Reskilling i upskilling. Dlaczego tradycyjne szkolenia to za mało
Kolejny odcinek podcastu, już 91., to wartka rozmowa z Agnieszką Ciećwierz, CEO SIGMUND Polska i autorką m.in. świeżo wydanej książki „Reskilling i Upskilling. Jak skutecznie wspomagać rozwój pracowników”.
Agnieszka specjalizuje się w testach kompetencyjnych oraz psychologicznych wykorzystywanych w procesie rekrutacji, a także w ocenie pracowniczej oraz zarządzaniu i rozwijania talentów. Prowadzi wykłady, szkolenia i prelekcje podczas wydarzeń branżowych.
W kolejnym odcinku podcastu „Z warsztatu lidera” na tapet bierzemy właśnie rozwijanie talentów. Dlaczego to tak ważne? Według raportu Gallupa menedżer ma drugi (po rodzinie) największy wpływ na życie pracownika. To jego kompetencje wpływają na rozwój pracowników, a zatem i organizacji.
Z podcastu dowiesz się:
- Czym różni się reskilling od upskillingu (i kiedy je stosować)?
- Dlaczego reskilling i upskilling stają się priorytetem w strategiach HR.
- Jakie błędy popełniają firmy w rozwoju pracowników?
- Dlaczego tradycyjne szkolenia to za mało?
- Co naprawdę działa w świecie dynamicznych zmian kompetencyjnych?
- Jak działa model 70-20-10 rozwoju kompetencji: 70% - nauka przez doświadczenie i praktykę, 20% - nauka przez interakcję z innymi (mentoring, coaching, job shadowing), 10% - szkolenia, kursy, literatura
Jeśli zarządzasz ludźmi, rozwijasz talenty lub po prostu chcesz być gotowy na przyszłość – to rozmowa, której nie możesz przegapić.
Odsłuchaj teraz i weź praktyczne inspiracje.