Podcast 76

Motywacja wewnętrzna – potrzeba ciekawości – Paulina Gucka

Subskrybuj:

Motywacja wewnętrzna – potrzeba ciekawości

Odcinek 76 podcastu Z Warsztatu Lidera „Motywacja wewnętrzna – potrzeba ciekawości” to rozmowa z Pauliną Gucką (Reiss Motivation Profile Master, Action Learning Coach, Coach ICF), która wykorzystując Reiss Motivation Profile wspiera menedżerów w budowaniu stylu liderskiego. Paulina jest również mentorką Leaders Island – dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztat Motywacja Wewnętrzna Miliard.0, podczas którego pomaga liderom w zrozumieniu ich wewnętrznych potrzeb i zastosowaniu tej wiedzy do zwiększania skuteczności całego zespołu.

Reiss Motivation Profile to narzędzie pozwalające na naukowy pomiar motywacji wewnętrznej. Diagnozuje podświadome potrzeby, czyli motywatory, które mają wpływ na nasze zachowanie i decyzje.

Profil motywacyjny RMP to niepowtarzalna kombinacja 16 potrzeb o różnej skali natężenia. Ich zaspokajanie pozwala działać efektywnie w sferze zawodowej i prywatnej, a także zapewnia życiową satysfakcję.

76 odcinek podcastu jest kontynuacją serii o RMP i skupia się na trzecim badanym motywatorze – ciekawości.

Ciekawość opisuje potrzebę zdobywania i poszerzania wiedzy, a także dogłębnego zrozumienia przyswajanych zagadnień.

Osoby o dużym natężeniu tego motywatora mają potrzebę poznawania świata z nastawieniem na dokładne zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości. Postrzegają naukę jako fascynujący proces, interesują się wieloma zagadnieniami. Cechuje je myślenie analityczne, świetnie odnajdują się w przyswajaniu dużej ilości danych.

Osoby, u których ciekawość jest na niskim poziomie, wolą poznawać świat i uczyć się w sposób bardziej praktyczny, w odniesieniu do realnych sytuacji. Cechują się dużą dozą pragmatyzmu.

Jak poziom ciekawości wpływa na życie i pracę lidera? Czym charakteryzują się liderzy posiadający małe, średnie i duże natężenie tego motywatora? Jak można wykorzystać swój profil RMP do zrozumienia siebie i w konsekwencji mądrzejszego, bardziej efektywnego działania?

Zapraszamy do wysłuchania 76 odcinka podcastu, w którym Paulina Gucka dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem pracy z RMP, a także na konkretnych przykładach tłumaczy, czym jest ciekawość i jak jej natężenie wpływa na pracę i życie prywatne.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top