Rekomendacja

Wojciech Ortynecki
Design Engineering Manager, DELPHI TECHNOLOGIES

17 lat pracy w korporacjach które chętnie inwestowały w rozwój pracowników dało mi szanse uczestnictwa w wielu szkoleniach. Mnogość tych szkoleń powodowała nawet pewne znudzenie tematem, postawę „ale to już było”. Jednocześnie w codziennej pracy dalej zdarzały się tarcia które po tym jak opadły emocje można było streścić do krótkich stwierdzeń: zawiodła komunikacja, źle zareagowałem, puściły mi nerwy.

Tu pojawia się Leaders Island ze szkoleniami Komunikacja to Twoja Praca oraz Akademia Komunikacji Menedżerskiej. Ich koncepcja to oddanie szkolonym to ręki prostych narzędzi i zasad postępowania, czegoś podobnego do checklisty używanej między innymi przez pilotów w sytuacjach awaryjnych. Potem wyposażeni w checklisty zostaliśmy wyrwani ze strefy komfortu lub wręcz wrzuceni do strefy dyskomfortu czyli „welcome to the real life”. Praktyczne ćwiczenia w sytuacjach ekstremalnych. Ale to nie koniec dyskomfortu bo istotną częścią szkolenia jest analiza nagrań, a w sytuacjach ekstremalnych czasem reagujemy inaczej niżbyśmy tego chcieli. Kamera to wychwytuje boleśnie dokładnie. Ale to działa. Dyskomfort zamienia się w niezłą zabawę a przez tą zabawę rozwijają się umiejętności. Pod koniec szkolenia coraz częściej myśleliśmy to już? Tak łatwo? Zaskoczcie mnie bardziej. I pewnie trochę w tym duchu powstało trzecie szkolenie Indywidualna Skuteczność Zespołowa gdzie „Wyspiarze” wspólnie z Wojtkiem Weryszko poszli jeszcze dalej w kreowaniu sytuacji stresujących, poznania siebie w tych sytuacjach oraz wypracowania właściwych reakcji.

To szkolenia które zdecydowanie zostają w głowie. Będąc w sytuacji trudnej będziecie również gdzieś ponad tą sytuacją, zdolni do obserwacji siebie i innych z dystansu, a dzięki temu reakcje będą właściwsze.

Scroll to Top