Skorzystaj z doświadczenia praktyków, którzy są lub byli w miejscu, do którego dążysz

Mentorzy

Trening komunikacji z negocjatorem kryzysowym, warsztat ze skuteczności zespołowej z byłym oficerem GROM, czy szkolenie z budowy wygrywającego zespołu z menedżerem, który prowadził również zespół mistrzów w futbolu amerykańskim. W Li stawiamy na osoby z dużym doświadczeniem. Nasi mentorzy to inspirujące osobowości, posiadające szeroką wiedzę ekspercką i pasję do dzielenia się nią z innymi.
Jóżef Kącki Leaders Island

Józef Kącki

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Czy po ukończeniu czołowej uczelni technicznej można pójść ścieżką inna niż inżynierska? Moja historia pokazuje, że wykształcenie to dopiero początek drogi…

Umiejętności menedżera, a potem lidera budowałem w oparciu o szkolenia, studia MBA i wskazówki mentorów. Przede wszystkim jednak poddawałem refleksji codzienne wyzwania, sukcesy i porażki.

Doświadczenie zbierałem przez 10 lat w branży IT, kierując działami PM, marketingiem i professional services. Byłem dyrektorem zarządzającym pierwszej spółki notowanej na giełdzie New Connect.

Pasjonuje mnie psychologia, efektywność osobista, wykorzystywanie własnego potencjału, a także przekładanie tych obszarów na pracę w grupie. Ogromną radość daje mi zespołowe osiąganie celów, które w pojedynkę byłyby niedostępne nawet dla jednostek genialnych.

Czerpię ogromną satysfakcję z rozwijania innych i przekazywania im doświadczenia oraz dobrych wzorców. Cenię codzienną pracę z ludźmi lepszymi ode mnie. Dlatego powołałem do życia przestrzeń Leaders Island, w której mam okazję pracować z setkami menedżerów i liderów każdego roku.

Wyznaję zdecydowany prymat praktycznego doświadczenia nad wiedzą teoretyczną. Ciekawość świata i bliskość w naszej globalnej wiosce najwyższej klasy liderów doprowadziły mnie do stworzenia fundacji LiGHT for Leaders. Przez kilka lat w Krakowie w trakcie konferencji LiGHT, której byłem kuratorem, gościliśmy wybitnych przywódców, przez co wzmacnialiśmy liderskie umiejętności w naszym kraju.

Ważna jest dla mnie społeczna odpowiedzialność za bliskie i dalsze otoczenie. Przy okazji dwóch ostatnich edycji LiGHT zebraliśmy 100 000 zł na cele charytatywne.

Bardzo lubię rozmawiać z ekspertami. Prowadzę podcast „Z warsztatu lidera”, w ramach którego wraz z zaproszonymi cenionymi praktykami dzielę się doświadczeniem z dziedziny zarządzania i przywództwa.

Po pracy zmieniam kontekst, ale pozostaję w roli lidera. Mój najważniejszy zespół to żona i czwórka ciekawych świata dzieci.

Uwielbiam dystans 42 km 195 m – mam na koncie kilka maratonów. Odbyłem też wiele rejsów jako zwykły sternik jachtowy.

To wszystko, na resztę nie mam już czasu. 🙂

Jóżef Kącki Leaders Island

Ponad 2 300 godzin
poświęciłem do tej pory na zarządzanie ludźmi

52 000 000 000 USD – kapitalizacja największej spółki, z którą współpracowałem w Polsce

Błażej Pasiut mentor Leaders Island

Błażej Pasiut

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Rozwiązywanie trudnych spraw to moja specjalność.

Doświadczenie w zakresie prowadzenia rozmów w trudnych sytuacjach, radzenia sobie z kryzysami i rozwiązywania konfliktów zdobyłem w sposób najbardziej ekstremalny: jako mediator i negocjator kryzysowy.

Od lat profesjonalnie wspieram innych w podejmowaniu decyzji, których stawką bywa ludzkie życie.

W roli mediatora sądowego pomagam stronom znaleźć optymalne rozwiązanie sporu. Umożliwiam ludziom wyjście z konfliktów, w których tkwią niekiedy dłużej, niż są w stanie sięgnąć pamięcią. Na koncie mam ponad 4 tysiące mediacji przeprowadzonych w postępowaniu sądowym i pozasądowym.

Swoim doświadczeniem, co stanowi nie mniejsze wyzwanie, dzielę się jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Jestem autorem kursów i prowadzącym zajęcia z zakresu psychologii konfliktów, mediacji i negocjacji. Przez wiele lat przekazywałem i nadal przekazuję swoją wiedzę studentom takich uczelni jak Uniwersytet Jagielloński, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego czy Akademia Górniczo-Hutnicza.

Mój zawód stał się moją pasją. Drugą z nich jest karate kyokushin, które określa się mianem drogi poszukiwania prawdy o sobie i o innych, sztuki dialogu. A ja pomagam ludziom, ucząc ich rozmawiać i uzgadniać wspólną prawdę zwłaszcza w sytuacjach najtrudniejszych. Udało mi się więc uzyskać porozumienie nawet między… pracą a hobby.

W Leaders Island od samego początku dzielę się swoim doświadczeniem, prowadząc warsztaty z komunikacji interpersonalnej i mediacji w biznesie. Pokazuję, jak się skutecznie porozumiewać i jak dzięki temu osiągać… porozumienie!

Błażej Pasiut mentor Leaders Island

Ponad 3 000 godzin spędziłem na trudnych rozmowach w mediacjach sądowych

78 osób przy jednym stole – moja największa przeprowadzona i zakończona ugodą mediacja

Dawid Ostręga

Dawid Ostręga

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Nie jestem szkoleniowcem, „coachem” ani teoretykiem. Jestem specjalistą od budowania zespołów, czego dowiodłem w wielu miejscach i różnych dziedzinach. Zarządzałem w firmach takich jak EPAM System, IBM, SolarWinds czy SKK. Stworzyłem od podstaw cztery centra deweloperskie w Krakowie.

Przez 20 lat zdobywałem doświadczenie poza Polską z myślą o tym, aby powrócić z nim do kraju. Po ukończeniu studiów w Londynie nie chciałem być postrzegany wyłącznie jako informatyk. Pragnąłem poszerzyć osobiste horyzonty i pokazać szerszy wachlarz umiejętności managerskich. W tym celu przyjąłem stypendium w amerykańskim Wesley College na kierunku MBA.

Już wtedy mogłem się pochwalić prowadzeniem drużyny harcerskiej, własnej firmy oraz zespołu mistrzów Anglii w futbolu amerykańskim. Do dziś uwielbiam łączyć te moje różne światy: sportu, harcerstwa i biznesu, aby przenosić między nimi różne doświadczenia i „lekcje” menedżerskie. Poza biznesem odbudowałem drużynę harcerską, z którą uzyskałem tytuł najlepszej na światowym zlocie w Kanadzie. Jako zawodnik futbolu amerykańskiego byłem trzykrotnym mistrzem Wielkiej Brytanii i wielokrotnym kapitanem reprezentacji narodowej. Jako trener stworzyłem zespół Kraków Kings, z którym sięgnąłem po mistrzostwo i wicemistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Najbardziej pasjonuje mnie identyfikowanie i umożliwianie realizacji osobistego potencjału osób w zespole. Z Leaders Island łączy mnie pasja szkolenia nowego pokolenia liderów przez praktyków. Przez ludzi takich jak ja, którzy dzielą się swoimi sukcesami (a także porażkami), aby tworzyć przestrzeń dla rozwoju kolejnych przywódców w naszym kraju. Gdy jestem zmęczony obowiązkami dyrektorskimi w Shell Energy czy prowadzeniem młodzieżowej drużyny Kraków Kings, wsiadam na motocykl i relaksuję umysł, zwiedzając przepiękną Małopolskę. Na dwóch kołach dotarłem do każdego kraju w Europie i do większości stanów USA.
Dawid Ostręga

1500 pracowników
liczy zbudowana przeze mnie największa firma ITO w Polsce

500 osób zaangażowanych jest w mój projekt IT dla IBM – największy w Europie

Ania Gawlikowska

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Zaczynając karierę zawodową, nigdy nie pomyślałabym, że w wieku 36 lat będę prowadziła 200-osobowy dział produkcji w najdynamiczniejszym biznesie w IT – software housie. Gdybym była bohaterką gry komputerowej, nazwałabym siebie samą Agility Rebel.

Tu gdzie jestem, doszłam na około, bo “po charakterze”. Dzięki szybkiej adaptacji, zdolnościom komunikacyjnym, asertywności i podważaniu statusu quo. Rozwój i ulepszanie środowiska na około to moje supermoce.

Mając 15 lat wymarzyłam sobie, że skończę filologię angielską i będę uczyła ludzi otwierać się na świat poprzez poznawanie obcego języka i podejścia do świata wpisanego w kulturę anglosaską. Tak też się stało bo, co do zasady uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zrobiłam specjalizację nauczycielską, 2 fakultety i w tym samym czasie wymyśliłam sobie kolejne góry do zdobycia – doktorat z literaturoznawstwa i zawód tłumaczki symultanicznej. Tak też się stało.

Na koncie mam 10 lat nauczania: dorosłych, dzieci, studentów na filologii UJ i… Holendrów. Tłumaczyłam m.in. dla: Harvard Business Review, University College London, Grupy Onet, Krakowskiego Parku Technologicznego, festiwali filmowych i naukowych, branży atomowej, mięsnej i… Mike’a Tysona. Doktorat porzuciłam na ostatnim roku po powrocie ze stypendium Fundacji Kościuszkowskiej w Los Angeles, bo polska humanistyka była dla mnie już zbyt hermetyczna, skostniała i jednotorowa.

W pierwszej pracy w IT robiłam prawie wszystko: project i client management, marketing, sprzedaż i budowanie zespołu. W kolejnej firmie zbudowałam zespół project managerów: z 3 osób w 50-osobowej firmie w 2016 r. do 20 wysoko wykwalifikowanych liderów w firmie 200-osobowej. Z grupą “zajawionych” i super kreatywnych jednorożców rozwinęłam produkcję (np. w Q1-3 2022 utylizację godzin pracowników produkcyjnych z 70% do 86%), co przekłada się na przychód stabilnie rosnący o ~150% rok do roku.

To miejsce, gdzie nie ma dwóch takich samych dni. Każdy projekt i każdy klient jest inny, a świat UX, designu, developmentu, testów i AI pędzi jak szalony.

Ja w tym wszystkim dużo słucham, testuję i iteruję (odnosząc każdego dnia sukcesy i porażki), podejmuję decyzje na poziomie C-level… a przede wszystkim edukuję i gaszę pożary w duchu agile.

Once a teacher, always a teacher.

Kierowane przeze mnie działy (Delivery i HR) liczą 220 osób

Stworzyłam od zera około 20 kursów i warsztatów

Krzysztof Raś

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Jestem inżynierem oprogramowania z wykształcenia i liderem technologicznym z pasji. Niegdyś pracowałem nad rozwojem systemów informatycznych ratujących ludzkie życie, dziś pomagam robić to innym.

Swoje doświadczenie w obszarze przywództwa poszerzam stale i niezmiennie poprzez budowanie zespołów czy wręcz całych organizacji inżynieryjnych. Przez ostatnie niemal dwie dekady kierowałem wieloma zespołami technologicznymi oraz zbudowałem w Polsce od zera dwa oddziały wiodących spółek technologicznych, które dziś dają zatrudnienie setkom inżynierów oprogramowania, głównie programistom.

Choć czerpię ogromną satysfakcję z tego, co robię w życiu zawodowym – moja pasja nie kończy w tym miejscu. Jest nią również ogromna miłość do muzyki, która zmaterializowała się w szczytowej formie w postaci kierowania (znów! 🙂 internetową rozgłośnią (Radio Panteon), w tworzenie której zaangażowane było, pro bono, tuzin innych osób i oczywiście – słuchaczy.

Wierzę w odpowiedzialność społeczną: jestem zdania, że należy i warto jest dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Stąd moje aktywne zaangażowanie w rożnego rodzaju inicjatywy, jak mentoring, meetupy, konferencje czy też wspieranie krakowskich uczelni, m.in mojej alma mater – Akademii Górniczo-Hutniczej.

Ponad 200 audycji radiowych “W Pełni Dźwięków” wciąż żyje gdzieś tam, w Internecie.

Przeprowadziłem ponad 300 rozmów rekrutacyjnych.

Ponad 200 audycji radiowych “W Pełni Dzwięków” wciąż żyje gdzieś tam, w Internecie

Przeprowadziłem ponad 300 rozmów rekrutacyjnych

Krystyna Pietrzykowska mentor w Leaders Island

Krystyna Pietrzykowska

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

W wieku 8 lat naprawiłam magnetofon brata. Ewidentnie ciągnęło mnie ku technologii i tak znalazłam się na informatyce na AGH, gdzie byłam jedyną kobietą wśród 80 mężczyzn. Potem przebyłam długą drogę od projektantki-programistki systemów komputerowych do liderki departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions.

Obecnie jako dyrektor Centrum Technologicznego Hitachi Energy mam ponad 20 lat doświadczenia w pracy menedżerskiej w branży IT. Po drodze miałam okazję zrobić trochę pionierskich rzeczy. Przecierałam szlaki w łączeniu urządzeń przemysłowych z komputerami, m.in. na liniach produkcyjnych Fiata w Turynie. Tworzyłam oprogramowanie dla pierwszych ekranów dotykowych w branży HoReCa i dla kultowych telefonów z klapką. Wdrażałam też w Motoroli metodologię Agile niebawem po ogłoszeniu manifestu.

Doświadczenie w przenoszeniu pracy i projektów z zagranicy do Polski nauczyło mnie, jak wspierać siebie i ludzi w sytuacji zmiany. Kiedyś pasjonowałam się tworzeniem kodu. Poznałam wiele języków programowania, a następnie dołożyłam jeszcze język… relacji. Satysfakcję sprawia mi odkrywanie jego potencjału i poniekąd programowanie… rozwoju. Moimi „wychowankami” są członkowie kadr zarządzających wielu organizacji.

Jako liderka dochodziłam do wszystkiego praktycznie sama. Dziś chętnie dzielę się wiedzą oraz kompetencjami. Jestem zaangażowana w promowanie kultury organizacji skoncentrowanej na pracowniku oraz odpowiedzialnego, relacyjnego przywództwa.

Przebyte kryzysy nauczyły mnie dbałości o dobrostan mentalny i fizyczny. Z własnego doświadczenia wiem, jakim wyzwaniem jest łączenie odpowiedzialności zawodowej z wychowywaniem dzieci i zarządzaniem domem.

Działam również społecznie. Byłam m.in. pomysłodawczynią programu rozwijania przyszłościowych kompetencji dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Od wielu lat angażuję się też w programy wspierające dziewczyny w branżach technicznych.

Krystyna Pietrzykowska mentor w Leaders Island

Odbyłam ponad 1450 h rozmów mentoringowych

20K USD wyniosła największa pozyskana przeze mnie darowizna na wsparcie rozwoju dzieci

Mariusz Dobrzycki

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Jestem certyfikowanym RMP Masterem – wykorzystuję tę metodykę w pracy z osobami w środowisku biznesowym.

Pracuję z menedżerami w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych i społecznych od 20 lat. W tym czasie zrealizowałem ponad 2000 dni szkoleniowych/warsztatowych i przeprowadziłem ponad 1000 sesji coachingowych, także na poziomie executive. Projektuję i realizuję procesy rozwojowe menedżerów w oparciu o certyfikowane narzędzia, m.in. Reiss Motivation Profile i Leadership Effectiveness Analyzes 360.

W pracy trenera i coacha pomaga mi doświadczenie menedżerskie zdobyte m.in. na stanowiskach Dyrektora ds. Sprzedaży, Dyrektora Zarządzającego firm produkcyjno-handlowych. Obecnie pracuję również na stanowisku Internal Coach w korporacyjnej firmie produkcyjnej w sektorze automotive. Odpowiadam za rozwój liderów organizacji liczącej obecnie 750 pracowników. Dwukrotnie prowadziłem warsztaty w Korei w ramach Global Leadership Course dla Top Managerów spółek globalnych z USA, Korei, Brazylii, Niemiec, Polski, Indii, Meksyku.

Moją mocną cechą jest uważność i zdolność zatrzymania się na drugiej osobie. W życiu kieruje mną silna potrzeba autorozwoju oraz odkrywania prawdy o sobie i odpowiadania na najważniejsze pytania dotyczące życia. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch wspaniałych córek, miłośnikiem muzyki, sportu, samochodów i Harleya-Davidsona.

Biegam maratony, czerpię znacznie więcej radości, gdy startuję w formule biegów charytatywnych zdobywając fundusze na rzecz pomocy innym.

Zrealizowałem ponad 2000 dni szkoleniowych/warsztatowych.

Przeprowadziłem ponad 1000 sesji coachingowych, także na poziomie executive.

Paulina Gucka

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Sedno, praktyka, małe kroki to są słowa, które opisują moje podejście do rozwoju – siebie jako jednostki i zespołów. Zaczynałam w outsourcingu contact center, gdzie każda minuta na linii z klientem była wartością, bo na tym się tam zarabia. Do dziś w pracy facylitatora i coacha ważne jest dla mnie, aby osiągnąć z osobą lub zespołem maksimum korzyści w minimalnym czasie, bo … klient czeka.

Umysł ludzki ma szalenie duże możliwości. Uwielbiam pracować z ograniczeniami, które sami sobie stawiamy w naszych umysłach. Determinacja i konsekwencja biorą się ze znajomości swoich wewnętrznych potrzeb. Nazywam je generatorem mocy.

Moimi generatorami są aktywność fizyczna, brak rutyny i poczucia komfortu oraz ciekawość świata. Dopóki opieram działanie na nich, jestem konsekwentna i zdeterminowana. Wiedzę tę opieram na swoim Reiss Motivation Profile.

Uwielbiam wspólnie z klientem znajdować obejścia jego ograniczeń. Swoje też rozpracowuje w umyśle, a później w rzeczywistości, pokonując ograniczenia własnego ciała w górskich biegach ultra.

Mam za sobą ponad 2500 h pracy z grupami po polsku i angielsku. Przeprowadziłam ponad 1100 h coachingu biznesowego oraz omówiłam ponad 300 profili RMP dla klientów indywidualnych i biznesowych (NPS z omówienia profili wynosi 9.8 w skali do 10).

Omówiłam ponad 300 profili RMP dla klientów indywidualnych i biznesowych

Przeprowadziłam ponad 1100 h coachingu biznesowego

Tomasz Manugiewicz

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Gdy zaczynałem swoją przygodę z programowaniem 17 lat temu, nie przypuszczałem, że 7 lat później będę miał możliwość prowadzić projekt informatyczny dla US AirForce.

Gdy kończyłem Automatykę i Robotykę na Akademii Górniczo-Hutniczej, nie wiedziałem, że po 12 latach wrócę tam, aby dzielić się z przyszłymi inżynierami swoimi doświadczeniami w przeprowadzaniu organizacji przez transformacje Agilowe.

Będąc prelegentem na swojej pierwszej biznesowej konferencji w 2010 roku, nie przypuszczałem, że 12 lat później zostanę zaproszony do wygłoszenia keynote speech na jednej z największych konferencji branży IT w Europie.

Jako programista Java współtworzący jedną z pierwszych bankowości internetowych w Polsce, nie zdawałem sobie sprawy, jak ważną rolę w projektach informatycznych pełnią umiejętności społeczne i inteligencja emocjonalna, a dziś uważam, że są kluczowe.

Na co dzień jestem General Managerem firmy Grand Parade – polskiego oddziału globalnej organizacji informatycznej.

Po latach spędzonych na pracy nad systemami informatycznymi, uświadomiłem sobie, że wiedza i doświadczenie, jakie zdobywamy to nie wszystko. Nasze umiejętności nawiązywania satysfakcjonujących relacji w pracy są niezwykle istotne dla efektywnego wytwarzania systemów informatycznych.

W swojej codziennej pracy łączę myślenie strategiczne z empatycznym przywództwem. Uważam, że w czasach powszechnej automatyzacji i sztucznej inteligencji, empatia jest kluczowa i jej znaczenie będzie tylko rosło.

W 2016 roku pierwszy raz spróbowałem coachingowych narzędzi, wdrażając metody Agilowe w prowadzonych przeze mnie zespołach informatycznych.

Szkoła Facylitatorów Wszechnicy UJ oraz Szkoła Coachów Meritum miały duży wpływ na kształt mojego warsztatu pracy. Pomogły mi w pracy coachingowej z dyrektorami wyższego szczebla.

Mieszkając w Toronto oraz w Wiedniu, doświadczyłem różnorodnośći kultur, perspektyw i sposobów pracy, z czego czerpię do dziś, zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Pasjonuję się występami publicznymi, uczeniem innych oraz narciarstwem i żeglarstwem.

Przeprowadziłem 500+ godzin spotkań coachingowych i mentoringowych – indywidualnych oraz zespołowych.

Przez 17 lat pracowałem dla 45 klientów z 10 krajów świata.

Don Allen

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Pracuję jako aktor i reżyser od ponad 25 lat. Wystąpiłem w telewizji w programach m.in.: The Bill, 2point4 children i Keeping Up Appearances. Odbyłem tournee teatralne po Wielkiej Brytanii i Europie, a także zagrałem główną rolę w amerykańskiej trasie Ajax w reżyserii Petera Meinecka.

Wyreżyserowałem dwa filmy fabularne z udziałem: Colina Salmona i Tamera Hassana oraz Trzy minuty z Belindą Lang, współreżyserowałem także projekt multimedialny ze zdobywcą Złotej Palmy, Apichatpong Weerasethakul.

Opracowałem, wyprodukowałem i wyreżyserowałem wiele krótkometrażowych spektakli, takich jak PERSONA, pierwsza na świecie opera mydlana wyłącznie na smartfony; wraz z innymi programami The Luxeology Show, That’s Burlesque i 3minPeople.

Jestem również nadawcą – prowadzę audycję radiową „The Theatre Show!” w stacji jazzKultura.
Przez większość swojej kariery zawodowej pracowałem z młodymi ludźmi. Swoją pasję do pracy z nimi opisałem podczas rozmowy: Don Allen – Tedx

Jestem dyrektorem artystycznym i założycielem ETTC – profesjonalnego teatru objazdowego z siedzibą w Polsce. Byłem odpowiedzialny za rozwój i doskonalenie warsztatu aktorów, z którymi pracowałem, a poza zaproszeniem do występu na festiwalu teatralnym w Egipcie, jeden z moich aktorów zdobył tytuł „Najlepszego Aktora”.

Marek Cienkiewicz

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Jestem pasjonatem organizowania ciekawych spotkań.
Ciekawych, czyli angażujących uczestników; takich, gdzie cele zostają osiągnięte, a każdy wie, dlaczego uczestniczy w spotkaniu. Uważam, że czas jest krytycznie ważnym zasobem i nie można pozwolić sobie na jego rozrzutność poprzez uczestnictwo w nieefektywnych spotkaniach. Osiągnąłem mistrzostwo w odrzucaniu zaproszeń na spotkania, które nie są mi potrzebne.

W czasie 20 lat działalności zawodowej tworzyłem, prowadziłem i rozwijałem zespoły dostarczające oprogramowanie i usługi IT: w Comarch dla czołowych operatorów telefonii komórkowej w Europie, w ABB dla globalnych zespołów korporacji na całym świecie. W tym czasie przygotowałem, przeprowadziłem i podsumowałem wiele spotkań, a swoje praktyczne doświadczenia wzbogaciłem wiedzą uzyskaną w Szkole Facylitatorów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Moją drugą pasją jest prowadzenie ludzi w górach. Jestem przewodnikiem beskidzkim; każda wycieczka to dla mnie spotkanie, także wymagające odpowiedniej facylitacji, czy to w upalnym letnim słońcu, jesiennej słocie, czy trzaskającym dwudziestostopniowym mrozie. Umiejętność reakcji i “ogarnięcia” nieprzewidzianych zachowań w górach bardzo przydaje się w codziennej pracy w korporacji.
Wytchnienie od obowiązków przynoszą mi poranki: budzę się przed szóstą rano i spędzam dłuższą chwilę na lekturze pozycji historycznych i psychologicznych, nie mogąc wyjść z zadziwienia, jak bardzo ludzie XXI wieku podobni są w swej naturze do tych sprzed tysięcy, czy setek lat.

Wojtek “Wery” Wereszko mentor w Ledaers Island

Wojtek “Wery” Wereszko

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Szlify bojowe w zakresie planowania, dowodzenia i motywowania zdobyłem w… mundurze. Zanim rozpocząłem swoją misję dla biznesu, byłem oficerem Jednostki Wojskowej GROM i Formoza z ponad 20-letniem stażem zawodowej służby wojskowej.

Dowodziłem m.in. Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie. Przez 7 lat kierowałem wydziałem szkolenia i byłem komendantem Ośrodka Szkolenia Nurków Wojsk Specjalnych Jednostki Wojskowej GROM. Pochodzę więc wprost ze świata, gdzie od podejmowania świadomych, śmiałych i skutecznych decyzji zależy czasami nawet więcej niż indywidualne ludzkie życie.

Wiedzę zdobywałem w czasie licznych szkoleń i kursów w kraju i za granicą. Jestem też absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu na kierunku dowodzenie pododdziałami. Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej ukończyłem studia w zakresie zarządzania procesami produkcyjnymi. Odbyłem też podyplomowe studia na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Już w moim drugim życiu zawodowym zdobyłem certyfikat trenera FRIS – Style myślenia. Jestem również akredytowanym konsultantem metodologii Facet5, certyfikowanym praktykiem metody The Coaching Maps oraz trenerem biznesu Akademii SET. Zdobyłem certyfikaty w zakresie zarządzania projektami Prince 2 i programami MSP, zmianą biznesową Change Managment oraz zarządzania ryzykiem M_o_R APMG International.

Po tym dość obszernym wyliczeniu, które prawdopodobnie opuściłeś/-aś, opowiem trochę o sobie. Trzymam się zasady, że współpracownikami nie można zarządzać. Należy im przewodzić, wspierać i rozwijać, aby w odpowiednim momencie mogli przejąć naszą rolę.

Jestem gorącym orędownikiem pracy zespołowej. Koncentruję się na obszarach związanych ze świadomym przywództwem, głęboko wierząc w to, że „nie trzeba bohatera, żeby posłać ludzi do walki, trzeba bohatera, żeby być jednym z tych, którzy idą walczyć”.

Zajmuję się budowaniem efektywnych zespołów zadaniowo-projektowych z wykorzystaniem wspomnianych metodologii FRIS, Facet5 i The Coaching Maps. Zaszczepiam w uczestnikach szkoleń idee zaczerpnięte ze świata sił specjalnych głównie w aspektach zarządzania z oceną ryzyka w projektach i programach. Interesuje mnie również budowanie długofalowych strategii biznesowych oraz wsparcie rozwoju indywidualnego poprzez mentoring i coaching kadry zarządzającej.

Na bazie doświadczeń z poprzedniego życia zawodowego stworzyłem własną firmę True Leader. Opracowałem też program rozwojowy „Grow up to True Leadership” skierowany do kadry zarządzającej i oparty o najskuteczniejsze narzędzia świata wojskowych operacji specjalnych.

Od ponad 25 lat wstaję nie później niż o 06:00 zgodnie z zasadą „Szybciej zaczniemy… później skończymy”! 🙂 W czasie wolnym przemierzam Europę na harleyu.

Wojtek “Wery” Wereszko mentor w Ledaers Island

Przez 7 lat kierowałem wydziałem szkolenia i byłem komendantem Ośrodka Szkolenia Nurków Wojsk Specjalnych JW GROM.

Mam za sobą 22 lata stażu zawodowej służby wojskowej

Aneta Kurzawa

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

„Po pierwsze człowiek” to moja zawodowa dewiza. Swój zawód wykonuję z pasją, zapałem i zaangażowaniem. Wierzę w ludzi, praca z człowiekiem mnie fascynuje i niezmiennie zachwyca. Staram się patrzeć na innych przez pryzmat zasobów. Słuchać tak, aby usłyszeć to o czym człowiek nie mówi z wielu powodów. W swojej pracy towarzyszę i obserwuję zmianę. Wszystko czego potrzebują moi klienci jest w nich samych. To oni są specjalistami od swojego życia. Ja tylko pomagam im wydobyć ich potencjał. W pracy stawiam na autentyczność i doświadczenie.

Swoją drogę zawodową zaczynałam jako interwent kryzysowy. Przez 10 lat wspierałam ludzi w różnego rodzaju kryzysach. Jestem praktykiem w zakresie pracy z osobami stosującymi przemoc, doświadczającymi przemocy, uzależnionymi, zagrożonymi wykluczeniem społecznym, przeciążonymi psychicznie, żyjącymi w stanie dużego stresu i napięcia, doświadczającymi trudnych zmian życiowych. Interweniowałam w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wspierałam także osoby, które ucierpiały na skutek zdarzeń masowych. W obszarze interwencji kryzysowej pełniłam również funkcję Zastępcy Kierownika Ośrodka Interwencji, a także koordynowałam pracą Hostelu Ośrodka. Interwencja kryzysowa nauczyła mnie kreatywności w działaniu, szybkiego podejmowania decyzji, pracy pod wpływem stresu i odpowiedzialności za bezpieczeństwo klienta wobec którego podejmuję działania.

Od 2012 roku cyklicznie prowadzę Programy Korekcyjno – Edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie w warunkach wolnościowych oraz w warunkach izolacji penitencjarnej. To doświadczenie nauczyło mnie pokory i szacunku do ludzkich historii. Nie jest bowiem sztuką komunikować się z osobami, które mają otwartość na porozumienie. Sztuką jest nawiązać dialog z osobami, które na porozumienie są pozamykane. Nikt nie nauczył mnie tyle o komunikacji i ludzkich emocjach co uczestnicy tych właśnie grup.

Pracuję także jako specjalista readaptacji w Fundacji Pomost w Zabrzu. W Fundacji pracuję z osobami, które opuściły Zakłady Karne. Moja praca opiera się na kontakcie indywidualnym i grupowym z podopiecznymi w warunkach wolnościowych oraz izolacji penitencjarnej.

Jestem absolwentką zaawansowanej Szkoły Trenerów Meritum w Katowicach. Posiadam Certyfikat Trenerski potwierdzający kompetencje pracy na procesie grupowym. Od 2013 roku prowadzę warsztaty z zakresu interwencji kryzysowej, przemocy, komunikacji interpersonalnej , asertywności.

Ukończone Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (kurs zaawansowany TSR), wieloletnie doświadczenie w interwencji a także szereg szkoleń przygotowujących do pracy z człowiekiem są dla mnie podstawą do prowadzenia konsultacji indywidualnych z zakresu wsparcia w kryzysie i terapii krótkoterminowej.

Poza pracą pasjonują mnie podróże dalekie i bliskie. Kocham góry, które pozwalają mi oddychać pełną piersią. Oczyszcza i uwalnia mnie taniec . Energii dodaje morsowanie w dzikich akwenach.

Przeprowadziłam 1000 godzin warsztatów z osobami agresywnymi

Odbyłam setki godzin rozmów indywidulanych z osobami w kryzysie

Marzena Zielińska Coach Programu w Leaders Island

Marzena Zielińska

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Temat poznałam najpierw od drugiej strony – w ramach doskonalenia własnych kompetencji przywódczych. Zanim moją profesją stało się wspieranie biznesu, przepracowałam w nim ponad 20 lat (głównie na etacie w korporacjach).

Wartość zdobytego po drodze certyfikatu coacha sprawdziłam w praktyce, zarządzając różnymi zespołami. Na początku 6-osobowym stacjonarnym, jako dyrektor oddziału banku. Później – rozproszonym, o strukturze liczącej ponad 800 osób, na stanowisku makroregionalnego menedżera ds. sprzedaży produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych. Mierzyłam się ze wszystkim tym, z czym mierzy się współczesny biznes, i odnosiłam na tym polu sukcesy.

Dziś wspieram w tym klientów z różnych segmentów, ułatwiając im osiąganie celów biznesowych, zawodowych i poniekąd osobistych.

Doświadczenie praktyka, który zna wyzwania stawiane menedżerom, pomaga mi lepiej zrozumieć ich rzeczywistość oraz potrzeby. Łatwiej mi ich poznać i umożliwić im poznanie samych siebie bez podsuwania gotowych rozwiązań. Uważam bowiem, że aby dobrze sobie radzić jako coach, nie należy radzić… innym.

To klient jest twórczy i pomysłowy, a ja mam tylko (i aż) pomóc mu uwolnić jego własny potencjał. Udowodniłam to podczas sesji coachingu biznesowego z przedstawicielami kadr każdego szczebla. Wiedzą i doświadczeniem menedżera oraz coacha dzielę się teraz również jako trener w branży szkoleniowej. Dzięki temu nadal podnoszę swoje kwalifikacje interpersonalne i liderskie.

Pracując nad rozwojem innych, nieustannie rozwijam się sama i weryfikuję wartości, w które wierzę. Poddaję je stałej refleksji, a one kształtują moją autentyczność, etykę, dystans do siebie i humor. Kiedyś trudno mi było oddychać bez tańca, ale zamieniłam go na wałęsanie się po górskich szlakach. Każdego roku przemierzam co najmniej 250 km. Żyję bez telewizji, ale nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez muzyki i ludzi. Trudno mi przejść obojętnie obok osób potrzebujących wsparcia materialnego.

Praca coacha to głównie zadawanie pytań. A zatem: co trzeba umieć, aby pełnić Twoją funkcję i osiągnąć to, co Ty? Być może dane będzie mi kiedyś usłyszeć Twoją odpowiedź, ale póki co najważniejsze jest to, abyś usłyszał/-a ją sam/-a!

Marzena Zielińska Coach Programu w Leaders Island

Przeprowadziłam co najmniej 400 sesji coachingu biznesowego.

Adam Jaworski

Poznaj mnie lepiej
- Kwestionariusz Prousta

Prowadzę zwinne transformacje złożonych organizacji, rozmawiam z liderami i uczę zespoły pracy w nieprzewidywalnych środowiskach.

Pomagam obecnym i przyszłym liderom znaleźć sens tego, co się wydarza, pokochać ludzi, produkty i ich użytkowników.

Od wielu lat służę jako lider (w dziedzinach User / Customer Experience, Design Thinking, Nawigowanie wśród zmian) oraz nauczyciel i coach (Agile, Scrum).

Pracowałem w międzynarodowych korporacjach, prowadząc i szkoląc różnorodne zespoły mądrych ludzi tworzących wartościowe produkty. Pomagałem wdrażać złożone zmiany w nieprzewidywalnych warunkach na wszystkich szczeblach organizacji. Dzień, w którym można porozmawiać z zarządem, chwilę później z inżynierami, a następnie sprawić, żeby porozmawiali sami ze sobą – to dzień udany!

Jestem psychologiem organizacji (UJ) i coachem akredytowanym w International Coaching Federation (ACC ICF), trenerem Scrum-a akredytowanym przez jego twórcę, dr. Jeffa Sutherlanda (Registered Scrum Trainer, Product Owner and Scrum Master™), praktykiem zarządzania zmianami (PROSCI Change Management Practitioner) i metody Kanban (Kanban Management Professional).

W pracy kieruję się ścisłym kodem etycznym – poufnością, uważnością i całkowitym zorientowaniem na człowieka (oraz rozwiązania, które sam tworzy).

Prowadzę zajęcia dla studentów User Experience / Product design na Uniwersytecie SWPS, mam w historii epizod z Alma Mater – zajęcia z projektowania produktów cyfrowych dla studentów wydziału Zarządzania UJ.

Interesuję się wszystkim (literatura to skarbnica wiedzy dla liderów!), ale szczególnie odkrywaniem przedmiotów vintage i dawaniem im nowego życia.

Za dobry rezultat mojej pracy uważam liderów i zespoły, które tworzą przyjazną technologię pomagającą ludziom odkryć i zrozumieć sens zmian dziejących się codziennie na świecie.

Szkoliłem ludzi ponad 50-ciu narodowości ze wszystkich kontynentów świata.

Prowadziłem osobiście szkolenia w 8 krajach świata

Patrick Kozakiewicz

Patrick Kozakiewicz

Uczę jak prowadzić spełnione życie poprzez praktyki oparte na uważności, zwinne myślenie i life coaching.

Wydarzenia, których doświadczyłem, takie jak bycie uchodźcą, przetrwanie ataku terrorystycznego, czy przebywanie w strefie działań wojennych, pozwoliły mi odnaleźć swój sens i misję życiową – wspieranie ludzi i pomaganie im w odnalezieniu spokoju oraz spełnienia w dynamicznym świecie.

Jako nauczyciel uważności, trener i wykwalifikowany profesjonalista, współpracuje zarówno z indywidualnymi osobami, jak i całymi zespołami oraz społecznościami.

Obecnie jestem zatrudniony na pełen etat w jednej z firm z listy FORTUNE 500, gdzie zarządzam zespołem globalnego wellbeing i prowadzę globalny program mindfulness dla 80 tys. pracowników. Wcześniej pracowałem w IBM i prowadziłem globalny program dla 350 000 pracowników. Jestem również nauczycielem w Oxford Mindfulness Foundation. 

Patrick Kozakiewicz

350 000 pracowników brało udział w moim programie globalnym mindfulness dla IBM

Jestem nauczycielem w Oxford Mindfulness Foundation

Scroll to Top