rozwój osobisty oraz nasze szkolenia mogą przynieść korzyść każdemu, niezależnie od tego, na jakim etapie swojej drogi zawodowej się znajduje, i są doskonałą podstawą do dalszego rozwijania swoich kompetencji. Trening rozwoju osobistego może też stać się świetną okazją do rozpoznania swoich mocnych i słabych stron i podniesienia swoich kompetencji miękkich.
Nasze szkolenia z rozwoju osobistego skutecznie wspierają Twój rozwój osobisty. Prowadzone przez nas szkolenia opieramy na rzetelnej wiedzy naukowej popartej badaniami i eksperckim, praktycznym doświadczeniu naszych mentorów . Duży nacisk kładziemy także na praktykę – przyjęta przez nas formuła to warsztat samorozwoju, oparty o autorskie ćwiczenia zmuszające uczestników do wyjścia poza swoją strefę komfortu, dzięki czemu mogą oni – pod czujnym i wspierającym okiem trenera – uczyć się i rozwijać na własnych błędach.

Jakie szkolenia z rozwoju osobistego znajdują się w ofercie?

W doborze tematów szkoleń rozwoju osobistego stawiamy przede wszystkim na szkolenia interpersonalne, mając świadomość, że skuteczna współpraca z innymi jest kluczem do sukcesu. Znajdziesz u nasz szkolenie uczące skutecznej komunikacji, które pomogą ci dogadać się nie tylko ze współpracownikami, ale także z bliskimi osobami, a także takie, które nauczy Cię radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, rozwiązywać własne spory i mediować w cudzych. Ponieważ w dzisiejszych czasach coraz ważniejszym aspektem rozwoju osobistego jest umiejętność angażującego prezentowania swoich pomysłów, oferujemy także szkolenie z rozwoju osobistego, które pokaże Ci, jak przykuć uwagę każdej grupy – od zarządu firmy, po pełną salę słuchaczy.

Szkolenie z rozwoju osobistego "Komunikacja to Twoja praca - Edycja pracownik"

KOMUNIKACJA TO TWOJA PRACA edycja Pracownik

27-28 listopada 2023 / Kraków
(W SALI)

Naucz się jak uwolnić swój potencjał komunikacyjny i jak odkrywać go u innych. Te szkolenia kierujemy do wszystkich, którzy w ramach swojego rozwoju osobistego chcą nauczyć się świadomej i dobrej komunikacji oraz podnieść swoje kompetencje interpersonalne. Wspólnie przechodzimy przez trudne sytuacje komunikacyjne, typowe dla środowiska pracy, a następnie w bezpiecznym otoczeniu dokonujemy refleksji i korekty swoich nawyków komunikacyjnych.

Zapisz się

2664 PLN

+ 23% VAT

Motywacja Wewnętrzna Miliard.0 Indywidualnie

Badanie Indywidualnego Profilu Motywacji Wewnętrznej

Prosimy o kontakt / ONLINE

Motywacja to siła napędowa tego co robimy, dlatego warto poznać, zrozumieć i zaadaptować indywidualne źródła motywacji wewnętrznej.

Zapisz się

1000 PLN

+ 23% VAT

Szkolenie z rozwoju osobistego "Inteligencja emocjonalna"

Inteligencja emocjonalna

Nowy termin wkrótce / Kraków
(W SALI)

Odkryj potęgę uważności w kształtowaniu relacji i naucz się jak rozwijać inteligencję emocjonalną i świadomie podejmować decyzje – poznaj siłę empatii w kontaktach z innymi!

Zapisz się

2664 PLN

+ 23% VAT

Szkolenie z rozwoju osobistego "Angażujące wystąpienia"

Angażujące Wystąpienia i Prezentacje

3-4 października 2023 (edycja PL) / Kraków
W SALI

Naucz się co i jak (o)powiedzieć, aby wywrzeć trwały wpływ na słuchaczy przy pomocy narzędzi storytellingowych. W dzisiejszych czasach wystąpienia przed publicznością, zarówno online, jak i na żywo, są nieodłączną częścią rzeczywistości. Zmień więc nawet najnudniejsze zestawienie danych w pasjonującą opowieść, która porwie twoich odbiorców. Podczas tego szkolenia podpowiemy Ci techniki, które możesz zastosować by przykuć i podtrzymać uwagę słuchaczy – nawet jeśli nie jesteś urodzonym mówcą. Przygotujesz też z nami prezentację według sprawdzonej przez nas 10-stopniowej formuły. Jeśli chcesz nakierować swój rozwój osobisty na umiejętność tworzenia angażujących treści – to szkolenie jest dla Ciebie!

Zapisz się

2664 PLN

+ 23% VAT

Presenting Data Through Story (English Edition)

Presenting Data Through Story (English Edition)

New date soon / Kraków

Dowiedz się, jak używać technik opowiadania historii storytelling, aby prezentacje były bardziej wciągające i zapadające w pamięć.
Weź udział w warsztatach uzupełniających dla osób, które uczestniczyły w warsztacie Angażujące Wystąpienia i Prezentacje.

Zapisz się

1650 PLN

+ 23% VAT

Szkolenie Efektywność osobista - indywidualna skuteczność zespołowa

Indywidualna Skuteczność Zespołowa / Skuteczny Project Management

Prosimy o kontakt na adres: biuro@leadersisland.com / Kraków
W SALI

Jesteś gotowy do wejścia na poziom skuteczności pracy zespołowej analogiczny do jednostek specjalnych poprzez wykorzystanie swojej indywidualnej skuteczności?

Zapisz się

3795 PLN

+ 23% VAT

Szkolenia interpersonalne podniosą Twoje kompetencje

Twój rozwój osobisty to fundament, na którym możesz budować kompetencje przydatne na ścieżce zawodowej. To jakim będziesz liderem bezpośrednio wynika z Twoich zdolności interpersonalnych – dlatego warto zainwestować w ich rozwój i warto wybrać w tym celu profesjonalne szkolenia z rozwoju osobistego, które przyniosą najlepsze efekty.

Zobacz inne nasze szkolenia

Zaufali nam:

Opinie o szkoleniach

Przemek Berendt - CO/Co-Founder Talent Alpha
Przemek Berendt
CEO/Co-founder Talent Alpha

Warsztat Indywidualna Skuteczność Zespołowajest doskonałą okazją do poznania najlepszych praktyk elitarnych zespołów, pogłębienia swojej samoświadomości i określenia swojego potencjału.

Wiedzę, narzędzia i refleksje wyniesione w tego warsztatu można wykorzystać do tworzenia zwinnych i bardzo skutecznych zespołów, które poradzą sobie z dzisiejszymi i przyszłymi wyzwaniami w miejscach ich pracy.

 

Grzegorz Miłkowski - CEO / Content House
Grzegorz Miłkowski
CEO / Content House

Szkolenie przeprowadzone przez Leaders Island to kwintesencja tego, czym takie szkolenie powinno być. „Angażujące wystąpienia publiczne” w ciągu zaledwie dwudniowych warsztatów pozwoliło mi podnieść mój warsztat prelegencki na wyższy poziom, wyeliminować błędy, których – jako mówca – nie byłem świadomy i zmienić sposób planowania wystąpień na bardziej efektywny w kontekście biznesu, który prowadzę.

Polecam szkolenie każdemu, kto wiąże swoją aktywność zawodową z występowaniem przed publicznością i chce być pewien, że jego prezentacje na długo pozostaną w pamięci.

Wojciech Dworakowski - CEO SecuRing
Wojciech Dworakowski
CEO SecuRing

Specyfiką firmy konsultingowej jest to że często trzeba prezentować swoją wiedzę ekspercką zarówno na publicznych konferencjach jak i na zamkniętych spotkaniach z klientami. Warsztaty w Leaders Island pozwoliły nam na nowo przemyśleć sposób prezentowania, tak żeby w ograniczonym czasie dotrzeć do odbiorcy z tym co najistotniejsze a przede wszystkim wywołać pożądaną zmianę. Forma warsztatów daje możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy i wprowadzenia niezbędnych korekt. No i „last but not least” – te zajęcia były fajną zabawą dla całego zespołu.

Zobacz więcej rekomendacji

Różnorodne książki oraz materiały w postaci filmów spowodowały, że w dzisiejszych czasach kształcić może się dosłownie każdy. Proste “zarządzanie efektywnością” to jednak absolutna podstawa jakiegokolwiek działania. W końcu uczymy się przez całe życie i warto oglądać efekty bez popełniania własnych błędów. Czy jest to możliwe? Oczywiście! Kluczem jest odpowiedni management performance. A uczyć się warto, bo jak udowadniają ludzie, którzy osiągnęli sukces, dla ludzkiego umysłu nie istnieją żadne ograniczenia. Możesz nie być tego świadom, jednak podczas robienia jakiejkolwiek czynności, rozwijasz się w danym jej obszarze – zupełnie nieświadomie dla siebie samego. Zasada ta obowiązuje niezależnie od Twojego wieku i także od tego, jaką konkretnie umiejętność aktualnie rozwijasz. A performance management to dopiero początek Twojej drogi.

W Leaders Island sądzimy, że rozwój osobisty powinien być częścią życia zarówno pracowników, jak i ich pracodawców. Prowadzony przez nas rozwój osobisty oraz szkolenia mogą przynieść owocne rezultaty każdemu, kto pragnie poszerzyć swoją wiedzę. Nie ma znaczenia dla nas to, na jakim etapie życiowym czy zawodowym się znajdujesz. Ba! Każdy moment w życiu jest doskonałą okazją do rozwijania swoich kompetencji – wystarczy tylko chcieć. Trening rozwoju osobistego to również doskonały sposób do rozpoznania swoich mocnych i słabych stron, a dzięki temu szybko podniesiesz swoje kompetencje.

Dzisiejsze czasy i pęd życia generują różnorodne problemy. Warto dokładnie wiedzieć, jak można im odpowiedzieć i sobie z nimi poradzić. Konkretnie – co dokładnie możesz u nas znaleźć? W wyborze tematów do szkoleń z rozwoju osobistego stawiamy w pierwszej kolejności na szkolenia interpersonalne, dopiero później na zarządzanie wydajnością. Dlaczego? Ponieważ skuteczna współpraca z innymi jest kluczem do sukcesu. Szkolenia ze skutecznej komunikacji w Leaders Island, pomogą Ci dojść do porozumienia nie tylko ze współpracownikami, ale też z Klientami, bliskimi osobami oraz… z problemami. Pokażemy Ci, jak możesz sobie poradzić w sytuacjach konfliktowych. Nauczysz się rozwiązywać własne spory. a zwinnie mediować w cudzych. Nauka na własnych błędach? A komu to potrzebne. My nimi operujemy!

Zarządzanie wydajnością to część życia

 

A dlaczego warto? Trzeba szczerze sobie powiedzieć, że efektywne zarządzanie wydajnością będzie miało wpływ zarówno na Twoje życie zawodowe, jak i prywatne. Jasne, rozwój osobisty i management performance często kojarzy się z obszarem, który dotyczy tylko kariery zawodowej. Nie ma się co temu dziwić, bo o wiele łatwiej jest Ci zapewne dostrzec korzyści płynące z potencjalnego awansu. A co za tym płynie, na poszerzeniu swoich możliwości i tym samym o wiele lepszego wynagrodzenia. Jest to błąd. Warto pamiętać, że w rozwoju osobistym nie można patrzeć tylko na granice zawodowe. Zarządzenie wydajnością przenika przez wiele aspektów. Życie osobiste wpływa na sukces w pracy, a sukces w pracy wpływa na życie osobiste. To wszystko się ze sobą łączy. Performance management to sukces prywatny i zawodowy!

My również się rozwijamy, dlatego w Leaders Island znajdziesz tylko szkolenia, które opieramy na rzetelnej i sprawdzonej wiedzy ze świata nauki. Wszystkie nasze działania poparte są wcześniej badaniami, a później zebrane informacje wykorzystujemy w celach praktycznych. Bogate doświadczenie naszych mentorów zaskoczyło niejednego uczestnika naszych szkoleń. Duży nacisk kładziemy na praktyczne działanie – samorozwój oparty o autorskie ćwiczenia zmusza uczestników do wyjścia poza swoją strefę komfortu – dzięki czemu każdy z nich może kształcić się pod czujnym i zawsze wspierającym okiem trenera.

Profesjonalne zarządzanie efektywnością – swoją i pracowników

 

Często mówi się, że zarządzanie efektywnością to często manipulacja potrzebami oraz nawykami. A zarządzanie wydajnością stało się w dzisiejszych czasach niezwykle potrzebne, z racji na ostatnie wydarzenia. Najprostsze zarządzanie efektywnością opiera się na czasie. Przykład? Aby ustrzec się od błędów, daj sobie kilka chwil na doprecyzowanie przydzielanych zadań. Skup się też na ich zakresie i czasie potrzebnym do ich wykonania. Pracownikom (i Tobie też!) o wiele łatwiej, zrozumiale, i efektywniej pracuje się na konkretach. O wiele łatwiej będzie Ci też przeanalizować poszczególne postępy. A w razie pojawienia się trudności, pamiętaj, aby skupić się na analizie przyczyn występowania konfliktów, a nie na sposobach naprawy – bo bez znajomości przyczyn nic nie zdziałasz. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Przed oddawaniem zadań jedną z pierwszych czynności będzie analiza potrzeb członków Twojego zespołu i umiejętna odpowiedź na nie. Trzeba sobie powiedzieć, że to nawyki kształtują kompetencje. Jeśli masz nawyk pisania 30 maili firmowych, to tym samym stwarzasz sobie możliwość rozwoju kompetencji rozpoznania potrzeb Klientów (lub konkurencji), co spowoduje wzrost potencjału sprzedażowego. Chcesz się tego nauczyć? Zostaw to nam. Wdrażając performance management w swojej organizacji, pamiętaj o zasadach skutecznej komunikacji, Twojej dostępności oraz stałej obecności wskazówek i informacji dla pracowników. Daj sobie też czas na zbudowanie zaangażowania wokół realizacji Twoich celów. Chcesz wiedzieć, jak dobrze to ugryźć? Da nam znać!

Performance management – osiągnij realne cele

 

Chcesz wiedzieć, jak wygląda zarządzanie efektywnością? Prosty przykład. Wyobraź sobie, że musisz wypełnić trzy beczki z wodą. Przydzielono Ci trzech pomocników, jednak nie potrafią tego zrobić. Co zrobisz, aby ukończyć zadanie? Może sam będziesz dźwigał ciężkie wiadro z wodą po kilka razy tylko po to, aby pokazać pracownikom, jak napełniać i wylewać wodę do zbiornika? A może wolisz wymusić na nich częściowe zaangażowanie poprzez oddanie im odpowiedzialności? A może niech rozwiną swoją kreatywność i pokażą Ci, jak można to zrobić lepiej? W jaki sposób przekażesz zrozumiałe dla pracowników polecenia, skoro po prostu się na tym nie znają? Tym właśnie jest management performance.

No dobra, każdy przecież wie, jak wylewać i napełniać wodę – nie jest to zbyt kluczowe w procesie biznesowym. Jednak schemat działania pozostaje w każdym obszarze niezmienny. Dla współpracowników nie ma znaczenia to, czy jesteś sprzątaczem, menedżerem, selekcjonerem piłki nożnej, czy też malarzem. Wszystko, od czego zależy Twoja skuteczność, to dobrze przeprowadzona komunikacja. Jak to działa? My jako ludzie, nieustannie poszukujemy wokół siebie licznych wskazówek oraz instrukcji. W każdym momencie życia chcemy wiedzieć, co należy zrobić i w którym kierunku podążać. Bo w końcu cały czas jesteśmy oceniani. Organizuj środowisko pracy tak, aby każdy miał dostęp do potrzebnych mu informacji. Management performance? To się opłaca!

Szansa na lepsze życie

 

Management performance to nie wszystko. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej. Zarządzanie wydajnością przekłada się na wszystkie aspekty ludzkiego życia. Planujesz napisać książkę? Może po książkowym sukcesie obudzi się w Tobie dusza artysty i zrobisz film na podstawie książki? To samo dzieje się w firmie. I w życiu prywatnym. Pamiętaj, że z każdym dniem jesteś lepszy w takich obszarach, które codziennie (spontanicznie) rozwijasz. A z każdym działaniem rośnie Twoja świadomość.

Rośnie dystans do samego siebie, tym samym stajesz się pewniejszy siebie. Dzięki pewności siebie o wiele lepiej radzisz sobie ze szkodliwym działaniem stresu. Jednak najważniejsze jest to, że przede wszystkim o wiele łatwiej wprowadzasz zaplanowane zmiany w życie. Mało tego, rozwijasz swoją własną osobowość poprzez kreatywność, ucieczkę poza własne schematy i samodzielne myślenie. To tylko kilka z wielu potencjalnych przesłanek, które osiągniesz.

Inwestycja w rozwój osobisty to dobry interes. Bo w końcu kto nie chciałby nauczyć się innych sposobów nalewania wody? Daj nam znać, a performance management nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X