Skuteczna facylitacja spotkań

Home > Szkolenia > Szkolenia menedżerskie i liderskie > Skuteczna facylitacja spotkań

Skuteczna facylitacja spotkań

Warsztat dla wszystkich, którzy prowadzą spotkania

Naucz się, jak osiągnąć pożądane rezultaty w Twoim spotkaniu dzięki pracy z zaangażowanymi uczestnikami

26-27 kwietnia 2023 / Kraków
2664 PLN + 23% VAT

Zapisz się
SPIS TREŚCI

Opis Szkolenia Skuteczna facylitacja spotkań

Możesz sprawić, że Twoje spotkanie będzie ciekawe i efektywne

Spotkania to Twój konieczny element pracy z grupą. Dobrze przygotowane, przeprowadzone i zakończone spotkanie umożliwia przekazanie informacji, podjęcie decyzji i wykonanie pracy.

Skuteczne spotkanie angażuje i wspiera uczestników, napełnia ich energią i satysfakcją z osiągnięcia rezultatów. Skuteczne spotkanie to takie, podczas którego:

 • Osiągasz cel i rezultat spotkania;
 • Stosujesz takie metody pracy grupowej, które doprowadzają do osiągnięcia celu i rezultatu;
 • Wspierasz procesy zachodzące między uczestnikami tak, aby pomogły w pracy podczas spotkania, a po jego zakończeniu pozostawiły uczestników w poczuciu dobrze wykonanego zadania;
 • Uczestnicy mają jasność co do akcji wymaganych od nich po spotkaniu;

Czy tak zawsze jest? Bardzo często słyszysz, że spotkania to „zło konieczne” dzisiejszych organizacji, strata czasu i energii, które powinno się przeznaczyć na „prawdziwą” pracę. Zawsze za długie, przeważnie nie wnoszące wartości – na pewno uczestnictwo w takich spotkaniach jest również Twoim doświadczeniem.

Dlaczego zatem istnieją spotkania, w których nie chcemy brać udziału? W naszym szkoleniu skupimy się na dwóch powodach:

Po pierwsze, spotkania są nudne. Powolne, nieangażujące, suche w treści, z jednokierunkową komunikacją prowadzącego. Brakuje w nich napięcia, dobrego scenariusza i elementu konfliktu, które są kluczowe, aby angażować ludzi.

Dobry facylitator szuka sposobów na odkrycie dobrego, konstruktywnego konfliktu, różnicy zdań i wymiany argumentów, która utrzyma zaangażowanie grupy i umożliwi osiągnięcie satysfakcjonujących, bogatych w treści rezultatów.

Po drugie, spotkania są nieefektywne, to znaczy nie przynoszą wartości ludziom, którzy je organizują i w nich biorą udział: są one nieprzygotowane. Ich struktura jest nieprzemyślana, dobór tematów przypadkowy, ćwiczenia nie wspierają pracy grupowej, lub w ogóle ich nie ma. Skutek jest taki, że uczestnicy nie tworzą rezultatów, bo nie wiedzą, jaka jest ich rola w spotkaniu, co powinni w jego trakcie robić i w jaki sposób.

Dobry facylitator poświęca czas – dużo czasu – na przygotowanie spotkania, dobierając różne techniki, ćwiczenia, narzędzia i przebieg spotkania do rodzajów omawianych zagadnień.

Zapisz się na szkolenie

Poznajmy się…
nazywam się Marek Cienkiewicz

Jestem pasjonatem organizacji ciekawych spotkań. Ciekawych, czyli angażujących uczestników; takich, gdzie cele zostają osiągnięte, a każdy wie dlaczego uczestniczy w spotkaniu. Uważam, że czas jest krytycznie ważnym zasobem i nie można pozwolić sobie na jego rozrzutność poprzez uczestnictwo w nieefektywnych spotkaniach. W mojej praktyce zawodowej osiągnąłem mistrzostwo w odrzucaniu zaproszeń na spotkania, które nie są mi potrzebne. 😊

W czasie 20 lat pracy tworzyłem, prowadziłem i rozwijałem zespoły dostarczające oprogramowanie i usługi IT, m.in. dla czołowych operatorów telefonii komórkowej w Europie oraz wewnętrznych zespołów korporacji na całym świecie. W tym czasie przygotowałem, przeprowadziłem i podsumowałem wiele setek spotkań, a moje praktyczne doświadczenia wzbogaciłem wiedzą uzyskaną w Szkole Facylitatorów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Moją drugą pasją jest prowadzenie ludzi w górach. Jestem przewodnikiem beskidzkim; każda wycieczka to dla mnie spotkanie również wymagające odpowiedniej facylitacji, czy to w upalnym letnim słońcu, jesiennej słocie, czy trzaskającym dwudziestostopniowym mrozie. Umiejętność reakcji i “ogarnięcia” nieprzewidzianych zachowań w górach bardzo przydaje się mi w codziennej pracy biurowej.

Zaufali nam:

Forma szkolenia czyli co Cię czeka?

Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w dwudniowej wyprawie poprzez wzgórza i doliny ciekawej i skutecznej facylitacji.

Podczas tej przygody zostaniesz przewodnikiem grupy: przygotujesz i poprowadzisz spotkania dbając o to, aby współuczestnicy tej eskapady byli zaangażowani i abyście wspólnie osiągnęli zaplanowane uprzednio rezultaty. Będziesz też dbał o bezpieczeństwo Twoich towarzyszy odpowiednio reagując na trudne – i nieoczekiwane – sytuacje, które mogą się pojawić.

Jako uczestnik szeregu spotkań będziesz mógł również je ocenić i przekazać informację zwrotną Twojemu przewodnikowi, która pozwoli mu ocenić jakość jego facylitacji.

Zdobędziesz powyższe doświadczenia pracując w następujących rodzajach spotkań:

 • rozwiązywanie problemów
 • spotkanie statusowe – przegląd postępu prac
 • eskalacja
 • zarządzanie sytuacją nagłą
 • spotkanie informacyjne „Town Hall”
 • planowanie działań
 • podjęcie decyzji

Podczas naszej eskapady będę Cię wspierał otaczając aktywną opieką Twoje aktywności i dostarczając wiedzę i praktyczne przykłady z mojego doświadczenia.

Z czym wrócisz po szkoleniu facylitacji spotkań?

Dzięki temu szkoleniu w Leaders Island sprawisz, że spotkania, które będziesz prowadził, staną się ciekawe i efektywne, ponieważ:

 • Nauczysz się, jak przygotować dowolne spotkanie;
 • Zbudujesz w Twoim spotkaniu dobre napięcie i wpleciesz w jego przebieg elementy konfliktu tak, aby angażować uczestników;
 • Będziesz tworzył strukturę spotkania odpowiednią do jego rodzaju;
 • Użyjesz narzędzi, które pomogą wypracować rezultaty spotkania;
 • Rozpoznasz i zareagujesz w odpowiedni sposób na trudne sytuacje, w których uczestnicy mogą zaskoczyć Cię swymi zachowaniami;
 • Zobaczysz, jak robią to inni, co będzie cennym źródłem

Dodatkowo, po szkoleniu będziesz w stanie „odzyskać” w każdym tygodniu Twej pracy kilka godzin, ponieważ nauczysz się, jak rozpoznać nieprzygotowane spotkanie, w którym nie warto brać udziału – i w związku z tym odrzucisz kilka zaproszeń.

Zapisz się na szkolenie “Skuteczna facylitacja spotkań”

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na szkolenie:
„Skuteczna facylitacja spotkań”.

Termin i miejsce:
26-27 kwietnia 2023 / Kraków
Cena:
2664 PLN + 23% VAT

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X