Cykle tematyczne podcastu

Leaders Island Podcast - wszystkie odcinki

JAK MĄDRZE REKRUTOWAĆ PRACOWNIKÓW? RADY DLA LIDERÓW Weronika Szatan Leaders Island Podcast 84

31 października, 2023 by

Rekrutacja to kluczowy element budowy silnego zespołu, a wybór właściwych pracowników ma ogromny wpływ na sukces organizacji.
Na co powinni zwrócić uwagę liderzy planując rekrutację nowego pracownika? Jak zdefiniować kluczowe kompetencje kandydata? Czym charakteryzuje się najlepszy pracownik i czy warto czekać na gwiazdę?
Zapraszamy do wysłuchania 84 odcinka podcastu, podczas którego Weronika Szatan dzieli się swoim kilkuletnim doświadczeniem w rekrutacji i podaje praktyczne wskazówki dla liderów, będące pomocą w rekrutacji odpowiednich pracowników.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA GROMADZENIA Paulina Gucka Leaders Island Podcast 83

17 października, 2023 by

83 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na szóstym badanym motywatorze – gromadzeniu. Gromadzenie opisuje potrzebę zbierania, kolekcjonowania i kumulowania (zarówno na poziomie materialnym, jak i mentalnym). Jak nasilenie potrzeby gromadzenia wpływa na życie i pracę lidera? Jakie możemy znaleźć odniesienia do biznesu? Na jakie korelacje z innymi potrzebami warto zwrócić uwagę w kontekście roli lidera? Zapraszamy do wysłuchania 83 odcinka podcastu, w którym Paulina Gucka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pracy z RMP, a także na konkretnych przykładach tłumaczy, jaki ma wpływ potrzeba gromadzenia na życie i pracę lidera.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA PORZĄDKU Mariusz Dobrzycki Leaders Island Podcast 82

21 września, 2023 by

82 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na piątym badanym motywatorze – porządku. Porządek opisuje potrzebę ładu, planowania i struktury w działaniu. To motywator odwołujący się do życia w systemie. Zaspokojenie tej potrzeby daje uczucie komfortu, natomiast jej niezaspokojenie może skutkować dyskomfortem. Zapraszamy do wysłuchania 82 odcinka podcastu, w którym Mariusz Dobrzycki dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy z Reiss Motivation Profile, a także na konkretnych przykładach tłumaczy jak nasilenie potrzeby porządku wpływa na zachowanie i motywację do pracy.

0 0 więcej

CHANGE MANAGEMENT – NOWE PODEJŚCIE DO ZARZĄDZANIA ZMIANĄ Adam Jaworski Leaders Island Podcast 81

30 sierpnia, 2023 by

W ostatnim czasie liderzy stają przed nowymi wyzwaniami związanymi z dużymi i nagłymi zmianami. Organizacje coraz częściej potrzebują wsparcia w zarządzaniu dynamiczną zmianą, której kierunek nie jest do końca określony. Czy tradycyjny warsztat i sprawdzone metodyki zarządzania zmianą przestają być już wystarczające? Jakie kompetencje są kluczowe dla liderów stających w obliczu dynamicznych zmian? Zapraszamy do wysłuchania 81 odcinka podcastu, w którym Adam Jaworski dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w towarzyszeniu organizacjom w transformacji i podaje praktyczne wskazówki dla liderów, którzy stają przed wyzwaniem zarządzania zmianą.

0 0 więcej

WINNING TEAM – ZESPOŁOWOŚĆ DETERMINANTĄ SUKCESU Beata Mosór Leaders Island Podcast 80

28 czerwca, 2023 by

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Beatą Mosór, która bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, dzieli się przemyśleniami na temat czynników wpływających na sukces biznesowy, a także tłumaczy, dlaczego zespołowość i wspólne wartości odgrywają w nim kluczową rolę.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA UZNANIA Katarzyna Janas Leaders Island Podcast 79

25 maja, 2023 by

79 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na czwartym badanym motywatorze – uznaniu. Uznanie to potrzeba akceptacji. Motywator ten jest powiązany z poczuciem własnej wartości i postrzeganiem siebie. Zaspokojenie tej potrzeby daje poczucie pewności siebie, natomiast jej niezaspokojenie może skutkować niepewnością i lękiem przed oceną. Zapraszamy do wysłuchania 79 odcinka podcastu, w którym Katarzyna Janas dzieli się swoim 15-letnim doświadczeniem pracy z kadrą managerską nad rozwojem osobistym liderów i ich zespołów.

0 0 więcej

LIDER WSPIERAJĄCY ROZWÓJ- WYBRANE TECHNIKI COACHINGOWE Tomasz Manugiewicz Leaders Island Podcast 78

9 maja, 2023 by

Pracownicy chcą podążać za liderami, którzy dostrzegają ich indywidualne cechy i towarzyszą w rozwoju. Doskonałym wsparciem dla liderów w realizacji tego zadania są wybrane narzędzia z warsztatu coacha. W 78 odcinku podcastu Tomasz Manugiewicz dzieli się swoim doświadczeniem i na praktycznych przykładach pokazuje jak odpowiednie wykorzystanie narzędzi coachingowych otwiera liderowi nową przestrzeń do pracy ze swoim zespołem. Proponowane przez nas techniki są wsparciem dla liderów w prowadzeniu rozmów 1:1, feedbackowych oraz rozwojowych.

0 0 więcej

LIDER WOBEC CZŁOWIEKA W KRYZYSIE – PIERWSZA POMOC PSYCHOLOGICZNA Aneta Kurzawa Leaders Island Podcast 77

6 kwietnia, 2023 by

Odcinek 77 podcastu Z Warsztatu Lidera „Lider wobec człowieka w kryzysie – pierwsza pomoc psychologiczna” to rozmowa z Anetą Kurzawą – pedagogiem resocjalizacji z 10letnim doświadczeniem pracy w roli interwenta kryzysowego, a także mentorką Leaders Island w obszarze kompetencji społecznych – która dzieli się swoim doświadczeniem i daje praktyczne wskazówki, jak wspierać pracownika w kryzysie, przy jednoczesnym dbaniu o swój dobrostan psychofizyczny.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA CIEKAWOŚCI Paulina Gucka Leaders Island Podcast 76

21 marca, 2023 by

76 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na trzecim badanym motywatorze – ciekawości. Ciekawość opisuje potrzebę zdobywania i poszerzania wiedzy, a także dogłębnego zrozumienia przyswajanych zagadnień. Jak poziom ciekawości wpływa na życie i pracę lidera? Czym charakteryzują się liderzy posiadający małe, średnie i duże natężenie tego motywatora? Jak można wykorzystać swój profil RMP do zrozumienia siebie i w konsekwencji mądrzejszego, bardziej efektywnego działania? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Pauliną Gucką (Reiss Motivation Profile Master, Action Learning Coach, Coach ICF).

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – POTRZEBA NIEZALEŻNOŚCI Mariusz Dobrzycki Leaders Island Podcast 75

14 marca, 2023 by

Odcinek 75 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba niezależności” to rozmowa z Mariuszem Dobrzyckim – RMP Pro® Business Masterem, konsultantem, coachem i mentorem. Odcinek jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na drugim badanym motywatorze – NIEZALEŻNOŚCI opisującym potrzebę samodzielności, polegania na sobie. Zapraszamy do wysłuchania podcastu, aby dowiedzieć się: czym jest potrzeba niezależności? jak przejawia się niskie, średnie i wysokie natężenie tego motywatora? a także: jakie style zarządzania są konsekwencją konkretnych korelacji niezależności z innymi potrzebami?

0 0 więcej
Ideą Leaders Island Podcast jest wspieranie rozwoju kariery naszych słuchaczy.
Podczas rozmów przekazujemy wiele praktycznych wskazówek jak stać się bardziej efektywnym w swojej pracy.
Zaproszeni goście to specjaliści z różnych branż, których łączy jedno - pasja do wykonywanej pracy oraz chęć dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej kariery, lub w jej trakcie, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Posłuchaj naszych podcastów i czerp z nich inspirację do działania!
Józef Kącki

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X