Odcinek 58 podcastu Z Warsztatu Lidera “Skuteczne budowanie liderskiej ścieżki kariery” to rozmowa z Piotrem Wielgomasem, Prezesem Zarządu i założycielem grupy BIGRAM S.A. – jednej z najbardziej aktywnych firm doradztwa personalnego w Polsce. Piotr posiada niemalże 30letnie doświadczenie w branży HR, które zdobywał nie tylko w Polsce, ale także w USA i Wielkiej Brytanii. Zarządzana przez Piotra grupa BIGRAM jest również wyłącznym polskim partnerem renomowanych sieci międzynarodowych: IIC Partners Executive Search oraz Career Star Group, a także polskim koordynatorem globalnych projektów Global Management Challenge oraz Enactus.
Dla niektórych ścieżka kariery jest pełną przeszkód, wyboistą drogą, która niejednokrotnie kończy się w ślepej uliczce. Nasz dzisiejszy gość przekonuje jednak, że jej odpowiednie zaplanowanie i sukcesywne budowanie, może doprowadzić wytrwałego, pracowitego lidera do osiągnięcia zamierzonych celów.
Jaki jest przepis na skuteczne budowanie ścieżki kariery? Oraz jakimi kompetencjami i cechami osobowości powinna się odznaczać osoba planująca objęcie stanowiska C-level?
W 58 odcinku podcastu Z WARSZTATU LiDERA poznamy wieloletnią perspektywę naszego gościa na szanse i wyzwania każdego z poszczególnych etapów kariery, aktualne trendy na rynku pracy, a także dowiemy się, na co najbardziej zwracają uwagę pracodawcy oraz jak sprawdzić, czy posiadamy potencjał do zarządzania i kierowania innymi ludźmi.
Zapraszamy do wysłuchania inspirującej rozmowy, podczas której Piotr Wielgomas opowiada jak wygląda skuteczne „zarządzanie sobą w procesie wzrostu” oraz dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem, które pozwala spojrzeć na rynek pracy i rekrutacji „od środka”.
Ten podcast odpowiada na następujące pytania:
Jak wygląda obecnie rynek pracy i jak się zmieniał na przestrzeni lat?
Jakich cech osobowości i kompetencji poszukują pracodawcy od osób ubiegających się o
stanowiska C-level?
Czy kompetencje liderskie to pewien warsztat, którego można się nauczyć?
Z jakich narzędzi korzystają headhunterzy, aby odnaleźć odpowiedniego pracownika?
Jak przygotować się do samodzielnego audytu kariery i co w nim uwzględnić?
Co robić i jak wrócić do gry np. w związku z utratą pracy?