Podcast 75

Motywacja wewnętrzna – potrzeba niezależności – Mariusz Dobrzycki

Subskrybuj:
Leaders Island Podcast 75 Motywacja wewnętrzna – potrzeba niezależności

Motywacja wewnętrzna – potrzeba niezależności

Odcinek 75 podcastu Z Warsztatu Lidera Motywacja wewnętrzna – potrzeba niezależności to rozmowa z Mariuszem Dobrzyckim – RMP Pro® Business Masterem, konsultantem, coachem i mentorem. Mariusz posiada 17-letnie doświadczenie we wspieraniu managerów w rozwoju przywództwa oraz od lat specjalizuje się w budowaniu skutecznych zespołów pracowniczych.

Gość dzisiejszego odcinka pełni również funkcję Internal Coach w HL Mando Corporation Poland, gdzie ma okazję na co dzień wykorzystywać Reiss Motivation Profile w pracy z liderami z Polski, Europy Środkowej, Niemiec, Korei.

Reiss Motivation Profile to narzędzie psychometryczne, które precyzyjnie diagnozuje podświadome potrzeby, czyli motywatory wpływające na nasze codzienne zachowanie i decyzje. Ich zaspokajanie pomaga osiągnąć optimum zawodowej efektywności i życiowej satysfakcji.

Profil motywacyjny RMP to niepowtarzalna kombinacja 16 potrzeb o różnej skali natężenia.

75 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na drugim badanym motywatorze – potrzebie niezależności. Niezależność opisuje potrzebę samodzielności, polegania na sobie.

Osoby o dużej potrzebie niezależności są autonomiczne, samowystarczalne, cenią sobie wolność osobistą i lubią samodzielnie podejmować decyzje.

Osoby o niskim natężeniu potrzeby niezależności (cechujące się wysoką zależnością) lubią polegać na innych i cenią sobie wsparcie przy podejmowaniu decyzji.

Warto dodać, że potrzeba niezależności jest miarą nasilenia bliskości i więzi emocjonalnych z otoczeniem.

Jak poziom tego motywatora wpływa na życie i pracę lidera? Czym charakteryzują się liderzy posiadający małą, średnią i dużą potrzebę niezależności?

Zapraszamy do wysłuchania 75 odcinka podcastu, w którym Mariusz Dobrzycki dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z Reiss Motivation Profile, a także na konkretnych przykładach tłumaczy jak nasilenie potrzeby niezależności wpływa na zachowanie i pracę lidera.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Sprawdź The Light Book:

Misją Leaders Island jest przekazywanie dobrych praktyk liderskich. Zależy nam na wsparciu liderów również po zakończeniu sesji szkoleniowej, dlatego każdy z uczestników otrzyma od nas The Light Book – zbiór 52 felietonów napisanych przez wybitnych liderów z całego świata. 

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top