Podcast 32

Awans – nagroda czy kara? – Tomasz Bronowiec

Subskrybuj:

Awans – nagroda czy kara?

Odcinek 32 „Awans – nagroda czy kara?” podcastu Z Warsztatu Lidera to rozmowa z doświadczonym programistą oraz prelegentem na konferencjach IT. Tomasz Borowiec obecnie zajmuje stanowisko Senior Software Engineer w jednej z krakowskich firm.

W podcaście rozmawiamy o awansie na stanowisko menedżera w nieco innej odsłonie. Poruszamy temat braku satysfakcji oraz niezadowolenia płynącego z awansu. Historia i ścieżka kariery wydawałaby się dość naturalna: Tomek odpowiednio wraz ze wzrostem swoich umiejętności awansował na stanowisko lidera.

Organizacja może stosować różne zachęty, aby motywować swoich pracowników. Zdemotywowani pracownicy są sfrustrowani i nie mogą przyczyniać się do osiągania jak najlepszych wyników. Wiele firm decyduje się na awansowanie swoich pracowników.

Jednak czy każdy chce awansować?
Z tego odcinka dowiesz się jaki wpływ na życie i późniejszą karierę może mieć awans, a następnie jego odrzucenie.

Podczas rozmowy Tomasz obala mity na temat bycia menedżerem. Mówi o najlepszym według siebie sposobie awansowania pracowników. Przekonuje, że stopniowe przekazywanie obowiązków wyższego szczebla i próba sprawdzenia się w nowej roli może być dużo bardziej owocna, niż awansowanie pracownika z dnia na dzień, bez odpowiedniego przygotowania i sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły:

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top