Podcast 78

Lider wspierający rozwój – wybrane techniki coachingowe – Tomasz Manugiewicz

Subskrybuj:

Lider wspierający rozwój – wybrane techniki coachingowe

Odcinek 78 podcastu Z Warsztatu Lidera „Lider wspierający rozwój – wybrane techniki coachingowe” to rozmowa z Tomaszem Manugiewiczem – General Managerem firmy Grand Parade, coachem, mentorem i praktykiem zwinnych metod, a także prelegentem na wielu konferencjach branżowych w Polsce i na świecie. Tomasz jest mentorem Leaders Island – dzieli się swoim doświadczeniem na warsztacie Prowadzenie Rozmów Rozwojowych. Wybrane narzędzia coachingowe dla liderów.

Badania* wskazują, że pracownicy chcą podążać za liderami, którzy dostrzegają ich indywidualne cechy i towarzyszą w rozwoju. Doskonałym wsparciem dla liderów w realizacji tego zadania są wybrane narzędzia z warsztatu coacha.

Pojęcie coachingu w wielu środowiskach nie jest prawidłowo rozumiane, a w konsekwencji pomijany jest jego ogromny potencjał.

Coaching jest metodą wspierania rozwoju bazującą na potencjale klienta. Coach poprzez aktywne słuchanie, zadawanie pytań oraz stosowanie narzędzi osiąga cel, którym jest rozwój osoby, z którą rozmawia.

Które narzędzia z warsztatu coacha warto wykorzystać w biznesie? Jakie elementy coachingu są pomocne w prowadzenia skutecznych rozmów rozwojowych? Jakimi technikami może się posłużyć lider, aby pomóc pracownikom w odkryciu i wykorzystaniu swojego potencjału?

W 78 odcinku podcastu Tomasz Manugiewicz dzieli się swoim doświadczeniem i na praktycznych przykładach pokazuje jak odpowiednie wykorzystanie narzędzi coachingowych otwiera liderowi nową przestrzeń do pracy ze swoim zespołem.

Proponowane przez nas techniki są wsparciem dla liderów w prowadzeniu rozmów 1:1, feedbackowych oraz rozwojowych.

*
https://www.gallup.com/itsthemanager/home.aspx
https://www.nytimes.com/2011/03/13/business/13hire.html

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top