Podcast 57

Mentoring jako kluczowa kompetencja lidera – Kamila Rogowska

Subskrybuj:

Mentoring jako kluczowa kompetencja lidera

Odcinek 57 podcastu Z Warsztatu Lidera “Mentoring jako kluczowa kompetencja lidera” to rozmowa z Kamilą Rogowską – ekspertką obszaru People&Culture i mentorką, która na co dzień wspiera liderów w rozwoju kompetencji przywódczych i całe organizacje w procesie świadomego budowania kultury organizacyjnej.

W ostatnich latach można odnieść wrażenie, że pojęcie mentoringu zostało niejako wyparte przez szeroko rozumiany coaching. Czy oznacza to, że ta forma relacji jest lepsza, niż znany od wieków mentoring?

Dzisiejszy gość odcinka przekonuje, że nic bardziej mylnego!

Mentoring to jedna z najbardziej efektywnych form rozwojowych, która towarzyszy człowiekowi w różnych formach niemalże od zawsze. Dzięki temu, że jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z doświadczenia i pomocy innych w wielu aspektach swojego życia, specyfika relacji mentoringowej nie jest nam obca i czujemy się w niej swobodnie.

Oczywiście kluczowym aspektem jest dobranie odpowiedniego mentora, a także przestrzeganie trzech najważniejszych zasad: poufności, współodpowiedzialności oraz wzajemnego szacunku.

Dzięki mentoringowi jesteśmy w stanie lepiej i mądrzej osiągnąć wyznaczone cele i dojść do miejsca, w którym chcemy być.

Zapraszamy do wysłuchania inspirującej rozmowy, aby przekonać się, że relacja mentoringowa może być niezwykle rozwojowa dla każdego lidera, zarówno będącego w roli mentora, jak i mentee.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Sprawdź The Light Book:

Misją Leaders Island jest przekazywanie dobrych praktyk liderskich. Zależy nam na wsparciu liderów również po zakończeniu sesji szkoleniowej, dlatego każdy z uczestników otrzyma od nas The Light Book – zbiór 52 felietonów napisanych przez wybitnych liderów z całego świata. 

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top