Samoorganizująca się firma: o delegowaniu i wynagrodzeniach – przykład u2i
Odcinek 38 podcastu Z Warsztatu Lidera: ”Samoorganizująca się firma: o delegowaniu i wynagrodzeniach – przykład u2i” to rozmowa z Pawłem Kozłowskim, COO z u2i, firmy technologicznej, która oddaje władzę w ręce swoim pracownikom.
Odcinek jest kontynuacją serii o samozarządzających się zespołach – jeśli ktoś nie miał dotąd okazji, zachęcamy do wysłuchania odcinka 36 podcastu: ”Być jak turkusowa organizacja – przykład u2i” z Adrianem Klekotko i Rafałem Dziwińskim.
Dzisiejsza rozmowa opisuje, w jaki sposób delegowane są zadania, podejmowane decyzje oraz jak wygląda „polityka” wynagrodzeń w tej samozarządzającej się organizacji.
Rozmowa z naszym Gościem pokazuje, że samoorganizacja to nie magiczna siła, ale model, który daje szanse na podejmowanie mądrych decyzji, rozwijania się, walki z ego, choć wymaga od osób, które ją tworzą dużej dojrzałości. Rozmawianie o wynagrodzeniach na otwartym polu, czy podejmowanie decyzji, w sytuacji gdzie jest wielu stakeholderów, z bardzo różnym podejściem, nie jest proste, ale te wyzwania które się podejmuje w ten sposób, czynią organizację silniejszą i pchają ją do przodu.
Zachęcamy do wysłuchania, jak samodzielność w działaniu osób, które tworzą te samoorganizujące się zespoły, oraz pełna otwartość w rozmowach o wynagrodzeniach i awansach przekłada się na poczucie odpowiedzialności za organizację, za biznes i za innych ludzi.
A w następnym odcinku serii porozmawiamy o tym jak skutecznie rekrutować osoby, które wpasowują się w taki model działania organizacji.
Ten podcast odpowiada na następujące pytania:
- Czy istnieje jeden model podejmowania decyzji w firmie?
- W jaki sposób delegowane są najtrudniejsze i te bardziej „toksyczne” zadania?
- Na czym polega funkcja sherpy w organizacji?
- Mity i praktyka w strategii wynagrodzeń