Podcast 88

Mindfulness dla liderów – jak czerpać korzyści z treningu uważności? – Patrick Kozakiewicz

Subskrybuj:
Mindfulness dla liderów - jak czerpać korzyści z treningu uważności?

Mindfulness dla liderów – jak czerpać korzyści z treningu uważności?

Odcinek 88 podcastu Z Warsztatu Lidera „Mindfulness dla liderów – jak czerpać korzyści z treningu uważności?” to rozmowa z Patrickiem Kozakiewiczem, który uczy jak prowadzić spełnione życie poprzez praktyki oparte na uważności, zwinne myślenie i life coaching.
Wydarzenia, których doświadczył Patrick – bycie uchodźcą, przetrwanie ataku terrorystycznego, czy przebywanie w strefie działań wojennych, pozwoliły mu odnaleźć swój sens i misję życiową – wspieranie ludzi i pomaganie im w odnalezieniu spokoju oraz spełnienia w dynamicznym świecie.

Jako nauczyciel uważności, trener i wykwalifikowany profesjonalista, współpracuje zarówno z indywidualnymi osobami, jak i całymi zespołami oraz społecznościami. Obecnie jest zatrudniony na pełen etat w jednej z firm z listy Fortune 400, gdzie zarządza zespołem globalnego wellbeing i prowadzi globalny program mindfulness dla 80 tys. pracowników. Wcześniej pracował w IBM i prowadził globalny program dla 350 000 pracowników. Patrick jest też nauczycielem w Oxford Mindfulness Foundation.

Liderzy są nieustannie narażeni na presję otoczenia, wyników, wyzwań, a także pułapkę wielozadaniowości. Czynniki te wpływają negatywnie na nasz mózg, powodując szereg zaburzeń, schorzeń i chorób – zarówno na poziomie psychicznym, jak i fizycznym.

Wielu ludzi żyje w ciągłym biegu, na nic nie mają czasu – są tak pochłonięci codziennymi sprawami, że zapominają, że można przecież funkcjonować inaczej, spokojniej i bardziej świadomie. Z pomocą w “zatrzymaniu się” i “złapaniu” odpowiedniego dystansu, przychodzi mindfulness i umiejętność zarządzania uważnością, dzięki której możemy pogłębić samoświadomość i poprawić jakość życia.

Techniki mindfulness pozwalają na wytrenowanie umysłu i świadome wypełnianie go konkretnymi myślami.

Zapraszamy na niezwykle praktyczny odcinek, podczas którego Patrick Kozakiewicz podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu mindfulness. Opowie o konkretnych technikach, które można wprowadzić w codzienne życie, aby rozpocząć proces przebudowy swoich nawyków, poprawić koncentrację i osiągnąć większy spokój.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top