Skuteczna facylitacja spotkań

Home > Szkolenia > Szkolenia menedżerskie i liderskie > Skuteczna facylitacja spotkań

Skuteczna facylitacja spotkań

Warsztat dla wszystkich, którzy prowadzą spotkania

Naucz się, jak osiągnąć pożądane rezultaty w Twoim spotkaniu dzięki pracy z zaangażowanymi uczestnikami

18-19 października 2023 / Kraków
2664 PLN + 23% VAT

Zapisz się
SPIS TREŚCI

Opis Szkolenia Skuteczna facylitacja spotkań

Możesz sprawić, że Twoje spotkanie będzie ciekawe i efektywne

Spotkania to Twój konieczny element pracy z grupą. Dobrze przygotowane, przeprowadzone i zakończone spotkanie umożliwia przekazanie informacji, podjęcie decyzji i wykonanie pracy.

Skuteczne spotkanie angażuje i wspiera uczestników, napełnia ich energią i satysfakcją z osiągnięcia rezultatów. Efektywne spotkanie to takie, podczas którego:

 • Osiągasz cel i rezultat spotkania;
 • Stosujesz metody pracy grupowej, które doprowadzają do osiągnięcia celu i rezultatu;
 • Wspierasz procesy zachodzące między uczestnikami tak, aby pomogły w pracy podczas spotkania, a po jego zakończeniu pozostawiły uczestników w poczuciu dobrze wykonanego zadania;
 • Uczestnicy mają jasność co do akcji wymaganych od nich po spotkaniu;

Czy tak zawsze jest? Bardzo często słyszysz, że spotkania to „zło konieczne” dzisiejszych organizacji, strata czasu i energii, które powinno się przeznaczyć na „prawdziwą” pracę. Zawsze za długie, przeważnie nie wnoszące wartości – na pewno uczestnictwo w takich spotkaniach jest również Twoim doświadczeniem.

Dlaczego zatem istnieją spotkania, w których nie chcemy brać udziału? Podczas szkolenia skupimy się na dwóch powodach:

Po pierwsze, spotkania są nudne. Powolne, nieangażujące, suche w treści, z jednokierunkową komunikacją prowadzącego. Brakuje w nich napięcia, dobrego scenariusza i elementu konfliktu, które są kluczowe, aby angażować ludzi.

Dobry facylitator szuka sposobów na odkrycie dobrego, konstruktywnego konfliktu, różnicy zdań i wymiany argumentów, która utrzyma zaangażowanie grupy i umożliwi osiągnięcie satysfakcjonujących, bogatych w treści rezultatów.

Po drugie, spotkania są nieefektywne, to znaczy nie przynoszą wartości ludziom, którzy je organizują i w nich biorą udział: są one nieprzygotowane. Ich struktura jest nieprzemyślana, dobór tematów przypadkowy, ćwiczenia nie wspierają pracy grupowej lub w ogóle ich nie ma. Skutek jest taki, że uczestnicy nie tworzą rezultatów, bo nie wiedzą, jaka jest ich rola w spotkaniu, co powinni w jego trakcie robić i w jaki sposób.

Dobry facylitator poświęca czas – dużo czasu – na przygotowanie spotkania, dobierając różne techniki, ćwiczenia, narzędzia i przebieg spotkania do rodzajów omawianych zagadnień.

Zapisz się na szkolenie

Poznajmy się…
nazywam się Marek Cienkiewicz

Jestem pasjonatem organizacji ciekawych spotkań. Ciekawych, czyli angażujących uczestników; takich, gdzie cele zostają osiągnięte, a każdy wie dlaczego uczestniczy w spotkaniu. Uważam, że czas jest krytycznie ważnym zasobem i nie można pozwolić sobie na jego rozrzutność poprzez uczestnictwo w nieefektywnych spotkaniach. W mojej praktyce zawodowej osiągnąłem mistrzostwo w odrzucaniu zaproszeń na spotkania, które nie są mi potrzebne. 😊

W czasie 20 lat pracy tworzyłem, prowadziłem i rozwijałem zespoły dostarczające oprogramowanie i usługi IT, m.in. dla czołowych operatorów telefonii komórkowej w Europie oraz wewnętrznych zespołów korporacji na całym świecie. W tym czasie przygotowałem, przeprowadziłem i podsumowałem wiele setek spotkań, a moje praktyczne doświadczenia wzbogaciłem wiedzą uzyskaną w Szkole Facylitatorów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Moją drugą pasją jest prowadzenie ludzi w górach. Jestem przewodnikiem beskidzkim; każda wycieczka to dla mnie spotkanie również wymagające odpowiedniej facylitacji, czy to w upalnym letnim słońcu, jesiennej słocie, czy trzaskającym dwudziestostopniowym mrozie. Umiejętność reakcji i “ogarnięcia” nieprzewidzianych zachowań w górach bardzo przydaje się mi w codziennej pracy biurowej.

Zaufali nam:

Forma szkolenia czyli co Cię czeka?

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w dwudniowej wyprawie poprzez wzgórza i doliny ciekawej, skutecznej facylitacji.

Podczas tej przygody zostaniesz przewodnikiem grupy: przygotujesz i poprowadzisz spotkania dbając o to, aby współuczestnicy tej eskapady byli zaangażowani i abyście wspólnie osiągnęli zaplanowane uprzednio rezultaty. Będziesz też dbał o bezpieczeństwo Twoich towarzyszy odpowiednio reagując na trudne – i nieoczekiwane – sytuacje, które mogą się pojawić.

Jako uczestnik szeregu spotkań będziesz mógł również je ocenić i przekazać informację zwrotną Twojemu przewodnikowi, która pozwoli mu ocenić jakość jego facylitacji.

Zdobędziesz powyższe doświadczenia pracując w następujących rodzajach spotkań:

 • rozwiązywanie problemów
 • spotkanie statusowe – przegląd postępu prac
 • eskalacja
 • zarządzanie sytuacją nagłą
 • spotkanie informacyjne „Town Hall”
 • planowanie działań
 • podjęcie decyzji

Podczas naszej eskapady będę Cię wspierał otaczając aktywną opieką Twoje aktywności i dostarczając wiedzę oraz praktyczne przykłady z mojego doświadczenia.

Z czym wrócisz po szkoleniu facylitacji spotkań?

Dzięki temu szkoleniu w Leaders Island spotkania, które będziesz prowadzić, będą ciekawe i efektywne, ponieważ:

 • Nauczysz się, jak przygotować dowolne spotkanie;
 • Zbudujesz w Twoim spotkaniu dobre napięcie i wpleciesz w jego przebieg elementy konfliktu tak, aby angażować uczestników;
 • Będziesz tworzył strukturę spotkania odpowiednią do jego rodzaju;
 • Użyjesz narzędzi, które pomogą wypracować rezultaty spotkania;
 • Rozpoznasz i zareagujesz w odpowiedni sposób na trudne sytuacje, w których uczestnicy mogą zaskoczyć Cię swymi zachowaniami;
 • Zobaczysz, jak robią to inni, co będzie cennym źródłem

Dodatkowo, po szkoleniu będziesz w stanie „odzyskać” w każdym tygodniu Twej pracy kilka godzin, ponieważ nauczysz się, jak rozpoznać nieprzygotowane spotkanie, w którym nie warto brać udziału – i w związku z tym odrzucisz kilka zaproszeń.

Zapisz się na szkolenie “Skuteczna facylitacja spotkań”

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na szkolenie:
„Skuteczna facylitacja spotkań”.

Termin i miejsce:
18-19 października 2023 / Kraków
Cena:
2664 PLN + 23% VAT

Szkolenie Skuteczna facylitacja spotkań – opinie

Anna Brudek UX Designer

Dużo praktycznych ćwiczeń z merytorycznym omówieniem i komentarzem prowadzącego. Warsztat pozwolił mi na zapoznanie się z różnymi scenariuszami spotkań z trudnymi sytuacjami. Wskazówki i różne praktyki pozwolą mi lepiej prowadzić spotkania biznesowe.

Anna Brudek

UX Designer

Paweł Rachwał Product Manager

Zrozumiałem jakie fundamentalne błędy robię wysyłając zaproszenia na spotkanie, jak to robić lepiej oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Paweł Rachwał

Product Manager

Tomasz Gawryłow Senior UX Designer

Dużo praktyki. Każdy uczestnik facylituje własne spotkanie, dzięki czemu ma okazję otrzymać spersonalizowane wskazówki. Polecam.

Tomasz Gawryłow

Senior UX Designer

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X