OD MENEDŻERA LINIOWEGO DO LIDERA LIDERÓW Maciej Stawiszyński Leaders Island Podcast 73

Leaders Island Podcast 73

Od menedżera liniowego do lidera liderów

Odcinek 73 podcastu Z Warsztatu Lidera Od menedżera liniowego do lidera liderów to rozmowa z Maciejem Stawiszyńskim – Software Engineering Leader w Motorola Solutions Polska z 19-stoletnim doświadczeniem pracy jako Software Engineer, Technical Lead, Architect, Scrum Master, kierownik projektów i engineering leader w projektach realizujących systemy dla służb bezpieczeństwa publicznego.

W planowaniu rozwoju liderskiego, często pomijany jest moment przejścia z roli kierownika liniowego do second – line managera, czyli lidera liderów. Role te znacząco różnią się od siebie i wymagają posiadania odpowiedniej wiedzy i kompetencji.

Second-line menedżer ma znaczący wpływ na organizację, a jego praca w dużej mierze skupia się na zarządzaniu rezultatami i przyszłością firmy.

Czym wyróżnia się rola second – line menedżera? Jakie cechy powinna mieć osoba planująca objęcie takiej funkcji? Jak przygotować się na nowe wyzwania?

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Maciejem Stawiszyńskim, który dzieli się swoim praktycznym doświadczeniem pracy w roli second-line menedżera i daje cenne wskazówki, jak dobrze przygotować się do tej funkcji – tak, aby skutecznie prowadzić innych liderów, osiągać rezultaty i planować kierunek rozwoju organizacji.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

  • Second-line menedżer – czym charakteryzuje się ta rola i co ją odróżnia od funkcji kierownika liniowego?
  • Jak określić swoją motywację do zarządzania ludźmi i od czego rozpocząć przygotowania do tej roli?
  • Jakie umiejętności powinien mieć lider liderów? Jakie cechy są pomocne, a które mogą okazać się przeszkodą w skutecznym wypełnianiu powierzonych zadań?
  • Jak rozwijać się w roli lidera liderów i co robić, aby szlifować swój warsztat?

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

The LiGHT Book 2
Ostatnio dodane odcinki podcastu
 

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X