Jak zrealizować wielki projekt, będąc liderem… pozbawionym podwładnych?

Krystyna Pietrzykowska

Home > Film > Jak zrealizować wielki projekt, będąc liderem… pozbawionym podwładnych?

Podziel się tym nagraniem ze znajomymi

Krystyna Pietrzykowska podzieliła się wyjątkową sytuacją z życia menedżera, gdy jako lider dużego projektu informatycznego nie miała do dyspozycji ani jednego bezpośredniego podwładnego. Jak zrealizowała cel i jaki wpływ miały na to wyznawane przez nią wartości oraz wizja komunikacji?
Jak zrealizować wielki projekt, będąc liderem… pozbawionym podwładnych?

Krystyna Pietrzykowska
Przebyła drogę od software designera i dewelopera do dyrektora departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions. Czyni to ją jedną z najbardziej wpływowych kobiet w segmencie nowych technologii. Absolwentka AGH w Krakowie, gdzie była jedyną studentką wśród 80 mężczyzn.
Na co dzień zarządza departamentem liczącym ponad 150 informatyków. „W swoim otoczeniu staram się stworzyć zespół idealny” – mówi. Rekrutuje do niego osoby zdolne do niestandardowego myślenia i odważnych działań. „Obserwuję ludzi i patrzę, wspieram ich w odkrywaniu własnego potencjału, tego w czym są najlepsi”.
Nie kieruje się przy tym parytetem płci, choć ceni cechy „kobiece”: wielozadaniowość i elastyczność, a nawet umiejętność kwestionowania swoich wcześniejszych decyzji. Podkreśla, że przy rozwiązywaniu problemów przydaje się patrzenie na problem z szerszej perspektywy właściwej kobietom-programistkom.

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X