Podcast 31

Jak lider może motywować z kulturą? – Krzysztof Raś

Subskrybuj:

Jak lider może motywować z kulturą?

Odcinek 31 „Jak lider może motywować z kulturą?”, podcastu Z Warsztatu Lidera to rozmowa z Krzysztofem Raś, VP of Engineering & Site Lead w firmie FANDOM. W tym odcinku, poruszamy bardzo ważny temat, podstawę każdej organizacji- tożsamość i kulturę organizacji.

Kulturę organizacyjną definiuje się jako podstawowe przekonania, założenia, wartości i sposoby interakcji, które przyczyniają się do stworzenia unikalnego i charakterystycznego środowiska społecznego oraz psychologicznego danej organizacji.

Wspólnie z Krzysztofem definiujemy bazę i fundamenty, na których należy budować firmę. Krzysiek pokazuje znaczące, choć często pomijane różnice pomiędzy misją, wizją i wartościami.

Misja odnosi się do celów firmy i często określa sposób, w jaki organizacja może je osiągnąć.
Deklaracje dotyczące wizji są oparte na przyszłości i mają na celu inspirowanie pracowników. Wizja dotyczy celów na przyszłość i tego, drogę do ich osiągnięcia. Wizja powinna motywować zespół do zmiany i bycia częścią czegoś większego niż oni sami.
Firmy zwykle odnoszą się do wartości firmy jako wartości podstawowych i są to zasady, które wspierają wizję, kulturę i ogólną filozofię organizacji.
Wartości natomiast nadają charakter grupie i mogą pomóc liderom poprowadzić zespoły przez kwestie etyczne. Podstawowe wartości firmy pomagają edukować obecnych oraz potencjalnych klientów na temat tożsamość firmy.

Na podstawie różnych środowisk pracy, zasad i wartości Krzysztof odpowiada na pytania nie tylko „Czym są podstawowe elementy budowania organizacji?”.
Mój rozmówca stara się również pokazać jak nie tworzyć wartości w firmie i w jaki sposób motywować pracowników.

Rozmowa jest pełna przykładów i anegdot, co sprawia, że łatwo będzie Ci zobrazować i wyciągnąć wnioski, które z pewnością staną się użyteczne w codziennej pracy oraz pomogą prawidłowo kierować rozwojem firmy.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły:

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top