Podcast 18

Jak przygotować i wygłosić przemówienie? – Tomasz Kammel

Subskrybuj:

Jak przygotować i wygłosić przemówienie?

Odcinek 18 „Jak przygotować i wygłosić przemówienie?” podcastu Z Warsztatu Menedżera jest rozmową z Tomaszem Kammelem, absolutnym mistrzem wystąpień publicznych. Tomasz wprowadza nas do świata wystąpień publicznych, gdzie przygotowanie, świadomość reguł i plan są ważniejsze, niż osobowość sceniczna, „gen prezentera” i wrodzone umiejętności.

Podcast daje szansę każdemu z nas na to, aby stać się mówcą doskonałym!

Wystąpienia publiczne to z pewnością część pracy lidera, menedżera lub innej osoby zarządzającej. Przemówienia to również nieodłączny element życia każdego z nas. Umiejętność budowania wypowiedzi i sztuka jej właściwego przekazu wydaje się być niezbędnym narzędziem do tego, aby zostać wysłuchanym przez innych.

W życiu lidera, menedżera jest wiele okazji do przekazywania swoim współpracownikom pewnych treści. Należy pamiętać, że żaden człowiek nie rodzi się z bagażem umiejętności, a poprzez zdobywanie wiedzy i doświadczenia, nabywa je.

Podczas wystąpień publicznych warto znać reguły improwizacji, które w wielu sytuacjach mogą okazać się bardzo pomocne.

Sztuka dobrych przemówień opiera się na trzech filarach, są to: etos, patos i logos.

Etos składa się z argumentów i wiedzy praktycznej, patos charakteryzują uczucia, natomiast logos jest to świadomość logicznej konsekwencji podczas układania wypowiedzi.

Dobry mówca powinien zdawać sobie sprawę, że nawet najlepszy koncept ułożony w nieodpowiedni sposób, traci swój sens.

W tym miejscu warto zapoznać się z definicją kompletnego mówcy. Jest to osoba, która cechuje się autorytetem wynikającym z wiedzy fachowej oraz wdziękiem, wynikającym z doświadczenia, skromności i przeświadczenia.

Kolejną bardzo istotną kwestią, o której należy pamiętać podczas wystąpień publicznych jest dobra energia, którą mówca musi dzielić się ze swoimi słuchaczami. Dlatego bardzo ważne jest aby podczas przemówienia okazywać emocje, o tym jak to robić w odcinku.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły:

Sprawdź szkolenia:

Sprawdź The Light Book:

Misją Leaders Island jest przekazywanie dobrych praktyk liderskich. Zależy nam na wsparciu liderów również po zakończeniu sesji szkoleniowej, dlatego każdy z uczestników otrzyma od nas The Light Book – zbiór 52 felietonów napisanych przez wybitnych liderów z całego świata. 

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top