Home > Podcast > Podcast Cykl: Motywacja Wewnętrzna Miliard.0

Leaders Island Podcast

Motywacja wewnętrzna Miliard.0

Motywacja wewnętrzna (z łac. motivus – wprawiać w ruch) bierze się z zaspokajania konkretnych potrzeb wewnętrznych.

Jak je poznać i wykorzystać do zwiększania zaangażowania i poprawy skuteczności całego zespołu?

Z pomocą przychodzi Reiss Motivation Profile®, czyli rzetelne narzędzie oparte o koncepcję opracowaną na bazie szeroko zakrojonych badań empirycznych przez zespół profesora Stevena Reissa z Ohio State University. Dzięki RMP możemy poznać indywidulane natężenie 16 podstawowych motywatorów, które cechują każdego człowieka.

Reiss Motivation Profile® stanowi również nieocenioną pomoc w poznaniu i zrozumieniu swoich pracowników, a w konsekwencji pozwala na pozytywne oddziaływanie na cały zespół.

Zapraszamy do wysłuchania serii podcastów o motywacji wewnętrznej, a także odcinków szczegółowo omawiających każdy z 16 motywatorów wewnętrznych.

Jeśli chcesz poznać źródła swojej motywacji, to zapraszamy na badanie indywidualnego profilu RMP oraz na warsztat "Motywacja Miliard.0 dla lidera" .

Odcinki podcastu z cyklu: Motywacja wewnętrzna Miliard.0

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA GROMADZENIA Paulina Gucka Leaders Island Podcast 83

17 października, 2023 by

83 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na szóstym badanym motywatorze – gromadzeniu. Gromadzenie opisuje potrzebę zbierania, kolekcjonowania i kumulowania (zarówno na poziomie materialnym, jak i mentalnym). Jak nasilenie potrzeby gromadzenia wpływa na życie i pracę lidera? Jakie możemy znaleźć odniesienia do biznesu? Na jakie korelacje z innymi potrzebami warto zwrócić uwagę w kontekście roli lidera? Zapraszamy do wysłuchania 83 odcinka podcastu, w którym Paulina Gucka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pracy z RMP, a także na konkretnych przykładach tłumaczy, jaki ma wpływ potrzeba gromadzenia na życie i pracę lidera.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA PORZĄDKU Mariusz Dobrzycki Leaders Island Podcast 82

21 września, 2023 by

82 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na piątym badanym motywatorze – porządku. Porządek opisuje potrzebę ładu, planowania i struktury w działaniu. To motywator odwołujący się do życia w systemie. Zaspokojenie tej potrzeby daje uczucie komfortu, natomiast jej niezaspokojenie może skutkować dyskomfortem. Zapraszamy do wysłuchania 82 odcinka podcastu, w którym Mariusz Dobrzycki dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z Reiss Motivation Profile, a także na konkretnych przykładach tłumaczy jak nasilenie potrzeby porządku wpływa na zachowanie i motywację do pracy.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA UZNANIA Katarzyna Janas Leaders Island Podcast 79

25 maja, 2023 by

79 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na czwartym badanym motywatorze – uznaniu. Uznanie to potrzeba akceptacji. Motywator ten jest powiązany z poczuciem własnej wartości i postrzeganiem siebie. Zaspokojenie tej potrzeby daje poczucie pewności siebie, natomiast jej niezaspokojenie może skutkować niepewnością i lękiem przed oceną. Zapraszamy do wysłuchania 79 odcinka podcastu, w którym Katarzyna Janas dzieli się swoim 15-letnim doświadczeniem pracy z kadrą managerską nad rozwojem osobistym liderów i ich zespołów.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA CIEKAWOŚCI Paulina Gucka Leaders Island Podcast 76

21 marca, 2023 by

76 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na trzecim badanym motywatorze – ciekawości. Ciekawość opisuje potrzebę zdobywania i poszerzania wiedzy, a także dogłębnego zrozumienia przyswajanych zagadnień. Jak poziom ciekawości wpływa na życie i pracę lidera? Czym charakteryzują się liderzy posiadający małe, średnie i duże natężenie tego motywatora? Jak można wykorzystać swój profil RMP do zrozumienia siebie i w konsekwencji mądrzejszego, bardziej efektywnego działania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Pauliną Gucką (Reiss Motivation Profile Master, Action Learning Coach, Coach ICF).

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA NIEZALEŻNOŚCI Mariusz Dobrzycki Leaders Island Podcast 75

14 marca, 2023 by

Odcinek 75 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba niezależności” to rozmowa z Mariuszem Dobrzyckim – RMP Pro® Business Masterem, konsultantem, coachem i mentorem. Odcinek jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na drugim badanym motywatorze – NIEZALEŻNOŚCI opisującym potrzebę samodzielności, polegania na sobie. Zapraszamy do wysłuchania podcastu, aby dowiedzieć się: czym jest potrzeba niezależności? jak przejawia się niskie, średnie i wysokie natężenie tego motywatora? a także: jakie style zarządzania są konsekwencją konkretnych korelacji niezależności z innymi potrzebami?

0 0 więcej
Motywacja wewnętrzna - potrzeba władzy

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA WŁADZY Ewa Jochheim Leaders Island Podcast 72

5 stycznia, 2023 by

Odcinek 72 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba władzy” to rozmowa z Ewą Jochheim, która wprowadziła do Polski narzędzie Reiss Motivation Profile służące do badania wewnętrznych potrzeb człowieka. Tematem rozmowy jest Motywator Władzy, który opisuje potrzebę przywództwa i wywierania wpływu. W tym odcinku poznasz odpowiedzi na pytania: Czym jest potrzeba władzy i jak się objawia? Czym charakteryzują się liderzy odznaczający się małą, średnią i silną potrzebą władzy? W jaki sposób motywator władzy wpływa na preferowany styl przywództwa? oraz Czy liderzy powinni mieć wysoką potrzebę władzy?

0 0 więcej
Wróć do wszystkich odcinków
Leaders Island Podcast

Zapraszam do warsztatu menedżera i lidera

Dołącz do naszej społeczności w formie kontaktu mailowego

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X