Należy do obszaru

Motywacja Wewnętrzna, czyli co nas napędza

Naukowy pomiar potrzeb jako klucz do zrozumienia zachowań człowieka.
Warsztat dla osób, które chcą poznać źródła motywacji wewnętrznej i wykorzystać tę siłę do wzmocnienia skuteczności swojego zespołu.

Motywacja wewnętrzna -- Leaders Island
najbliższe szkolenia - Leaders Island

Najbliższe szkolenia

Sięgnij do źródeł motywacji wewnętrznej, aby zrozumieć czego potrzebujesz do efektywnej pracy i spełnionego życia.
Prosimy o kontakt: biuro@leadersisland.com / Kraków
(badanie motywacji + 1 dzień warsztatu w sali)
2930 PLN + 23% VAT

Szukasz programu dla grupy liderów w Twojej firmie?

Jeśli chcesz poznać ofertę na to szkolenie w formie dostosowanej do Twoich potrzeb, to zapraszamy do kontaktu na adres: biuro@leadersisland.com

Spis treści

Spis Treści

Motywacja wewnętrzna szkolenia Leaders Island

Opis warsztatu

Motywacja Wewnętrzna, czyli co nas napędza to warsztat dla liderek i liderów, którzy chcą mądrze prowadzić swój zespół do celu, dbając o rozwój i dobrostan współpracowników.  

Poznaj źródła motywacji

Motywacja to siła napędowa tego, co robimy. Poznanie jej źródeł pozwala zrozumieć, czego konkretnie potrzebujemy do efektywnego działania i poczucia spełnienia. W Leaders Island uważamy, że lider to osoba, która prowadzi zespół do wygranej (Leading a Winning Team). Bez względu na to, jak brzmi definicja wygranej w Twoim przypadku, aby być skutecznym liderem warto poznać, zrozumieć i zaadaptować mechanizm motywacji wewnętrznej.

Dlaczego warto?

Poczucie spełnienia i satysfakcji pracowników jest ogromnym “źródłem energii” dla zespołu oraz fundamentem zaangażowania. Taki zespół skutecznie dąży do wygranej, jest bardziej odporny na trudności, charakteryzuje się dużo mniejszą rotacją i nie potrzebuje dodatkowych motywatorów finansowych.

Każdy z nas jest inny

Jesteśmy praktykami a nasze doświadczenie łączymy z rzetelnym podejściem naukowym. Szanujemy różnorodność każdego z nas i złożoność świata, dlatego zamiast uproszczonych paradygmatów na temat motywacji, czy ogólnych rekomendacji w stylu: „motywacja to: autonomia, mistrzostwo i cel”, zapraszamy Cię w podróż, której celem jest nowa, pogłębiona wiedza o sobie. Jako lider będziesz w stanie przełożyć ją na zespół, aktywując motywację wewnętrzną wśród pracowników.

Weź udział w warsztacie i odkryj potencjał płynący z działania zgodnie z potrzebami wewnętrznymi. 

Trailer Motywacja

Motorola
Mitsubishi logo
Lufthansa logo
Miquido logo
Hitachi logo
Brainly logo
GE Healthcare logo
Ocado Technology logo

Program warsztatu - zakres merytoryczny

Motywacja Wewnętrzna, czyli co nas napędza to jednodniowy warsztat poprzedzony badaniem psychometrycznym i indywidualną sesją mentoringową. Celem tego programu jest poznanie i zrozumienie źródeł motywacji wewnętrznej, a następnie wykorzystanie tej siły do wzmocnienia skuteczności zespołu.

Badanie Indywidualnego Profilu Motywacji Wewnętrznej RMP (online)

Pierwszym krokiem jest naukowy pomiar Twojej motywacji wewnętrznej. Na tym etapie wykorzystamy koncepcję opracowaną na bazie szeroko zakrojonych badań empirycznych przez zespół profesora Stevena Reissa z Ohio State University. Dzięki niej poznasz swoje indywidualne natężenie 16 podstawowych motywatorów, które cechują każdego człowieka. Reiss Motivation Profile® to badanie, które spełnia wszystkie 5 kryteriów naukowych odnoszących się do badań psychometrycznych: trafności, rzetelności, standaryzacji, obiektywności i znormalizowania.

Indywidualna sesja mentoringowa z doświadczonym RMP Masterem (online)

Warto dodać, że wybraliśmy Reiss Motivation Profile® jako skuteczną metodę pomiaru motywacji, ponieważ jest ona mało wrażliwa na efekt „dostosowania społecznego”, czyli chęć wpływania na wyniki poprzez udzielanie pożądanych odpowiedzi. Wpływ tego efektu zmierzony za pomocą skali MCSDS (ang. Marlowe-Crowne Social Desirability Scale) wynosi poniżej 3% – jest zatem niewielki. W kolejnym kroku podczas indywidualnej sesji mentoringowej z doświadczonym liderem omówisz otrzymane wyniki. Celem tej konsultacji jest określenie znaczących źródeł Twojej motywacji wewnętrznej i tego jak przekładają się one na Twoje zachowania.

Jednodniowy warsztat w grupie liderów

Trzeci etap to spotkanie warsztatowe w grupie liderów, którzy podobnie jak Ty mają za sobą poprzednie dwa etapy. Z większą świadomością na temat własnej motywacji spotkacie się w grupie roboczej, aby wraz z mentorem prowadzącym zastanowić się, jak przełożyć zdobytą wiedzę i samoświadomość na zespół, z którym pracujesz.

Tematyka warsztatu

Odnosząc się do naszego modelu kompetencji liderskich Leading a Winning Team, zrewidujemy błędne poglądy na temat motywacji i skupimy się na rzetelnie zweryfikowanych mechanizmach, które możesz zastosować w swojej strefie wpływu jako lider zespołu. Połączymy motywację z zaangażowaniem zarówno na poziomie indywidualnym – każdego członka zespołu, jak i dynamiki grupowej. Skupimy się także na indywidualnej strategii wzmacniania motywacji każdego współpracownika, abyś dzięki wypracowanym w trakcie warsztatu taktykom, był w stanie wykorzystać różnorodność ludzi, z którymi pracujesz jako lider.

Każdego z nas definiuje 16 potrzeb, ale to ich indywidualne natężenie decyduje o naszej motywacji

16 potrzeb, które charakteryzują każdego z nas

Co wyniesiesz z warsztatu o motywacji wewnętrznej?

Poznaj opinie o szkoleniu Motywacja Wewnętrzna

Celem szkolenia jest zrozumienie źródeł motywacji wewnętrznej a następnie wykorzystanie tej siły do wzmocnienia skuteczności swojego zespołu.

Poznaj rekomendacje dziesiątek zadowolonych specjalistów.

Poznaj mentorów tego szkolenia

W zależności od edycji, szkolenie prowadzi:

Mariusz
Dobrzycki

Pacuję z menedżerami w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych i społecznych od 20 lat.

Paulina
Gucka

Sedno, praktyka, małe kroki to są słowa, które opisują moje podejście do rozwoju – siebie jako jednostki i zespołów.

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej

Zapisz się na szkolenie

Motywacja wewnętrzna, czyli co nas napędza.

Jesteś o krok od rozwoju!  Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat „Motywacja wewnętrzna, czyli co nas napędza. Naukowy pomiar potrzeb jako klucz do zrozumienia zachowań człowieka”.
Prosimy o kontakt: biuro@leadersisland.com / Kraków
(badanie motywacji + 1 dzień warsztatu w sali)
2930 PLN + 23% VAT

Cena zawiera:

  • badanie psychometryczne Reiss Motivation Profile® (wartość 1000 zł)
  • szczegółowy raport z wykonanego badania w postaci elektronicznej,
  • godzinną sesję on-line z certyfikowanym RMP Masterem na temat uzyskanego profilu,
  • udział w warsztacie.

FAQ

Profil Motywacyjny RMP to kwestionariusz online składający się ze 128 stwierdzeń. Jego wypełnienie trwa to około 25 minut, następnie w oparciu o Twoje wybory generowany jest raport, który omawiany jest w trakcie sesji indywidualnej.
Raport jest omawiamy w trakcie sesji indywidualnej. Może to robić wyłącznie certyfikowany RMP Master, czyli osoba mająca doświadczenie w pracy z teorią prof. Stevena Reissa
Raport określający Twoje indywidualne natężenie motywatorów wewnętrznych będzie dostępny wyłącznie dla Ciebie i RMP Mastera w trakcie indywidualnej sesji. W trakcie warsztatu pracując w grupie z innymi liderami nie musisz odwoływać się szczegółowo do własnej charakterystyki.
Wyniki badania nie są w żaden sposób oceniające i różnicujące. Żaden profil z ponad 6 000 000 możliwości nie jest wskazaniem do pełnienia określonej roili w tym lidera.
Leaders Island szkolenia
Leaders Island szkolenia

Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas przez formularz lub bezpośrednio na adres: biuro@leadersisland.com
Możesz również zadzwonić na numer: tel: +48 669 530 113

Scroll to Top