Podcast 79

Motywacja wewnętrzna – potrzeba uznania – Katarzyna Janas

Subskrybuj:

Motywacja wewnętrzna – potrzeba uznania

Odcinek 79 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna -potrzeba uznania” to rozmowa z Katarzyną Janas – ekspertką w zakresie motywacji wewnętrznej i zarządzania przez indywidualizację. Katarzyna jest współzałożycielką i partnerką zarządzającą w RMP Polska. W 2014 r. wspólnie z Ewą Jochheim sprowadziła do Polski narzędzie profesora Stevena Reissa do pomiaru wewnętrznej motywacji – Reiss Motivation Profile® i od tej pory w swoich działaniach wspiera ludzi w odkrywaniu i wykorzystywaniu ich mocnych stron, a także promuje w organizacjach indywidualne podejście do człowieka i jego motywacji, polegające na życiu w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Reiss Motivation Profile to narzędzie pozwalające na naukowy pomiar motywacji wewnętrznej. Diagnozuje podświadome potrzeby, czyli motywatory, które mają wpływ na nasze zachowanie i decyzje.

79 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na czwartym badanym motywatorze – uznaniu.

Uznanie to potrzeba akceptacji. Motywator ten jest powiązany z poczuciem własnej wartości i postrzeganiem siebie. Zaspokojenie tej potrzeby daje poczucie pewności siebie, natomiast jej niezaspokojenie może skutkować niepewnością i lękiem przed oceną.

Jak poziom uznania wpływa na życie i pracę lidera? Czym charakteryzują się liderzy posiadający małe, średnie i duże natężenie tego motywatora? Jak można wykorzystać znajomość swojego profilu RMP do planowania efektywnych działań i spełnionego życia w zgodzie ze sobą?

Zapraszamy do wysłuchania 79 odcinka podcastu, w którym Katarzyna Janas dzieli się swoim 15-letnim doświadczeniem pracy z kadrą managerską nad rozwojem osobistym liderów i ich zespołów.

Dla wszystkich słuchaczy podcastu przygotowaliśmy specjalną zniżkę na programy związane z motywacją (Badanie Indywidualnego Profilu Potrzeb Wewnętrznych oraz warsztat Motywacja Wewnętrzna Miliard.0 dla Lidera). Podając przy zapisie kod* UZ5LI możecie skorzystać z naszych propozycji z 5% zniżką.

*Promocja ważna do 31 sierpnia

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top