ssss

Sa­ma wie­dza nie wys­tar­czy, trze­ba jeszcze umieć ją stosować.

Johann Wolfgang Goethe

Home > Film

Czy gorzka pigułka zawsze pomaga w życiu zawodowym?

13 grudnia, 2017 0 0

O gorzkich chwilach w życiu zawodowym, o źródłach siły i motywacji oraz o korporacyjnych stereotypach - w szczerej rozmowie z Łukaszem Ciochem, podczas spotkania LiGHT 2017 w Krakowie: Aneta Podyma, prezes Pramerica Życie TUiR SA, Krystyna Pietrzykowska, dyrektor departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions oraz Jaromir Pelczarski, wiceprezes zarządu jednego z największych banków w Polsce. Aneta Podyma…

Budowanie kultury firmy na silnych fundamentach wartości

6 lipca, 2017 0 0

Koncentracja na zyskach firmy, stałe mierzenie się z wyzwaniami rynkowymi i podążanie za trendami może zachwiać równowagą organizacji. Warto zatem mieć punkt odniesienia w postaci misji firmy, o ile nie traktuje się jej jak pustego sloganu.

Czy Twój zespół przetrwa cyfrową rewolucję?

4 lipca, 2017 0 0

Zwykło się mówić, że firmy/ludzie, którzy nie mają obecności w Internecie, praktycznie nie istnieją. Mogłoby się więc wydawać, że przyszłość informatyków rysuje się wyjątkowo optymistycznie. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Czy cloud computing, machine learning, AI nie będą dla nich zagrożeniem typu SkyNet?

Ufność jest realną fatamorganą i bezgranicznym celem

22 czerwca, 2017 0 0

Twórca magazynu Charaktery postawił zaskakującą w świecie biznesu tezę. Zastanawia się, czy wysoki poziom zaufania jest naiwnością, a być może wręcz głupotą, czy przeciwnie: źródłem siły w sytuacjach trudnych, nawet z pozoru beznadziejnych…

Krystyna-Pietrzykowska_LiGHT2017

Jak zrealizować wielki projekt, będąc liderem… pozbawionym podwładnych?

19 czerwca, 2017 0 0

Jakimi jesteście liderami? Jakimi chcecie być? Chcecie forsować, czy inspirować…? No to i inne pytania o sens dobrego przywództwa pomoże nam odpowiedzieć Krystyna Pietrzykowska.

Doświadczenia Pracownicze – przyszłość zarządzania

19 maja, 2017 0 0

Podziel się tym nagraniem z znajomymi "Millenialsi" to obecnie największa pracująca grupa demograficzna. Pracownicy się zmieniają, ale wiele praktyk zarządzania pochodzi jeszcze z poprzedniego wieku. Zwiększa się rotacja i firmom ciężko jest rekrutować i zatrzymać wybitnych pracowników. W wyniku tego, międzynarodowe firmy takie jak Accenture, Deloitte czy GE - zmieniają metody. Nowa fala w zarządzaniu…

Bądź człowiekiem i stań się liderem!

29 marca, 2017 0 0

Przywódcy często skupiają się wyłącznie na przedmiocie zarządzania: tworzą efektywny plan działania i zarządzają czasem swoich pracowników. Z drugiej strony, wielu menedżerów ma zupełnie inną optykę, którą John określa hasłem “poniżej linii wody”, czyli wszelkie interakcje i emocje między pracownikami. Umiejętność poruszania się między dwoma przestrzeniami sprawia, że menedżerowie wchodzą na wyższy poziom zarządzania.

Opór przy wdrażaniu zmiany

4 stycznia, 2017 0 0

Nieodłącznym elementem każdej zmiany, czy to w życiu prywatnym, czy w firmie, jest opór ludzki. Opór motywowany lękiem, niechęcią zmiany czy brakiem poczucia bezpieczeństwa. Jarosław Zagórowski opowie, jak sobie z nim radzić, szczególnie w sytuacjach ekstremalnych.

Możesz zbudować mistrzowski zespół

15 grudnia, 2016 0 0

Zdobycie mistrzostwa kraju w Futbolu Amerykańskim, stworzenie najlepszej drużyny harcerskiej na świecie czy osiąganie nieprzeciętnych wyników w biznesie to proces czyli sekwencja kroków, które musisz wykonać jako menadżer. Dawid Ostręga opowie Wam od czego bezwzględnie zaczyna budowę każdego zespołu.

Prawdziwy test przywództwa

8 grudnia, 2016 0 0

Umiejętności przywódcze w czasie kryzysu. Kiedy rynek jest stabilny, a biznes się rozwija, większość przywódców wypada bardzo dobrze. Prawdziwy test przywództwa zaczyna się, kiedy uderza kryzys. Lynch podzieli się własnymi wyzwaniami i trudnościami z którymi sam się zmierzył prowadząc swój biznes przez ostatnie 20 lat.

12

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X