Ja i mój zespół w czasie zmian

Home > Szkolenia > Szkolenia menedżerskie i liderskie > Ja i mój zespół w czasie zmian
Ja i mój zespół w czasie zmian

Warsztat omawia typowe trudności w zarządzaniu zmianami.

Prowadź mądrze swój zespół w okresie zmian, wykorzystując ich potencjał

7-8 grudnia 2023 / Kraków
2664 PLN + 23% VAT

Zapisz się

Warsztat z zarządzania zmianą

Zmiany naruszają status quo organizacji i zespołów w różnych aspektach. Samozarządzanie zmianą i w zmianie jest procesem. Nie przebiega według gotowych schematów i prowadzi do rezultatów, które nie są do końca określone, ponieważ zachodzą w zespole ludzi.

Zmiana to nieprzewidywalność, może więc wywoływać sytuacje trudne a nawet kryzysowe.
Podobnie jak kryzys, niesie za sobą zarówno ryzyko, ale i potencjał do rozwoju.

Najbliższą edycję warsztatu poprowadzi Adam Jaworski

Adam jest doświadczonym liderem w obszarach People, UX i Agile Transformation i Change management, a także pasjonatem służenia ludziom i towarzyszeniu im w zmianach zawodowych oraz życiowych.

Swoje doświadczanie zdobywa, pełniąc od lat funkcję globalnego lidera ds. projektowania UX i zwinnej transformacji w firmach z listy Fortune 500. Tworzy i wspiera zespoły w zmiennym środowisku technologicznym, a także w pracy z klientami.

Adam swoją pracę opiera na solidnej podstawach- jest psychologiem i coachem akredytowanym w International Coach Federation (ACC ICF), PROSCI Change Management Practitioner oraz Kanban Management Professional.

Poznajmy się…
Nazywam się Krystyna Pietrzykowska

W wieku 8 lat naprawiłam magnetofon brata. Ewidentnie ciągnęło mnie ku technologii i tak znalazłam się na informatyce na AGH, gdzie byłam jedyną kobietą wśród 80 mężczyzn. Potem przebyłam długą drogę od projektantki-programistki systemów komputerowych do liderki departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions.

Obecnie jako dyrektor Centrum Technologicznego Hitachi ABB mam ponad 20 lat doświadczenia w pracy menedżerskiej w branży IT. Po drodze miałam okazję zrobić trochę pionierskich rzeczy. Przecierałam szlaki w łączeniu urządzeń przemysłowych z komputerami, m.in. na liniach produkcyjnych Fiata w Turynie. Tworzyłam oprogramowanie dla pierwszych ekranów dotykowych w branży HoReCa i dla kultowych telefonów z klapką. Wdrażałam też w Motoroli metodologię Agile niebawem po ogłoszeniu manifestu.

Krystyna Pietrzykowska - LeadersIsland
Krystyna Pietrzykowska - LeadersIsland
Krystyna Pietrzykowska - LeadersIsland
Krystyna Pietrzykowska - LeadersIsland
Poznaj Krystynę Pietrzykowską!

Zaufali nam:

Forma warsztatu czyli co Cię czeka?

Podczas dwudniowego warsztatu omówimy typowe trudności w zarządzaniu zmianami – z czego wynikają, jak minimalizować ich negatywne skutki w zespole i jak nimi zarządzać.
Pokażemy, w jaki sposób skuteczny lider powinien zarządzać procesem zamian w swojej strefie wpływu, zamiast ogłaszać pośrednie i końcowe cele.

Zmiana, czy mam na nią wpływ?

Zmiana jest częścią życia zawodowego lidera, a jeśli jest generalna lub intensywna może być także dużym wyzwaniem. Dlatego zaczniemy od zrozumienia procesu, który ją charakteryzuje. Zrozumiesz fazy zmian w ujęciu Kurta Lewina, aby przenieść je i uaktualnić w kontekście Twojej sytuacji. Popatrzymy także szeroko na angażujące Cię zmiany, aby zobaczyć ich złożoność z perspektywy organizacji.

Zmiana a wymiar emocjonalny

Zmiany wywołują obawy w zespole. Jedną z konsekwencji nieokreśloności jest lęk, który nie pomaga w skutecznym działaniu zarówno na poziomie lidera jak i grupy. Jako lider przez swoje działania i postawę możesz wpływać na emocje w zespole i je kształtować.

Dlatego przeanalizujemy sześć głównych obaw pracowników w trakcie zmian, przeanalizujemy ich stadia i sposoby minimalizowania obaw. Pozyskasz też wiedzę i poznasz narzędzia do zarządzania kryzysem emocjonalnym.

Komunikacja lidera w zmianie

Komunikacja to kluczowy element w zmianie. Jednocześnie ze względu na niedostateczne włączenie liderów we właściwe kanały komunikacyjne lub złą synchronizację, stanowi ona dla nich kluczowe wyzwanie. Dlatego przeanalizujemy Twoje strategie komunikacyjne zwracając uwagą także na aspekt kultury organizacyjnej, w której funkcjonujesz.

Jesteś liderem w zmianie?

Możesz czekać na zmianę standardów, struktury, procesów albo możesz się w nie włączyć, bez względu na swoją strefę wpływu.

Aby zobaczyć jak to zrobić w praktyce, wykorzystamy model przywództwa sytuacyjnego SLII w kontekście zmiany. Nawiążemy do budowania i podtrzymywania wewnętrznej motywacji.

Zarządzanie zmianą szkolenie i strategie

Proces intensywnych zmian wymaga mniej więcej 75% kompetencji liderskich, aby przekonywać, tłumaczyć i angażować ludzi, oraz 25% umiejętności menedżerskich, aby utrzymać proces zmian w ryzach, a zespół w stanie stabilności. Omówimy osiem strategii zarządzania zmianą i przeprowadzimy ich lokalizację do sytuacji Twojego zespołu.

Z czym wrócisz po warsztacie?

  • poszerzysz wiedzę o złożoności zmian w organizacji;
  • poszerzysz zrozumienie Twojej roli w procesie komunikacji zmian;
  • dowiesz się, jak minimalizować demotywację w zespole; poznasz mechanizmy procesu motywacji błyskawicznej;
  • rozwiniesz zrozumienie, kiedy kultura organizacyjna jest Twoim wsparciem, a kiedy ograniczeniem;
  • dowiesz się, jakie są podstawowe stadia obaw przed zmianą;
  • poznasz główne przyczyny nieefektywności wprowadzonych zmian i jak możesz na nie wpływać;
  • poszerzysz wiedzę na temat kryzysu emocjonalnego związanego ze zmianą;
  • zapoznasz się ze strategiami zarządzania zmianą;
  • poznasz model przywództwa sytuacyjnego;
  • dowiesz się, jaki model przywództwa najbardziej sprawdza się w procesie wprowadzania zmian w Twoim zespole.

Zapoznasz Cię ze strategiami zarządzania zmianą.

Dowiesz się jakie są podstawowe stadia obaw przed zmianą.

Zrozumiesz, swoją rolę w procesie komunikacji zmian.

Zarządzanie zmianą szkolenie Kraków – Zapisz się

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat:
„Ja i mój zespół w czasie zmian”.

Termin i miejsce:
7-8 grudnia 2023 / Kraków 
Cena:
2664 PLN + 23% VAT

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X