STRES CZY EKSCYTACJA? – PRESJA W ŻYCIU LIDERA Marcin Kochanowski Leaders Island Podcast 62

Stres czy ekscytacja? – presja w życiu lidera

Odcinek 62 podcastu Z Warsztatu Lidera Stres czy ekscytacja? – presja w życiu lidera to rozmowa z dr Marcinem Kochanowskim – psychologiem sportu, mówcą, szkoleniowcem, inspiratorem i nauczycielem akademickim z kilkunastoletnim stażem.

Dr Kochanowski jest praktykiem, który od lat transferuje doświadczenia i wiedzę ze sportu do biznesu. Podczas rozmowy poznamy teoretyczne podstawy dotyczące zagadnienia stresu, ale przede wszystkim, korzystając z doświadczenia naszego gościa, który na co dzień obcuje ze stresem i presją w sporcie, skupimy się na praktycznym pogłębieniu tego tematu.

Marcin Kochanowski był psychologiem reprezentacji Polski podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, towarzyszył kadrze piłkarzy ręcznych podczas Mistrzostw Świata w 2007 r. Jest również psychologiem kadry Polski siatkarzy plażowych.

 

Stres jest reakcją organizmu na nową, bądź nietypową sytuację; próbą powrotu do stanu równowagi. To zaburzenie homeostazy spowodowane czynnikiem fizycznym lub psychologicznym. W dzisiejszym odcinku skupimy się na stresie krótkotrwałym, będącym wynikiem określonej sytuacji, presji chwili, czy konkretnego wyzwania.

Zgodnie z popularnym wśród psychologów sportu powiedzeniem: stres jest dobry, dopóki nad nim panujesz, natomiast zły kiedy to on zaczyna panować nad tobą.

 Jak rozróżnić eustres i dystres? Jak zadbać o odpowiedni poziom pobudzenia i motywacji? Jak wypracować mechanizmy radzenia sobie ze stresem?

Zapraszamy na niezwykle praktyczny odcinek wypełniony inspirującymi case studies i analogiami sportowymi z pierwszej ręki,  poruszający temat, który dotyczy każdego z nas – w końcu jak powiedział Hans Selye „Całkowita wolność od stresu to śmierć, gdyż stres obecny jest w każdym ludzkim działaniu”, a skoro tak, to warto nauczyć się ze stresem żyć i wykorzystywać go na swoją korzyść.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

  • Skąd się bierze stres?
  • Jakie są fazy stresu i jak się do nich przygotować?
  • Jak wypracować sobie sposoby reagowania na sytuacje stresowe?
  • W jaki sposób nauczyć się identyfikować w swoim ciele elementy pobudzenia?
  • Jaka jest rola lidera w obniżaniu stresu w pracowników?

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Twórz podcast „Z warsztatu menedżera” razem z nami!

Pragniemy zaprosić Cię do społeczności „Z Warsztatu Menedżera”. Aby dołączyć wystarczy wysłać maila na adres: zwm(at)leadersisland.com .

Możesz też zrobić to za pośrednictwem naszego formularza.

Dołączając do społeczności ZWM zyskujesz:

  • Dostęp do unikalnych materiałów wideo.
  • Z wyprzedzeniem dowiesz się kto będzie naszym kolejnym gościem.
  • Jako członek społeczności ZWM masz również wpływ na poruszaną przez nas tematykę podcastów.

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

The Light Book
Ostatnio dodane odcinki podcastu
 

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X