Podcast 34

Servant leadership – lider, który służy innym – Jerzy Owsiak

Subskrybuj:

Servant leadership – lider, który służy innym

Odcinek 34 „Servant leadership – lider, który służy innym.” podcastu Z Warsztatu Lidera to rozmowa z człowiekiem, który co roku udowadnia, że niemożliwe staje się osiągalne. Polak, który jak nikt inny motywuje do działania, uczy empatii i tolerancji. Popularyzowane przez Niego idee oraz podejmowane inicjatywy na co dzień ratują zdrowie i życie wielu osób. Jerzy Owsiak, założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP oraz Pol’and’Rock Festival. W podcaście zaprasza nas do swojego świata.

Opowiada o tym, jak dokładnie wygląda przywództwo w Fundacji. Na bazie własnych doświadczeń i pracy WOŚP mówi o tym, jak zbudować zespół. Co jest dobrą bazą do łączenia współpracowników. Rozmawiamy również o tym, jak wykreować odpowiednią atmosferę w organizacji. Jurek mówi o „innowacyjności” swojej Fundacji oraz o tym, dlaczego warto jest ryzykować. Także o tym, skąd czerpie siłę i pomysły, jak motywuje i aktywuje młode pokolenia. Pełna spontaniczności, energii i charyzmy rozmowa z gościem, która nigdy się nie poddaje i zawsze wraca na właściwy kurs.

Jerzy dzieli się w rozmowie swoimi przekonaniami. Twierdzi, że w życiu kieruje się zasadą ,,2+2=4, a nie 22’’. Ostrzega, że prawda zawsze wyjdzie na jaw, więc człowiek powinien szczycić się prawdomównością, a nie kłamstwem. Człowiek powinien znać swoje możliwości i zdaniem Jerzego musimy być odważni, mieć marzenia i być konsekwentnym w tym co robimy.

Jerzy przypomina Nam, że idea WOŚP nie jest przymuszona, a ludzie którzy chcą się zaangażować do pomocy i realizacji tego przedsięwzięcia robią to z własnej woli.

W odcinku rozmawiamy o ciężkich chwilach, które Jerzy przeżywał po tragedii, która wydarzyła się w Gdańsku. Jako prezes czuł się odpowiedzialny za wydarzenia do których doszło podczas finału.

Więcej na ten temat znajdziesz w podcaście poniżej.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły:

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top