Podcast 83

Motywacja wewnętrzna – potrzeba gromadzenia – Paulina Gucka

Subskrybuj:

Motywacja wewnętrzna – potrzeba gromadzenia

Odcinek 83 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba gromadzenia” to rozmowa z Pauliną Gucką (Reiss Motivation Profile Master, Action Learning Coach, Coach ICF), która wykorzystując Reiss Motivation Profile wspiera menedżerów w budowaniu stylu liderskiego.

Reiss Motivation Profile to narzędzie pozwalające na naukowy pomiar motywacji wewnętrznej. Diagnozuje podświadome potrzeby, czyli motywatory, które mają wpływ na nasze zachowanie i decyzje.

83 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na szóstym badanym motywatorze – gromadzeniu.

Gromadzenie opisuje potrzebę zbierania, kolekcjonowania i kumulowania (zarówno na poziomie materialnym, jak i mentalnym). Zaspokojenie tej potrzeby daje poczucie dumy z posiadania, natomiast niezaspokojenie – niepokój i poczucie nieprzygotowania.

Osoby o dużym natężeniu tego motywatora często mają potrzebę gromadzenia zarówno rzeczy materialnych (np. pieniędzy, pamiątek, narzędzi itp.), jak i niematerialnych (np. wspomnień, doświadczeń, osiągnięć itp.).

Osoby z niskim natężeniem potrzeby gromadzenia są skore do dzielenia się i rozdawania. Często są to osoby szczodre, które lubią dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Jak nasilenie potrzeby gromadzenia wpływa na życie i pracę lidera? Jakie możemy znaleźć odniesienia do biznesu? Na jakie korelacje z innymi potrzebami warto zwrócić uwagę w kontekście roli lidera?

Zapraszamy do wysłuchania 83 odcinka podcastu, w którym Paulina Gucka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pracy z RMP, a także na konkretnych przykładach tłumaczy, jaki ma wpływ potrzeba gromadzenia na życie i pracę lidera.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top