Podcast 77

Lider wobec człowieka w kryzysie – pierwsza pomoc psychologiczna – Aneta Kurzawa

Subskrybuj:

Lider wobec człowieka w kryzysie – pierwsza pomoc psychologiczna

Odcinek 77 podcastu Z Warsztatu Lidera „Lider wobec człowieka w kryzysie – pierwsza pomoc psychologiczna” to rozmowa z Anetą Kurzawą – pedagogiem resocjalizacji z 10-letnim doświadczeniem pracy w roli interwenta kryzysowego, a także mentorką Leaders Island w obszarze kompetencji społecznych.

Kryzys to przejściowy stan nierównowagi wywołany nagłym wydarzeniem. Liderzy powinni być czujni i reagować na nienaturalną zmianę zachowania u współpracowników, ponieważ może być ona objawem sytuacji kryzysowej.

Po czym można zauważyć, że pracownik jest w kryzysie? Po jakie elementy pierwszej pomocy psychologicznej sięgnąć? Co menedżer może zrobić, aby wesprzeć pracownika w trudnej sytuacji?

Należy pamiętać, że pierwsza pomoc psychologiczna nie jest interwencją kryzysową, ani procesem terapeutycznym. Składa się z trzech kroków: wsparcia informacyjnego (dostarczenie informacji na temat tego, co się dzieje), wsparcia emocjonalnego i wsparcia praktycznego.

Zapraszamy do wysłuchania 77 odcinka podcastu, podczas którego Aneta Kurzawa dzieli się swoim doświadczeniem i daje praktyczne wskazówki, jak postępować w sytuacji kryzysu pracownika, przy jednoczesnym dbaniu o swój dobrostan psychofizyczny.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top