Podcast 40

“No office”, czyli jak organizować pracę zdalną – Michał Śliwiński

Subskrybuj:

“No office”, czyli jak organizować pracę zdalną

Odcinek 40 podcastu Z Warsztatu Lidera“No office”, czyli jak organizować pracę zdalną to rozmowa z Michałem Śliwińskim, na temat zarządzania pracą w środowisku rozproszonym. Twórca i CEO NOZBE – narzędzia do zarządzania pracą zdalną –  od lat skutecznie realizuje model pracy „bez biura”.

W obecnej sytuacji, w której większość organizacji stoi przed koniecznością /przywilejem pracy z domu, warto spojrzeć na zarządzanie pracą zdalną w kontekście trzech aspektów: komunikacji, spotkań i relacji, wskazując ich główne wyzwania oraz korzyści.

Podczas rozmowy dowiemy się, jak wygląda delegowanie zadań oraz codzienna komunikacja w trybie asynchronicznym i czy ten sposób interakcji jest rzeczywiście skuteczny? Podążając za piramidą komunikacji, pokazujemy, co robić, aby wykorzystać skoncentrowany czas, ograniczając spotkania do minimum i czy przekłada się to na produktywność działań? Idąc dalej za przykładem NOZBE, odpowiadamy na pytanie, czy w środowisku rozproszonym, gdzie nie ma wielu okazji do spotkań face to face, można zbudować zgrany zespół, którego praca opiera się na wzajemnym zaufaniu?

Również Michał na własnym przykładzie wskazuje, w jaki sposób szef może motywować pracowników, przy braku bezpośredniego kontaktu.

Wypracowanie mądrych działań, które nie kontrolują, lecz szanują pracownika, z zastosowaniem dostępnych rozwiązań technologicznych, przekłada się na doskonale działający zespół skoncentrowany na wspólnych zadaniach, choć pracujący w różnych miastach, czy krajach.

Jak to zrobić i jakie narzędzia okażą się w tym pomocne – posłuchaj w najnowszym odcinku!

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Sprawdź The Light Book:

Misją Leaders Island jest przekazywanie dobrych praktyk liderskich. Zależy nam na wsparciu liderów również po zakończeniu sesji szkoleniowej, dlatego każdy z uczestników otrzyma od nas The Light Book – zbiór 52 felietonów napisanych przez wybitnych liderów z całego świata. 

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top