Motywacja Wewnętrzna Miliard.0 dla Lidera

Motywacja Wewnętrzna
Miliard.0 dla Lidera

Warsztat dla liderów/liderek prowadzących zespół

Celem szkolenia jest poznanie i zrozumienie źródeł motywacji wewnętrznej a następnie wykorzystanie tej siły do wzmocnienia skuteczności swojego zespołu

6 grudnia 2022 / Kraków (w SALI)
2299 PLN + 23% VAT

Zapisz się
SPIS TREŚCI

Opis Szkolenia

Motywacja to siła napędowa tego co robimy. Dla nas w [Li] lider to osoba, która prowadzi swój zespół do wygranych (Leading a Winning Team). Bez względu jak brzmi definicja „wygranej” w Twoim przypadku, aby być skutecznym liderem warto poznać, zrozumieć i zaadaptować mechanizm motywacji wewnętrznej.

Sięgnij do własnego źródła motywacji wewnętrznej oraz swoich współpracowników. Poczucie spełnienia i satysfakcji członków zespołu jest ogromną siłą napędową dla zespołu oraz fundamentem zaangażowania. Taki zespół skutecznie dąży do wygranej, jest bardziej odporny na trudności i charakteryzuje się dużo mniejszą rotacją i nie potrzebuje motywatorów finansowych.

Jesteśmy praktykami, nasze doświadczenie łączymy z rzetelnym naukowym podejściem. Szanujemy różnorodność każdego z nas i złożoność świata, dlatego zamiast uproszczonych paradygmatów na tematy motywacji: 1.0, 2.0 czy 3.0 czy prostych rekomendacji w stylu: „motywacja to: autonomia, mistrzostwo i cel” zapraszam Cię w podróż, której celem jest nowa wiedza o sobie, którą jako lider będziesz w stanie przełożyć na zespół aktywując motywację wewnętrzną wśród pracowników.

Poznajmy się…
Józef Kącki.

Czy ktoś kto kończy jedną z czołowych uczelni technicznych , może pójść ścieżką inna niż inżynierska? Moja historia pokazuje, że to jakie otrzymujesz wykształcenie, to dopiero początek drogi, którą tworzysz…. Dlatego umiejętności menedżera a potem lidera budowałem po ukończeniu Akademii Górniczo-Hutniczej na bazie szkoleń, mentorów, studiów MBA i przede wszystkim reflektowania codziennych wyzwań, sukcesów i porażek. Doświadczenie zbierałem przez 10 lat w branży IT…

Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Poznaj Józefa Kąckiego!

Zaufali nam:

Forma warsztatu czyli co Cię czeka?

Zapraszamy Cię w podróż, której celem jest poznanie i zrozumienie źródeł motywacji wewnętrznej a następnie wykorzystanie tej siły do wzmocnienia skuteczności swojego zespołu i poczucia spełnienia każdego z jego członków.

Zaczniemy od naukowego pomiaru Twojej wewnętrznej motywacji. Na tym etapie wykorzystamy koncepcję opracowaną na bazie szeroko zakrojonych badań empirycznych przez zespół profesora Stevena Reissa z Ohio State University. Dzięki niej poznasz swoje indywidualne natężenie 16 podstawowych motywatorów, które cechują każdego człowieka. Reiss Motivation Profile® to badanie, które spełnia wszystkie 5 kryteriów naukowych odnoszących się do badań psychometrycznych: trafności, rzetelności, standaryzacji, obiektywności i znormalizowania.

Pracujemy w oparciu o tę metodę pomiaru motywacji, ponieważ, jest ona mało wrażliwa na efekt „dostosowania społecznego”, czyli chęć wpływania na wyniki poprzez udzielanie pożądanych odpowiedzi. Wpływ tego efektu zmierzony za pomocą skali MCSDS (ang. Marlowe-Crowne Social Desirability Scale) wynosi poniżej 3% jest zatem niewielki.

W kolejnym kroku podczas indywidualnej sesji mentoringowej z doświadczonym liderem omówisz otrzymane wyniki. Celem tej konsultacji jest określenie znaczących źródeł Twojej motywacji wewnętrznej i określenie jak przekładają się one na Twoje zachowania.

Trzeci etap to spotkanie warsztatowe w grupie liderów, którzy podobnie jak Ty mają za sobą poprzednie dwa etapy. Z większą świadomością na temat własnej motywacji spotkacie się w grupie roboczej, aby wraz z mentorem prowadzącym zastanowić się jak przełożyć zdobytą wiedzą i samoświadomość na zespół, z którym pracujesz.

Odnosząc się do naszego paradygmatu skutecznego lidera Leading a Winning Team zrewidujemy błędne poglądy na temat motywacji i skupimy się na rzetelnie zweryfikowanych naukowo mechanizmach, które możesz zastosować w swojej strefie wpływu jako lider zespołu.

Połączymy motywację z zaangażowaniem zarówno na poziomie indywidualnym – każdego członka zespołu oraz dynamiki grupowej patrząc na zespół jak na grupę osób, która jest przecież „czymś” więcej niż sumą jednostek.

Skupimy się także na indywidualnej strategii wzmacniania motywacji każdego współpracownika, abyś dzięki wypracowanym taktykom w trakcie warsztatu był w stanie wykorzystać różnorodność ludzi, w którymi pracujesz jako lider.

16 potrzeb, które charakteryzują każdego z nas, ale to ich indywidualne natężenie decyduje o naszej motywacji

Z czym wrócisz po warsztacie?

Poznasz psychologiczne mechanizmy motywacji wewnętrznej i zweryfikujesz tę wiedzę na własnym przykładzie. Określisz bowiem własne motywatory i demotywatory, a to pomoże Ci zrozumieć, dlaczego motywacja wewnętrzna ma tak istotny wpływ na zachowanie.

Reiss Motivation Profile® to czytelne przedstawienie Twojej indywidualności, bez kategoryzowania, oceniania i stereotypowego szufladkowania.

Zrozumiesz nie tylko to co Cię motywuje, ale także to, w jakim stopniu każdy z 16 uniwersalnych ludzkich motywatorów oddziałuje na Ciebie: pomarańczowy obszar na Twoim profilu to potrzeby neutralne, granatowe to duże potrzeby, a błękitne to małe potrzeby. Czym bliżej są one granicy skali po prawej lub lewej stronie tym mocniej wpływają na Twoje zachowania. Zaspokojenie tych potrzeb ma kluczowy wpływ na Twoje poczucie spełnienia i satysfakcji.

PDF

Jako lider/liderka prowadzisz zespół do określonego celu, aby wygrać, oddziałujesz na swoich współpracowników, wpływasz na Wasze otoczenie. Dzięki temu warsztatowi zrozumiesz, w jaki sposób możesz zapewnić głęboką i silną motywację wewnętrzną wśród współpracowników a to zmienia diametralnie jakość pracy w zespole a w konsekwencje cele jakie możecie osiągać, styl w jakim to robicie i emocje jakie towarzyszą Wam w trakcie pracy.

Nauczymy Cię, wykorzystywać potencjał motywacji wewnętrznej.

Sprawdzisz w jaki sposób motywacja wewnętrzna przekłada się na zachowania.

Odkryjesz, własne motywatory i ich indywidualne natężenie.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

  • Motywacja „owocowymi wtorkami” jest dla Ciebie niewystarczająca.
  • Doceniasz różnorodność i chcesz z niej skorzystać jako alternatywy do wielkich uproszczeń w stylu „każdego motywuje rozwój…”
  • Chcesz osiągnąć silną motywację w zespole czynnikami pozafinansowymi.
  • Zależy Ci, aby pracować w zespole, w którym każda osoba odczuwa satysfakcję z pracy oraz bycia częścią grupy której przewodzisz.
  • Chcesz sięgnąć z zespołem po ambitne cele, czyli po owoce także na wyższych gałęziach.
  • Chcesz zmniejszyć rotację w zespole.

Zapisz się na szkolenie

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat
„Motywacja Wewnętrzna Miliard.0 dla Lidera”.

Termin i miejsce:
6 grudnia 2022 / Kraków

Cena:  
2299 PLN netto + 23% VAT

Cena zawiera:
· badanie psychometryczne Reiss Motivation Profile®,
· szczegółowy raport z wykonanego badania w postaci eletronicznej
· godzinna sesja on-line z certyfikowanym RMP Masterem, na temat uzyskanego profilu
· udział w warsztacie

FAQ

Jak wygląda badanie Reiss Motivation Profile®?

Profil Motywacyjny RMP to kwestionariusz online składający się ze 128 stwierdzeń. Jego wypełnienie trwa to około 25 minut, następnie w oparciu o Twoje wybory generowany jest raport, który omawiany jest w trakcie sesji indywidualnej.

Kto może omawiać mój raport?

Raport jest omawiamy w trakcie sesji indywidualnej. Może to robić wyłącznie certyfikowany RMP Master, czyli osoba mająca doświadczenie w pracy z teorią prof. Stevena Reissa

Kto pozna moje wyniki?

Raport określający Twoje indywidualne natężenie motywatorów wewnętrznych będzie dostępny wyłącznie dla Ciebie i RMP Mastera w trakcie indywidualnej sesji. W trakcie warsztatu pracując w grupie z innymi liderami nie musisz odwoływać się szczegółowo do własnej charakterystyki.

Czy Reiss Motivation Profile pokaże mi czy nadaję się do roli lidera?

Wyniki badania nie są w żaden sposób oceniające i różnicujące. Żaden profil z ponad 6 000 000 możliwości nie jest wskazaniem do pełnienia określonej roili w tym lidera.

Masz pytanie? Napisz do nas

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X