Podcast 15

Philip Zimbardo – czego nauczyłem się od guru światowej psychologii – Józef Kącki

Subskrybuj:

Philip Zimbardo - czego nauczyłem się od guru światowej psychologii

Odcinek 15 „Philip Zimbardop czego nauczyłem się od guru światowej psychologii.” podcastu Z Warsztatu Lidera, to odcinek nieco odmienny. Podcast ten jest moim indywidualnym przemyśleniem na temat współpracy oraz osobowości Profesora Philipa Zimbardo, z którym miałem przyjemność współtworzyć tegoroczną edycję Konferencji LIGHT.

Philipa Zimbardo znają nawet ludzie, którzy o psychologii wiedzą mniej więcej tyle, że taka gałąź nauki istnieje. A jeśli nawet w ogóle nie słyszeli o tym światowej sławy amerykańskim psychologu, wykładowcy, pisarzu i aktywiście społecznym, to przynajmniej kojarzą z mediów przeprowadzony przez niego w 1971 r. eksperyment więzienny.

Osoby z wykształceniem humanistycznym lub takimi zainteresowaniami prawdopodobnie miały w rękach kultowy, przetłumaczony na wiele języków i zachwycający przystępnością podręcznik „Psychologia i życie”, którego współautorem był profesor. Duży rozgłos zdobyły też jego książki „Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?”, „Paradoks czasu” i „Gdzie ci mężczyźni?”, a także program społeczny „Heroic Imagination Project”.

Inicjatywy profesora jak np. Heroic Imagination Project mają zwykle ten sam mianownik, czyli pogłębienie refleksji na sobą i polepszenie naszego życia. Jestem przekonany, że wgląd w dorobek tak znakomitego psychologa i człowieka będzie wartościowy dla każdego słuchacza.

W tym podcaście opowiadam Wam czym zaskoczył mnie Profesor oraz które z jego zachowań moim zdaniem powinniśmy powielać w swoim życiu. Przedstawiam Profesora, w nieco innym świetle, nie jako autorytet naukowy, ale jako zwykłego człowieka, za którego sam się uważa. Pracując od kilku lat z liderami widzimy jak wielkie znaczenie ma integralność, samoświadomość i dojrzałość lidera.

Mam nadzieję, że podcast ten stanie się dla Was bodźcem do refleksji i zmian w jakości Waszego życia.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły:

Sprawdź szkolenia:

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top