Marketing internetowy w procesie budowania silnej marki osobistej młodego managera cz. 1

Dlaczego warto zadbać o nasz wizerunek w sieci internetowej? Przede wszystkim ze względu na fakt, iż sieć internetowa stanowi obecnie główny kanał pozyskiwania informacji biznesowych, co oznacza, iż naszą markę w niej powinien cechować nie mniejszy profesjonalizm i wiarygodność co w rzeczywistości.

Istotą budowania mocnej marki personalnej jest zarówno rozpoznawalność w branży, jak również możliwość pozyskiwania dzięki niej wysokowartościowych kontaktów biznesowych, jak i potencjalnych klientów dla firmy, w której pracujemy.

Od czego w takim razie powinniśmy zacząć nasze zmagania z profesjonalnym zawodowym wizerunkiem?

Spis treści

Oceń obecną sytuację i pozycję Twojej marki personalnej i obierz odpowiednią strategię

Dokonaj szczegółowej analizy wizerunku marki osobistej w sieci internetowej. Sprawdź w wyszukiwarce Google wyniki pojawiające się w tzw. TOP 10 oraz czy informacje zawarte na profilach społecznościowych są zgodne i aktualne, a następnie rozpocznij profesjonalne budowanie wizerunku swojej marki krok po kroku.

Fotografia

Zdecyduj się na profesjonalną sesję wizerunkową i przygotuj portfolio zdjęć, które będą identyfikowały Twoją markę biznesową. Przygotowując się do sesji musisz zadbać nie tylko o nienaganny strój biznesowy i makijaż (dotyczy także mężczyzn!), ale również odpowiednią stylizację i odzwierciedlenie Twojego naturalnego środowiska pracy, co uwiarygodni i wzmocni Twój wizerunek. Pamiętaj, aby zadbać o spójność zdjęć i niczym o logotyp firmy troszczyć się o ich odpowiednie wykorzystanie i publikację. Zwróć uwagę na odpowiednie nazewnictwo plików (ze zdjęciami) zamieszczanych przez Ciebie w sieci internetowej. Opatrz zdjęcia nazwą odpowiadającą Twojemu imieniu i nazwisku. Nie zapomnij również o nadaniu tagów, a także zadbaj w zewnętrznych mediach o odpowiedni podpis pod nimi.

Strona internetowa

Własna, osobista strona internetowa umocni i uwiarygodni Twój profesjonalny wizerunek. Rozpocznij od zbudowania jej w oparciu o dostępne szablony, a docelowo postaw na stronę graficznie dedykowaną Twojej osobie. Pamiętaj, że najważniejsze jest to , aby zacząć i stopniowo umacniać swój wizerunek krok po kroku. Decydując się na własną stronę internetową musisz z pewnością zadbać o publikację takich treści jak: informacje o przebiegu Twojej kariery zawodowej czyli klasyczna zakładka „O mnie”. Pamiętaj też, aby pokazać zrealizowane z sukcesem projekty i ciekawe case studies. Nie zapominaj również o kluczowej zakładce jaką jest Kontakt. Istotny jest również sam fakt odpowiednie rejestracji domeny. Zadbaj o to, aby być w posiadaniu domeny łączącej Twoje imię i nazwisko.

Media społecznościowe

Rozpocznij budowanie swojego wizerunku w mediach społecznościowych od najpopularniejszych portali biznesowych: LinkedIn oraz Goldenline. Przeanalizuj także dokładnie jakie media społecznościowe będą odpowiednie do komunikacji w Twojej branży: twitter, periscope, YouTube czy też może Facebook? Bądź także ostrożny w publikowaniu prywatnych informacji publicznie – pamiętaj, że sieć internetowa w dużej mierze nie zapomina.

W kolejnych artykułach dowiesz się o możliwościach wykorzystania pozostałych narzędzi marketingu internetowego w budowaniu i rozwoju marki osobistej, czyli:

  1. W jaki sposób odpowiednio skonfigurować profile w ramach mediów społecznościowych?
  2. Jak i czy prowadzić bloga osobistego?
  3. W jaki sposób monitorować swoją markę osobistą w wynikach wyszukiwania oraz jak radzić sobie z niechcianymi wzmiankami o naszej osobie?
  4. W jaki sposób przy pomocy narzędzi on-line reklamować w sieci markę osobistą?

Dagmara Plata – Alf

Sprawdź inne wartościowe treści

Podcast “Z Warsztatu Lidera”

Korzystaj z dobrych praktyk doświadczonych liderów.
The Light Book

The Light Book

Poznaj historie wybitnych liderów z całego świata.

Video

Bądź na bieżąco z tym,
co dzieje się w Li.

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której
celem jest świadomy i mądry rozwój.
Scroll to Top