Arystoteles Onassis

Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego inni nie widzą

Misją Leaders Island jest wspieranie liderów również poza salą szkoleniową. Zapraszamy do zapoznania się z serią artykułów dotyczącą leadershipu, zarządzania i rozwoju osobistego.

Wiedza / artykuły

Najnowsze badania na temat mindfulness i treningu uważności

Najnowsze badania na temat mindfulness i treningu uważności

Współczesne badania jasno wskazują, że trening uważności ma pozytywny wpływ na życie osobiste i zawodowe osób praktykujących. Zwiększa on: koncentrację, satysfakcję z pracy, zaangażowanie w zadania i relacje międzyludzkie. Zmniejsza natomiast: odczuwalny poziom stresu i wycofania w pracy. Pozytywnie wspiera walkę z depresją i wypaleniem zawodowym.

Czytaj więcej »
Warsztat dla liderów/liderek prowadzących zespół

Motywacja wewnętrzna

Jeszcze całkiem niedawno motywacja pracownika obejmowała obietnicę „owocowych czwartków”, karnet na siłownię oraz prowadzenie zespołu bazujące na metodzie nagród i kar. W wielu przypadkach zabiegi te są nadal skuteczne, ale coraz częściej od uczestników naszych szkoleń słyszymy, że cieszą się, że proponujemy inne rozwiązania…

Czytaj więcej »
Zarządzanie zespołem - co to oznacza?

Zarządzanie zespołem – co to oznacza?

Wiele poradników i artykułów dotyczących najbardziej poszukiwanych kompetencji miękkich na rynku pracy umieszcza zarządzanie ludźmi lub zarządzanie zespołem wysoko na tej liście. Dlatego dobrze zastanowić się przede wszystkim, co to właściwie znaczy „zarządzanie zespołem”, jak robić to dobrze i gdzie można się tego nauczyć.

Czytaj więcej »
Jakie kompetencje miękkie przydadzą się w zarządzaniu?

Jakie kompetencje miękkie przydadzą się w zarządzaniu?

W artykule o kompetencjach miękkich, który opublikowaliśmy jakiś czas temu mogliście dowiedzieć się czym są kompetencje miękkie i dlaczego warto brać je pod uwagę przy konstruowaniu swojego CV. Być może niektórzy z was zidentyfikowali nawet u siebie cechy, których nie byli do tej pory świadomi, a które można określić właśnie jako kompetencje miękkie.

Czytaj więcej »
Co to są kompetencje twarde – wprowadzenie i definicja

Co to są kompetencje twarde – wprowadzenie i definicja

Niezależnie od tego, na jakim etapie naszej kariery jesteśmy, wszyscy mamy w głowie (i w naszych CV) listę umiejętności, które czynią nas przydatnymi na rynku pracy. Na tej liście zwykle najwyżej umieszczamy rzeczy, które są najbardziej „konkretne”, które możemy łatwo zmierzyć, na które „mamy papiery”. To właśnie nasze kompetencje twarde.

Czytaj więcej »
“Agile” z urodzenia

“Agile” z urodzenia

Kolejna konferencja o zarządzaniu i przywództwie za mną, a wraz z nią mówcy z branży IT, sławiący “Agile”. W zasadzie każda prezentacja IT nawiązywała w jakiś sposób do tego zwinnego tematu. Coraz częściej, kiedy słucham o zwinnym podejściu, myślę sobie – stare dzieje… Ale czy na pewno?!

Czytaj więcej »

Sprawdź inne wartościowe treści

Podcast “Z Warsztatu Lidera”

Korzystaj z dobrych praktyk doświadczonych liderów.

The Light Book

Poznaj historie wybitnych liderów z całego świata.

Video

Bądź na bieżąco z tym,
co dzieje się w Li.

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której
celem jest świadomy i mądry rozwój.
Scroll to Top