MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA GROMADZENIA Paulina Gucka Leaders Island Podcast 83

Motywacja wewnętrzna – potrzeba gromadzenia

Odcinek 83 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba gromadzenia” to rozmowa z Pauliną Gucką (Reiss Motivation Profile Master, Action Learning Coach, Coach ICF), która wykorzystując Reiss Motivation Profile wspiera menedżerów w budowaniu stylu liderskiego. 

Reiss Motivation Profile to narzędzie pozwalające na naukowy pomiar motywacji wewnętrznej. Diagnozuje podświadome potrzeby, czyli motywatory, które mają wpływ na nasze zachowanie i decyzje. 

83 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na szóstym badanym motywatorze – gromadzeniu.

Gromadzenie opisuje potrzebę zbierania, kolekcjonowania i kumulowania (zarówno na poziomie materialnym, jak i mentalnym). Zaspokojenie tej potrzeby daje poczucie dumy z posiadania, natomiast niezaspokojenie – niepokój i poczucie nieprzygotowania.

Osoby o dużym natężeniu tego motywatora często mają potrzebę gromadzenia zarówno rzeczy materialnych (np. pieniędzy, pamiątek, narzędzi itp.), jak i niematerialnych (np. wspomnień, doświadczeń, osiągnięć itp.).  

Osoby z niskim natężeniem potrzeby gromadzenia są skore do dzielenia się i rozdawania. Często są to osoby szczodre, które lubią dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Jak nasilenie potrzeby gromadzenia wpływa na życie i pracę lidera? Jakie możemy znaleźć odniesienia do biznesu? Na jakie korelacje z innymi potrzebami warto zwrócić uwagę w kontekście roli lidera? 

Zapraszamy do wysłuchania 83 odcinka podcastu, w którym Paulina Gucka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pracy z RMP, a także na konkretnych przykładach tłumaczy, jaki ma wpływ potrzeba gromadzenia na życie i pracę lidera.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

  • Czym jest gromadzenie?
  • Jak przejawia się małe, średnie i duże natężenie tego motywatora?
  • Jakie przełożenie ma określony poziom gromadzenia na zachowanie w pracy?
  • Jak interpretować korelacje gromadzenia z innymi potrzebami?

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Ostatnio dodane odcinki podcastu
 

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X