Cykle tematyczne podcastu

Budowa zespołu podcasty

Budowa mistrzowskiego zespołu

Odcinki podcastu jak zbudować zespół gotowy do zdobywania najwyższych celów.

skuteczne zespoły projektowe podcasty

Ekstremalnie skuteczne zespoły projektowe

Odcinki podcastu jak w jednostkach specjalnych zwykli ludzie tworzą niezwykłe grupy projektowe.

osiąganie porozumienia w organizacji podcasty

Osiąganie porozumienia w organizacji

Odcinki podcastu w jaki sposób wykorzystać konflikt w celu rozwoju organizacji i pracowników.

Wszystkie odcinki

style liderskie w sporcie i biznesie

STYLE LIDERSKIE W SPORCIE I BIZNESIE Grzegorz Więcław Leaders Island Podcast 65

11 sierpnia, 2022 by

Zapraszamy do wysłuchania 65 odcinka podcastu „Style liderskie w sporcie i biznesie”, podczas którego Grzegorz Więcław przedstawia inspirujące historie ze świata sportu z praktycznym odniesieniem do kontekstu biznesowego, daje wskazówki, na co zwrócić uwagę przy wyborze stylu liderskiego oraz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat przywództwa przyszłości.

0 0 więcej
TeamWorkStrategy

TEAMWORKSTRATEGY Tomasz Myalski Leaders Island Podcast 64

27 lipca, 2022 by

Odcinek 64 podcastu Z Warsztatu Lidera „TeamWorkStrategy” to rozmowa z Tomaszem Myalskim – założycielem i prezesem firmy STATSCORE, której celem jest zebranie w jednym miejscu wszystkich statystyk sportowych świata. Tomasz opisuje fundament i filary autorskiej metodyki TeamWorkStartegy, dzięki której zbudował rozpoznawalną firmę i satysfakcjonujące miejsce pracy, w którym (zgodnie ze stosowaną analogią sportową) wybrani zawodnicy są zaaangażowani, szczęśliwi i zorientowani na wyznaczony cel.

0 0 więcej

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA MILIARD.0 Józef Kącki Leaders Island Podcast 63

28 czerwca, 2022 by

Odcinek 63 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna miliard.0” to zwięzła synteza rozważań na temat motywacji, jakie prowadzono na przestrzeni lat, zakończona odpowiedzią na nurtujące pytanie “co tak naprawdę motywuje ludzi?”. Józef Kącki dzieli się swoimi przemyśleniami na temat motywacji przytaczając konkretne przykłady zaczerpnięte z wieloletniego doświadczenia wspierania liderów, a także przedstawia rzetelne narzędzie pozwalające na poznanie i zbadanie źródeł motywacji wewnętrznej.

0 0 więcej

STRES CZY EKSCYTACJA? – PRESJA W ŻYCIU LIDERA Marcin Kochanowski Leaders Island Podcast 62

9 czerwca, 2022 by

Stres jest dobry, dopóki nad nim panujesz, natomiast zły kiedy to on zaczyna panować nad tobą. Jak rozróżnić eustres i dystres? Jak zadbać o odpowiedni poziom pobudzenia i motywacji? Jak wypracować mechanizmy radzenia sobie ze stresem? Zapraszamy na niezwykle praktyczny odcinek wypełniony inspirującymi case studies i analogiami sportowymi z pierwszej ręki, poruszający temat, który dotyczy każdego znasz – w końcu jak powiedział Hans Selye „Całkowita wolność od stresu to śmierć, gdyż stres obecny jest w każdym ludzkim działaniu”, a skoro tak, to warto nauczyć się ze stresem żyć i wykorzystywać go na swoją korzyść.

0 0 więcej

INTEGRACJA I AKTYWIZACJA PRACOWNIKÓW W ORGANIZACJACH Marek Kuzaka Leaders Island Podcast 61

26 maja, 2022 by

Dobrze rozumiana różnorodność jest ogromną wartością i może przynieść wiele korzyści. Posłuchaj rozmowy z Markiem Kuzaką, aby dowiedzieć się jak integrować i aktywizować pracowników w organizacjach oraz jakie wyzwanie stoją przed liderem w kontekście praktycznej integracji zespołu.

0 0 więcej

“DŁUŻEJ NIE WYTRZYMAM!” – CZYLI O KRYZYSIE U LIDERA Krystyna Pietrzykowska Leaders Island Podcast 60

12 maja, 2022 by

Kryzys emocjonalny będący subiektywnym odczuciem danej sytuacji jako trudnej do zniesienia, może zdarzyć się każdemu z nas, na różnym etapie drogi prywatnej i zawodowej. Jakie są przyczyny kryzysu u liderów oraz jak sobie z nim poradzić? Jakie są metody wsparcia pracowników w sytuacjach kryzysowych? I przede wszystkim: co zrobić, żeby kryzys przerodził się w szansę na rozwój?

0 0 więcej

JAK ZROZUMIEĆ SIEBIE I SWÓJ ZESPÓŁ DZIĘKI DISC D3 Anna Sarnacka-Smith Leaders Island Podcast 59

28 kwietnia, 2022 by

Bycie dobrym liderem wspierającym w rozwoju swoich pracowników, zaczyna się zawsze od
samoświadomości i wglądu w siebie. Posłuchaj odcinka o DISC D3, czyli narzędziu psychometrycznym,
które pozwoli Ci na zrozumienie modelu zachowań, ról zespołowych, wartości oraz motywacji. Poznaj
DISC D3, aby budować skuteczne zespoły i w pełni wykorzystywać potencjał swoich pracowników.

0 0 więcej

SKUTECZNE BUDOWANIE LIDERSKIEJ ŚCIEŻKI KARIERY Piotr Wielgomas Leaders Island Podcast 58

13 kwietnia, 2022 by

Zaplanowanie i skuteczne budowanie ścieżki kariery jest kluczowym elementem na drodze rozwoju zawodowego. Posłuchaj, jakie kroki powinna podjąć osoba planująca objęcie stanowiska menedżerskiego, jakie cechy osobowości poszukiwane są u liderów oraz jak wygląda rynek pracy i proces rekrutacyjny „od środka”.

0 0 więcej

MENTORING JAKO KLUCZOWA KOMPETENCJA LIDERA Kamila Rogowska Leaders Island Podcast 57

17 lutego, 2022 by

Postać Mentora znana już z mitologii greckiej, jest w naszej świadomości zakorzeniona od dawna i obecna w relacjach, takich jak chociażby mistrz-czeladnik. Posłuchaj o tym, czym jest mentoring, jakie spełnia zadania oraz w osiągnięciu jakich celów może być niezwykle pomocny.

0 0 więcej
Granica komfortu z perspektywy lidera

GRANICA KOMFORTU Z PERSPEKTYWY LIDERA Łukasz Siódmok Leaders Island Podcast 56

12 stycznia, 2022 by

Podróże kształcą – dowiedz się, czego możesz się nauczyć podróżując poza granice własnej strefy komfortu. Posłuchaj o doświadczeniu Łukasza Siódmoka i zainspiruj się do wyruszenia w podróż, której destynacją jest rozwój i szeroko rozumiany sukces.

0 0 więcej
Ideą Leaders Island Podcast jest wspieranie rozwoju kariery naszych słuchaczy.
Podczas rozmów przekazujemy wiele praktycznych wskazówek jak stać się bardziej efektywnym w swojej pracy.
Zaproszeni goście to specjaliści z różnych branż, których łączy jedno - pasja do wykonywanej pracy oraz chęć dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej kariery, lub w jej trakcie, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Posłuchaj naszych podcastów i czerp z nich inspirację do działania!
Józef Kącki

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X