Zarządzanie zmianą – podejście Leaders Island

Home > Doradztwo biznesowe > Zarządzanie zmianą – podejście Leaders Island

W biznesie – nawet tym największym, który wydaje się istnieć „od zawsze” – zmiana jest czymś nieuniknionym. Przykładowo: tylko 52 firmy, czyli zaledwie 10,4% z listy Fortune 500 w 1955 r., pozostało na liście opublikowanej w 2021 roku. To oznacza, że prawie 90% firm z tej pierwszej listy zbankrutowało, połączyło się lub zostało przejętych przez innych lub nadal istnieją, ale spadły z tego rankingu. Wiele firm z listy opublikowanej w 1955 roku to dziś nierozpoznawalne, zapomniane organizacje. Średnia długość życia firmy z indeksu giełdowego S&P 500 w 1961 roku wynosiła około 61 lat. Dziś to niecałe 18 lat.

Zmiana jest częścią życia zawodowego lidera, a jeśli jest generalna lub intensywna może być także dużym wyzwaniem. Wyjście z niego zwycięsko wymaga umiejętności skutecznego zarządzania zmianą.

Wniosek: szkolenia z zarządzania zespołem dają firmie lepszych menadżerów i liderów, a oni przynoszą coraz lepsze wyniki, poprawiają wydajność pracowników i kondycję organizacji.

Co robią firmy odnoszące sukcesy? Jak zapewniają sobie nie tylko przetrwanie, ale także ciągły rozwój?

Naszym zdaniem firmy mogą przewidzieć, zaplanować i przygotować się tylko na pewną dozę zmian. Bardziej bezpieczną strategią jest zbudowanie kultury i wyposażenie pracowników w tym liderów i menadżerów w kompetencje pozwalające elastycznie reagować na zmieniające się reguły gry. Organizacje złożone z adaptujących się zespołów mogą przetrwać wszelkie burze i wyzwania, jakie napotkają. Wymaga to od liderów mądrej współpracy, która opiera się na potencjale każdego z współpracowników. I to przynosi efekty – zatrudnianie w organizacji menadżerów dla których Change Management to chleb powszedni, z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Jakie szkolenia z zarządzania zmianą znajdują się w ofercie?

Zmiany naruszają statusu quo organizacji i zespołów w różnych aspektach. Samo zarządzanie zmianą i w zmianie jest procesem. Change Management nie przebiega według gotowych schematów i prowadzi do rezultatów, które nie są do końca określone, ponieważ zachodzą w zespole ludzi. Zmiana to nieprzewidywalność, może więc wywoływać sytuacje trudne, a nawet kryzysowe. Podobnie jak kryzys, niesie za sobą zarówno ryzyko, ale i potencjał do rozwoju.

Szkolenie Ja i mój zespół w czasie zmian adresuje właśnie te kwestie:

  • jak zaimplementować skuteczny Change Management,
  • jak zarządzać zmianą tak, aby przyniosła nam ona raczej korzyści niż szkody,
  • i najważniejsze: jak przygotować menadżerów i liderów na przyszłe – przecież nieuniknione – zmiany?

Zmiany wywołują obawy w zespole. Jedną z konsekwencji nieokreśloności jest lęk, który nie pomaga w skutecznym działaniu zarówno na poziomie lidera jak i grupy. Dlatego to kluczowe, aby liderzy i menadżerowie przez swoje działania i postawę wpływali na emocje w zespole i odpowiednio jest kształtowali.

Proces intensywnych zmian wymaga mniej więcej 75% kompetencji liderskich, aby przekonywać, tłumaczyć i angażować ludzi, oraz 25% umiejętności menedżerskich, aby utrzymać proces zmian w ryzach, a zespół w stanie stabilności.

Szkolenie menedżerskie i liderskie "Ja i mój zespół w czasie zmian"

Ja i mój zespół w czasie zmian

Prosimy o kontakt na adres: biuro@leadersisland.com / Kraków
(W SALI)

Zmiany naruszają status quo organizacji i zespołów w różnych aspektach. Samozarządzanie zmianą i w zmianie jest procesem. Nie przebiega według gotowych schematów i prowadzi do rezultatów, które nie są do końca określone, ponieważ zachodzą w zespole ludzi.

Zapisz się

2664 PLN + VAT

Metody, narzędzia i techniki, które pozwolą poznać ci proces zarządzania zmianą

Czy nie myślimy o zmianie tak, jakby miała początek, środek i koniec, i mamy nadzieję, że koniec jest bliski?

To nie jest natura zmian, które są dzisiaj ciągłe i współzależne. Jeśli liderzy i menedżerowie potrafią przyjąć właściwy sposób myślenia (i zaszczepić jej w swoich zespołach), w którym nieustannie uczymy się i akceptujemy nowe okoliczności, możemy wykorzystać zmianę statusu quo na naszą korzyść.

Skuteczny lider zarządza procesem zamian w swojej strefie wpływu, a nie ogłasza pośrednie i końcowe cele. Podczas szkolenia Ja i mój zespół w czasie zmian nauczysz się zarządzania zmianą właśnie w takim duchu: traktowania jej jako stałego elementu rzeczywistości. Dowiesz się jak rozłożyć proces zmiany na czynniki pierwsze, jak kontrolować każdy jego etap i jak rozmawiać ze swoim zespołem o procesie zmiany.

Porozmawiajmy, jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym doświadczeniu wspierania organizacji, zespołów i liderów w procesie zachodzących wokół nich zmian.

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Zobacz inne nasze szkolenia

Opinie o szkoleniach

Anna Głuch - People Operations Specialist/ BRAINLY
Anna Głuch
People Operations Specialist/ BRAINLY

Szkolenie z Komunikacji to najlepsze szkolenie, na jakimkolwiek byłam. Intensywność i poziom merytoryczny jest wprost nie do opisania. Trener Błażej to niesamowicie ciepła, serdeczna osoba, a przy tym cechuje go ogromna wiedza i profesjonalizm. Grupa biorąca udział w treningu była niewielka, dlatego atmosfera panująca podczas szkolenia była intymna i kameralna. Szkolenie nie składało się z dużej ilości teorii, ale za to zawierało masę praktycznych ćwiczeń, które nierzadko zmuszały do wyjścia poza strefę komfortu.

Jestem wdzięczna, że mogłam wziąć udział w tym wspaniałym szkoleniu, które zostanie w mojej pamięci na bardzo długo.

Agnieszka Więckowska - Dyrektor Sprzedaży
Agnieszka Więckowska
Dyrektor sprzedaży

Dziękuję! Za te cztery ciekawe spotkania, które pozwolą mi odważniej podejmować działania w zakresie zarządzania (choć nie tylko). Uczestniczyłam w kilku, a może i więcej szkoleniach. Żadne nie było dla mnie tak interesujące, dobrze przygotowane i poprowadzone. Aż mi milej pracować nad sobą

Zobacz więcej rekomendacji

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X