Mentoring biznesowy

Skorzystaj z najskuteczniejszej formy przekazywania wiedzy
Mentoring biznesowy Leaders Island
Fundament Początkującego Lidera  - najbiższe szkolenia

Najbliższe szkolenia

Pomożemy Ci efektywnie rozwijać Twoje kompetencje. Umów się na mentoring.
Online
770 PLN + 23% VAT

Zastanawiasz się, czy Mentoring biznesowy jest dla Ciebie?

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu na: biuro@leadersisland.com

Spis treści

Spis Treści

Mentoring biznesowy Leaders Island
Codewise logo
Lufthansa logo
Miquido logo
Hitachi logo
Brainly logo
GE Healthcare logo
Ocado Technology logo
Codewise logo
Lufthansa logo
Miquido logo
Hitachi logo
Brainly logo
GE Healthcare logo
Ocado Technology logo

Mentoring Biznesowy

Rozwijanie swoich kompetencji i uczenie się nowych zdolności to proces mocno zindywidualizowany, ale jednocześnie nie odbywający się przecież w próżni. Wiedzę przekazują nam w końcu przede wszystkim inni ludzie, którzy chcą się nią z nami dzielić. Najstarszą, a zarazem najefektywniejsza formą takiego przekazywania wiedzy i doświadczenia jest relacja mistrz-uczeń, czy w bardziej nowoczesnej terminologii: mentoring.  

Czym jest mentoring biznesowy?

Mentoring biznesowy to relacja, w której jedna strona jest dla drugiej przewodnikiem na drodze rozwoju. Wciąż pozostaje ona jednak obustronna – zarówno mentor, jak i uczeń (mentee) mają w niej swoje obowiązki. Rolą ucznia jest wyznaczyć cel, do którego dąży i aktywna praca nad jego osiągnięciem, rolą mentora – kierowanie tym procesem, inspirowanie oraz dzielenie się własnym doświadczeniem. Mentor, aby mógł dobrze wypełniać swoją rolę, musi być autorytetem w dziedzinie, której naucza. Jest lub już był w miejscu, do którego uczeń dąży i wie, jak tam dotrzeć. Mentee zaś nie może być tylko pasywnym biorcą wiedzy – to on musi wykonywać ćwiczenia oraz podążać za przekazywanymi mu przez mentora inspiracjami. Innymi słowy: on też wnosi do relacji swoje zasoby, chociaż ich głównym źródłem w procesie jest oczywiście mentor.

Jak wygląda proces mentoringu?

Mentoring biznesowy działa w oparciu o jasno wytyczone procedury oraz systematyczny trening nowo nabywanych umiejętności. Podczas sesji mentoringowych uczeń wspólnie z mentorem przechodzi przez poszczególne etapy procesu nauki. Pierwsze spotkania zwykle poświęcone są analizie sytuacji wyjściowej, określeniu obszarów, które należy zmienić oraz powodów, dla których zmiana ma się dokonać.

Następnie wyznaczony zostaje cel końcowy, miejsce do którego mentee chce dotrzeć pod koniec całego procesu. Ważne jest by był on konkretny i mierzalny, dlatego ustalane są także kryteria, dzięki którym można ocenić, na jakim etapie jest proces.

Po tym następuje wytyczenie trasy z punktu A do punktu B, czyli zaplanowanie działań, ćwiczeń i sposobów na uzyskanie potrzebnych umiejętności. Ponieważ to nigdy nie jest łatwa ani prosta droga, wyznaczane są także punkty pośrednie: cele cząstkowe, działające jak punkty orientacyjne.

I wreszcie: po rozpoczęciu nauki stale kontrolujemy jej postępy i korygujemy kurs. Czasem potrzebna będzie zmiana podejścia, czasem wytyczenie zupełnie nowej ścieżki, a czasem poświęcenie większej ilości czasu na wyćwiczenie umiejętności, która pozwoli uczniowi pokonać kolejny kamień milowy.

Dla kogo jest mentoring biznesowy?

Mówiąc wprost: dla każdego, kto chce się rozwijać i wie, do czego dąży. Mentoring to najskuteczniejsza forma przekazywania wiedzy, wymagająca dużych zasobów, ale dająca najlepsze rezultaty w długiej perspektywie. Jeśli więc jesteś tym zainteresowany, proponujemy Ci cykl spotkań one-on-one z wybranym mentorem przez platformę Zoom. Spotkania trwają godzinę i to ty ustalasz z jaką częstotliwością się one odbywają i ile ich potrzebujesz. Poznaj naszych mentorów i już dziś zapisz się na pierwsze bezpłatne spotkanie zapoznawcze.

Forma spotkania, informacje organizacyjne

- Cykl sesji monitoringowych to spotkania one-on-one z wybranym Mentorem poprzez platformę ZOOM
- Spotkanie trwa 1h
- Regularność oraz liczba sesji – Uczestnik ustala z Mentorem
- Pierwsze spotkanie zapoznawcze jest bezpłatne.

Poznaj Mentorów tego Programu

Krystyna
Pietrzykowska

Obecnie jako dyrektor Centrum Technologicznego Hitachi ABB mam ponad 20 lat doświadczenia w pracy menedżerskiej w branży IT.

Dawid
Ostręga

Specjalista od budowania zespołów. Zarządzałem w firmach takich jak EPAM System, IBM, SolarWinds czy SKK.

Błażej
Pasiut

Mediator i Negocjator kryzysowy. Rozwiązywanie trudnych spraw to moja specjalność.

Wojtek
“Wery” Wereszko

Zanim rozpocząłem swoją misję dla biznesu, byłem oficerem Jednostki Wojskowej GROM i Formoza.

Zapisz się na spotkanie

Jesteś o krok od rozwoju!  Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na indywidualne spotkanie z wybranym Mentorem.
Umów się na pierwsze spotkanie bezpłatnie.
770 PLN +23% VAT
Leaders Island - Home
Leaders Island - Home

Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas przez formularz lub bezpośrednio na adres: biuro@leadersisland.com
Możesz również zadzwonić na numer: tel: +48 669 530 113

Scroll to Top