Podcast 27

Zwinne zarządzanie zespołem, czyli Lean Leader – Beata Mosór-Szyszka

Subskrybuj:

Zwinne zarządzanie zespołem, czyli Lean Leader

Odcinek 27 „Zwinne zarządzanie zespołem, czyli Lean Leader.” podcastu Z Warsztatu Lidera, to rozmowa z Beatą Mosór-Szyszką, kobietą budującą nowe wartości, trendy i kierunki działań w biznesie. Stawiającą krzywą uczenia się oraz rozwoju ponad cel. Co-founder & Strategist w firmie Project People. Firmy no-management’owej, w której budowanie strategii i podejmowanie decyzji to zadanie każdego członka zespołu.

W podcaście Beata podzieli się zasadami pracy z klientami, które obowiązują w firmie Project People. Opowie o roli lidera stojącego na pograniczu dwóch systemów zarządzania (no-management’owego oraz lean’u).

Wyjaśni dlaczego przestrzeń do rozwoju jest ważna i w jaki sposób oddziaływuje na samodzielność zespołu oraz jego produktywność.

Beata zdradzi swój własny przepis na sukces firmy. Uzasadni dlaczego nie warto jest zamykać się w ramach i z jakiego powodu nie powinniśmy podążać na ślepo, według instrukcji oraz zasad poszczególnych modeli zarządzania.

Na bazie własnych doświadczeń Beata podzieli się spostrzeżeniami na temat eksperymentowania, podejmowania ryzyka w przewodzeniu, a przede wszystkim w doborze optymalnego stylu zarządzania dla organizacji.

Mówimy o roli lidera w zespole. Beata przekonuje, że osoba przewodząca zespołem powinna tworzyć przestrzeń do rozwoju. Ponadto relacja łącząca lidera oraz pracowników powinna charakteryzować się przede wszystkim zaufaniem. Dzięki któremu wzrośnie samodzielność zespołu oraz poszczególnej jednostki, a to natomiast doprowadzi do rozwoju całego zespołu.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły:

Sprawdź szkolenia:

Sprawdź The Light Book:

Misją Leaders Island jest przekazywanie dobrych praktyk liderskich. Zależy nam na wsparciu liderów również po zakończeniu sesji szkoleniowej, dlatego każdy z uczestników otrzyma od nas The Light Book – zbiór 52 felietonów napisanych przez wybitnych liderów z całego świata. 

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top