Podcast 36

Być jak turkusowa organizacja – przykład u2i – Adrian Klekotko & Rafał Dziwiński

Subskrybuj:

Być jak turkusowa organizacja – przykład u2i

Odcinek 36 podcastu Z Warsztatu Lidera”Być jak turkusowa organizacja – przykład u2i” to rozmowa z Adrianem Klekotko i Rafałem Dziwińskim u2i, firmy technologicznej, która oddaje władzę w ręce swoim pracownikom.

Jak to się udało, czy turkusowe organizacje to tylko moda i jak samozarządzająca organizacja działa na krakowskim rynku? Opowiemy o tym, czerpiąc z dobrych praktyk naszych gości, którzy na przekór stereotypom w branży IT, w obecnej firmie pracują już ponad dekadę i w tym odcinku podzielą się z nami refleksją, co jest tego powodem 😊?

Adrian i Rafał opisując model działania firmy u2i, podkreślają, że samoorganizacja opiera się przede wszystkim na transparentności działań, samoświadomości i spójność wewnętrznej ich zespołu.

Okazuje się, że techniczna doskonałość już nie wystarcza i konieczne jest patrzenie w szerokiej perspektywie, kładąc nacisk również na aspekty ludzkie takie jak praca zespołowa, czy zarządzanie. I to właśnie elementy związane z zarządzaniem strategicznym, delegowaniem, czy tak kontrowersyjnym zagadnieniami jak jawność awansów i wynagrodzeń stanowią clou różnic między modelem tradycyjnym, a tym, gdzie „nie ma szefa” i rządzą wszyscy pracownicy.

Panowie z u2i podkreślają, że w ich organizacji nie ma tradycyjnej struktury, która byłaby wynikiem działań lidera, zamiast tego odzwierciedla ona dynamikę całego zespołu.

To właśnie wspólnota jest podstawą samozarządzania tej organizacji – wspólny cel zarówno klienta, jak i osób w poszczególnych zespołach  – zastępuje narzucanie obowiązków przez nominowanego managera, czy lidera.

Zapraszamy więc do wysłuchania pierwszego odcinka z cyklu o samoorganizujących się zespołach.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top