Twój mózg to kłamca: Pułapki poznawcze w pracy i jak z nimi walczyć

Czego dowiesz się
z tego video?


Mobiconf Conference // Your Brain is a Liar: Cognitive Pitfalls at Work & How to Fight Them, 20.12.2021 Mobiconf Online 2021 // język angielski, transkrypcja: język polski

Twój mózg jest kłamcą. Płata figle, oszukuje i tworzy iluzje za naszymi plecami. Błędy czają się w cieniu wszystkich czynności związanych z pracą (i życiem prywatnym): planowanie, zarządzanie, kontrolowanie, wybieranie między kosztami a korzyściami, szacowanie projektów, można by tak wymieniać.

Goryle również należą do dziesiątek uprzedzeń poznawczych – taktyk, których nasze mózgi używają do wypełniania pęknięć w percepcji i luk w wiedzy, aby uwolnić się od pracy zbyt męczącej do zniesienia. Jak stawić im czoła, zwłaszcza w dobie przeładowania informacjami?


Zapraszam na krótką wycieczkę po śliskim zboczu własnego umysłu. Weźmiemy na warsztat kilka przykładów z życia wziętych, związanych z zarządzaniem projektami i spróbujemy nauczyć się, jak przechytrzyć nasz mózg. Dlaczego? Aby mądrzej planować, być lepszym menedżerem, programistą lub projektantem i bardziej ostrożnym człowiekiem.

Sprawdź inne wartościowe treści

Podcast “Z Warsztatu Lidera”

Korzystaj z dobrych praktyk doświadczonych liderów.
The Light Book

The Light Book

Poznaj historie wybitnych liderów z całego świata.
Artykuły Leaders Island

Artykuły

Poszerz swoją wiedzę na temat zarządzania i rozwoju.

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której
celem jest świadomy i mądry rozwój.
Scroll to Top