Czy gorzka pigułka zawsze pomaga w życiu zawodowym?

Czego dowiesz się
z tego video?

O gorzkich chwilach w życiu zawodowym, o źródłach siły i motywacji oraz o korporacyjnych stereotypach – w szczerej rozmowie z Łukaszem Ciochem, podczas spotkania LiGHT 2017 w Krakowie: Aneta Podyma, prezes Pramerica Życie TUiR SA, Krystyna Pietrzykowska, dyrektor departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions oraz Jaromir Pelczarski, wiceprezes zarządu jednego z największych banków w Polsce.

Aneta Podyma

Prezes zarządu Pramerica Życie TUiR SA. Posiada imponujące doświadczenie menedżerskie: karierę zaczynała w Merrill Lynch, uruchamiała polski oddział BlackRock, tworzyła AXA TFI i była szefem Genworth Financial w regionie. Studiowała we Wrocławiu i w Paryżu.
W pracy kładzie nacisk na oparte na wartościach etyczne relacje z klientami, oferowanie transparentnych produktów finansowych i najwyższą jakość obsługi. Dostrzega i docenia ludzi, wierzy w ich potencjał i pomaga im się rozwijać. To według niej klucz do biznesowego wzrostu i osobistych sukcesów otaczających ją osób.
Jest otwarta na potrzeby innych i zaangażowana społecznie. Przewodniczyła Radzie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości i jest współzałożycielem oraz członkiem Koalicji Prezesów Wolontariuszy. Jej wrażliwość społeczna oraz kompetencje przywódcze sprawiają, że jest zaliczana do najbardziej wpływowych kobiet biznesu.

Krystyna Pietrzykowska

Przebyła drogę od software designera i dewelopera do dyrektora departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions. Czyni to ją jedną z najbardziej wpływowych kobiet w segmencie nowych technologii. Absolwentka AGH w Krakowie, gdzie była jedyną studentką wśród 80 mężczyzn. Na co dzień zarządza departamentem liczącym ponad 150 informatyków. „W swoim otoczeniu staram się stworzyć zespół idealny” – mówi. Rekrutuje do niego osoby zdolne do niestandardowego myślenia i odważnych działań. „Obserwuję ludzi i patrzę, wspieram ich w odkrywaniu własnego potencjału, tego w czym są najlepsi”.

Jaromir Pelczarski

Wiceprezes Zarządu jednego z największych banków w Polsce, odpowiedzialny za obszar Operacji i Wsparcia Biznesu. Absolwent wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH, a także studiów podyplomowych w zakresie bankowości. Ma dyplom Executive MBA École Nationale w Paryżu i Uniwersytetu w Bristolu. Głosi zaskakującą jak na informatyka tezę, że „nie ma już dziś projektów IT. Rolą IT jest sprawianie, aby rzeczy działy się szybciej, łatwiej i bardziej efektywnie kosztowo”.

Sprawdź inne wartościowe treści

Podcast “Z Warsztatu Lidera”

Korzystaj z dobrych praktyk doświadczonych liderów.
The Light Book

The Light Book

Poznaj historie wybitnych liderów z całego świata.
Artykuły Leaders Island

Artykuły

Poszerz swoją wiedzę na temat zarządzania i rozwoju.

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której
celem jest świadomy i mądry rozwój.
Scroll to Top