ZARZĄDZANIE ZESPOŁAMI ROZPROSZONYMI – CO TO TAKIEGO WG. BYŁEGO OFICERA WOJSK SPECJALNYCH Wojtek Wery Wereszko Leaders Island Podcast 41

Leaders-Island-Podcast-41-ZARZADZANIE-ZESPOLAMI-ROZPROSZONYMI-CO-TO-TAKIEGO-WG.-BYLEGO-OFICERA-WOJSK-SPECJALNYCH-Wojtek-Wery-Wereszko.png

Zarządzanie zespołami rozproszonymi – co to takiego wg. byłego oficera wojsk specjalnych.

Odcinek 41 podcastu Z Warsztatu Lidera „Zarządzanie zespołami rozproszonymi – co to takiego wg. byłego oficera wojsk specjalnych” to rozmowa z Wojtkiem „Wery” Wereszko o tym, co liderzy w biznesie mogą wdrożyć w organizacji czerpiąc z doświadczeń byłego żołnierza wojsk specjalnych i dowódcy działającego z bardzo rozproszonym zespołem, pod presją i niejednokrotnie w wyjątkowo trudnych warunkach.

„Wery” zdobywał doświadczenie, dowodząc m.in. Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej w ramach Międzynarodowych Morskich Sił Kontroli Dostaw (MIO MIF 2000/2001) oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie, będąc częścią większej całości

Bazując na tym doświadczeniu będziemy rozmawiać o aspektach związanych z zarządzaniem strukturami zdalnymi oraz rozproszonymi, które sprawdzały się na „teatrze” działań wojskowych, i które sprawdzą się w każdym innym wycinku globu, gdzie konieczne jest działanie w warunkach kryzysu.

Jakie główne zadania spoczywają na liderze w tym czasie? Jakie role, zaczerpnięte ze świata sił zbrojnych mogą się sprawdzić w wyjątkowych warunkach? Czy samotność decyzyjna (odpowiedzialność) dowódcy oznacza brak pola dla innych do współdecydowania i jednowymiarową płaszczyznę podejmowanych decyzji?

Posłuchaj, jak zarządzać całą strukturą organizacji i poszczególnymi zespołami, aby nie popełniać błędów i zminimalizować negatywne skutki każdego kryzysu.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

  • Jakie są główne zadania lidera w zespole, w sytuacji kryzysu?
  •  Jakich postaw oczekiwać, a jakie zachowania wspierać?
  • Jakie role zespołowe:  space owner, watch keeper, time keeper, force provider sprawdzą się w strukturze rozproszonej?
  •  Jak wygląda model przywództwa konwersacyjnego?
  • Jakie są główne dysfunkcje pracy zespołowej?
  • Jakie są podstawowe zwroty i komunikaty – w ujęciu – ważność, czas, zespół, efekt.

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Twórz podcast „Z warsztatu menedżera” razem z nami!

Pragniemy zaprosić Cię do społeczności „Z Warsztatu Menedżera”. Aby dołączyć wystarczy wysłać maila na adres: zwm(at)leadersisland.com .

Możesz też zrobić to za pośrednictwem naszego formularza.

Dołączając do społeczności ZWM zyskujesz:

  • Dostęp do unikalnych materiałów wideo.
  • Z wyprzedzeniem dowiesz się kto będzie naszym kolejnym gościem.
  • Jako członek społeczności ZWM masz również wpływ na poruszaną przez nas tematykę podcastów.

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Ostatnio dodane odcinki podcastu
 

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X