Jak zrealizować wielki projekt, będąc liderem… pozbawionym podwładnych?

Czego dowiesz się
z tego video?

Krystyna Pietrzykowska podzieliła się wyjątkową sytuacją z życia menedżera, gdy jako lider dużego projektu informatycznego nie miała do dyspozycji ani jednego bezpośredniego podwładnego. Jak zrealizowała cel i jaki wpływ miały na to wyznawane przez nią wartości oraz wizja komunikacji?
Jak zrealizować wielki projekt, będąc liderem… pozbawionym podwładnych?

Krystyna Pietrzykowska
Przebyła drogę od software designera i dewelopera do dyrektora departamentu inżynierii oprogramowania w Motorola Solutions. Czyni to ją jedną z najbardziej wpływowych kobiet w segmencie nowych technologii. Absolwentka AGH w Krakowie, gdzie była jedyną studentką wśród 80 mężczyzn.
Na co dzień zarządza departamentem liczącym ponad 150 informatyków. „W swoim otoczeniu staram się stworzyć zespół idealny” – mówi. Rekrutuje do niego osoby zdolne do niestandardowego myślenia i odważnych działań. „Obserwuję ludzi i patrzę, wspieram ich w odkrywaniu własnego potencjału, tego w czym są najlepsi”.
Nie kieruje się przy tym parytetem płci, choć ceni cechy „kobiece”: wielozadaniowość i elastyczność, a nawet umiejętność kwestionowania swoich wcześniejszych decyzji. Podkreśla, że przy rozwiązywaniu problemów przydaje się patrzenie na problem z szerszej perspektywy właściwej kobietom-programistkom.

Sprawdź inne wartościowe treści

Podcast “Z Warsztatu Lidera”

Korzystaj z dobrych praktyk doświadczonych liderów.
The Light Book

The Light Book

Poznaj historie wybitnych liderów z całego świata.
Artykuły Leaders Island

Artykuły

Poszerz swoją wiedzę na temat zarządzania i rozwoju.

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której
celem jest świadomy i mądry rozwój.
Scroll to Top