Fundament Początkującego Lidera

Home > Szkolenia > Szkolenia menedżerskie i liderskie > Fundament Początkującego Lidera
Fundament Początkującego Lidera

Szkolenie zarządzanie zespołem – Warsztat dla osób zarządzających zespołem

Naucz się zarządzać zespołem tak, aby poprowadzić go ku sukcesom.

4-5, 11-12 grudnia 2023 (4 dni, W SALI)
4223 PLN + 23% VAT

Zapisz się
SPIS TREŚCI

Opis szkolenie zarządzanie zespołem dla początkującego lidera lub menedżera

Wiemy, że nikt nie rodzi się liderem, lecz się nim staje. Wykorzystaj doświadczenie mentorów, którzy są lub byli w miejscu, do którego dążysz.

Każdy specjalista, nawet wybitny, po awansie na pierwszą pozycję liderską buduje swoje kompetencje praktycznie od nowa. Mimo to niektórzy zostają skutecznymi liderkami/liderami. Sięgają ze swoimi zespołami po ambitne cele, regularnie je osiągają i co równie ważne, utrzymują rotację utalentowanych współpracowników na niskim poziomie. To naszym zdaniem cel, który warto osiągnąć.

Nasze doświadczenie w Leaders Island wskazuje, że najbardziej skutecznym wsparciem początkujących liderów i menedżerów jest połączenie ich z mentorami, którzy byli lub są w miejscu, do którego dążą.

Dlatego w trakcie szkolenia zarządzanie zespołem “Fundament Początkującego Lidera” przekażemy Ci praktyczne doświadczenie liderskie w formie naszego modelu Leading a Winning Team.

Zapisz się na szkolenie

W zależności od edycji, szkolenie prowadzi:

Poznajmy się…
Józef Kącki

Czy ktoś kto kończy jedną z czołowych uczelni technicznych , może pójść ścieżką inna niż inżynierska? Moja historia pokazuje, że to jakie otrzymujesz wykształcenie, to dopiero początek drogi, którą tworzysz…. Dlatego umiejętności menedżera a potem lidera budowałem po ukończeniu Akademii Górniczo-Hutniczej na bazie szkoleń, mentorów, studiów MBA i przede wszystkim reflektowania codziennych wyzwań, sukcesów i porażek. Doświadczenie zbierałem przez 10 lat w branży IT…

Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Jozef Kącki – Founder & CEO – Leaders Island
Poznaj Józefa Kąckiego!Zobacz moje wystąpienia

Poznajmy się…
Dawid Ostręga

Menedżer z 15-letnim doświadczeniem zdobytym w Anglii, USA i Polsce. Zarządzał w takich firmach jak EPAM System, IBM, SolarWinds, SKK. Zawodnik Futbolu Amerykańskiego. Człowiek zorientowany na zespołowe osiągnie celów.

Kapitan drużyny University of Hertfordshire Hurricanes z którą zdobył dwukrotnie mistrzostwo Anglii. Kapitan młodzieżowych mistrzów Wielkiej Brytanii. Stanowisko prezesa doskonale potrafi łączyć z funkcją trenera drużyny Kraków Kings, z którą zdobył mistrzostwo Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Dawid Ostręga - mentor Leaders Island
Dawid Ostręga - mentor Leaders Island
Dawid Ostręga - mentor Leaders Island
Dawid Ostręga - mentor Leaders Island
Poznaj Dawida Ostręgę!

Poznajmy się…
Ania Gawlikowska

Zaczynając karierę zawodową, nigdy nie pomyślałabym, że w wieku 36 lat będę prowadziła 200-osobowy dział produkcji w najdynamiczniejszym biznesie w IT – software housie. Gdybym była bohaterką gry komputerowej, nazwałabym siebie samą Agility Rebel.

Tu gdzie jestem, doszłam na około, bo “po charakterze”. Dzięki szybkiej adaptacji, zdolnościom komunikacyjnym, asertywności i podważaniu statusu quo. Rozwój i ulepszanie środowiska na około to moje supermoce.

Ania Gawlikowska
Poznaj Anię Gawlikowską!

Poznajmy się…
Krzysztof Raś

Jestem inżynierem oprogramowania z wykształcenia i liderem technologicznym z pasji. Niegdyś pracowałem nad rozwojem systemów informatycznych ratujących ludzkie życie, dziś pomagam robić to innym.

Swoje doświadczenie w obszarze przywództwa poszerzam stale i niezmiennie poprzez budowanie zespołów czy wręcz całych organizacji inżynieryjnych. Przez ostatnie niemal dwie dekady kierowałem wieloma zespołami technologicznymi oraz zbudowałem w Polsce od zera dwa oddziały wiodących spółek technologicznych, które dziś dają zatrudnienie setkom inżynierów oprogramowania, głownie programistom.

Krzysztof Raś
Poznaj Krzysztofa Rasia!

Zaufali nam:

Forma szkolenia zarządzanie zespołem dla początkującego lidera czyli co Cię czeka?

To szkolenie dla początkującego lidera lub menedżera będzie dla Ciebie czterodniową podróżą od wątpliwości, powtarzających się błędów i nieporozumień do efektywnego działania wynikającego z osobistej skuteczności liderskiej zbudowanej na solidnych podstawach.

Program zaprojektowaliśmy w formie osiemnastu kroków, które stanowią logiczny i przyczynowo-skutkowy proces budowy nowo obejmowanego zespołu. Taka podróż jest dla nas pretekstem do omówienie kluczowych umiejętności oraz ułożenia dostarczanej wiedzy w angażujący sposób. Naszą intencją jest, aby warsztat lidera pozbawić magicznej otoczki. W zamian tego dobre praktyki liderskie pokazujemy jako sekwencję działań, które podejmowane z właściwą częstotliwością odpowiadają za powtarzalną skuteczność lidera.

Program realizujemy w trybie: dwa dni, około tygodniowa przerwa, dwa dni. Taka forma pozwala lepiej przyswoić zdobytą wiedzę.

Szkolenie dla początkującego menedżera, początkującego lidera "Fundament początkującego lidera" - grafika oferty szkolenia

Dzień 1
Program zaczynamy od zaakcentowania kluczowej roli autorefleksji na poziomie personalnym oraz pełnionej roli w konkretnym otoczeniu biznesowym przez lidera, którym jest jego zespół i organizacja. Dyskutujemy o mechanizmach budowania zespołowości w oparciu o cele zespołowe i indywidualne oraz wynikających z tego konsekwencjach.

Dzień 2
Korzystając z refleksji wywołanych w pierwszym dniu, zgłębiamy formy proaktywnego wpływu lidera na dynamikę zespołu. Dyskutujemy o pozycjach w zespole, monitorowaniu postępów, optymalnym stylu pracy z zespołem. Zastanawiamy się, jak poprzez codzienne interakcje, komunikację i delegowanie wzmacniać współpracowników.

Szkolenie dla początkującego menedżera, początkującego lidera "Fundament początkującego lidera" - grafika oferty szkolenia
Szkolenie dla początkującego menedżera, początkującego lidera "Fundament początkującego lidera" - grafika oferty szkolenia

Dzień 3
Po zbudowaniu z liderami świadomości właściwej postawy i przekazaniu im doświadczenia, jak zbudować dobrze przygotowany strukturalnie zespół, nawiązujemy do działań, które stale zasilają zespół energią, aby wygrywał w sposób ciągły. Pokażemy Ci także, jak nie zatracić siebie w mnogości już poruszonych działań.

Dzień 4
Ostatni dzień szkolenia skupia się na elementach, które decydują o Twojej skuteczności w długim horyzoncie pracy z zespołem. Zakończymy retrospekcją na poziomie wiedzy i co najważniejsze doświadczenia przekazanego przez mentora prowadzącego w formie, która pozwoli Ci bezpiecznie wdrażać je w codziennej pracy.

Szkolenie dla początkującego menedżera, początkującego lidera "Fundament początkującego lidera" - grafika oferty szkolenia

Z czym wrócisz po szkoleniu zarządzania zespołem dla początkującego lidera?

Dzięki temu szkoleniu w Leaders Island już w pierwszych krokach liderskiej kariery otrzymujesz dostęp do następujących kompetencji, które definiuje nasz model Leading a Winning Team.

LEADING

  1. Samoświadomość i dojrzałość. Skuteczne prowadzenie innych do celu wymaga od lidera świadomości własnego potencjału, przekonań, celu i kontekstu, w którym działa. Nauczysz się, jak pogłębiać własną samoświadomość i rozwijać się, aby reagować na wymagania otoczenia.
  2. Liczą się ludzie. Podległość służbowa to absolutnie niewystarczająca płaszczyzna do budowania zespołowości. Nauczysz się mechanizmów psychologicznych, które przeniosą współpracę między Tobą i współpracownikami na dużo wyższy poziom.
  3. Inclusive leadership. Zespół to grupa ludzi, którą jednoczy współzależy cel. Jesteśmy głęboko przekonani, że lider powinien postrzegać zespół przez pryzmat indywidulanego potencjału każdej z osób. Nauczysz się, jak skutecznie włączać każdego współpracownika w działania zespołu.

Poza naszym doświadczeniem także argumenty naukowe jasno wskazują, dlaczego to jest takie ważne…

Lider, który tworzy dobre relacje z współpracownikami, sprawia, że są oni zdrowsi, szczęśliwsi, realizują większe kariery. Lepiej funkcjonują, podejmują większy wysiłek, są bardziej innowacyjni, bardziej odporni podczas zmian, rzadziej odchodzą i lepiej reagują na informacje zwrotne.

WINNING

  1. Tożsamość nastawiona na wygrywanie. Biznes to sport zespołowy. Zadaniem lidera, podobnie jak trenera w sporcie drużynowym, jest wygrywanie, czyli zespołowe osiąganie postawionego celu. Praca zespołowa istnieje przecież wokół „czegoś”, nad czym Twój zespół pracuje. Nauczysz się jak koncentrować nastawienie zespołu na osiągany cel.
  2. Powtarzalność. To miara posiadanych kompetencji. Nie ocenia się dobrze trenera sportowego, który sięgając po mistrzostwo, w następnym sezonie ratuje się przed spadkiem. Nauczysz się jak osiągać powtarzalne sukcesów z prowadzonymi zespołami.
  3. Proces i metodyka. Skuteczność, która cechuje dobrych liderów, to nie skutek magicznego zaklęcia, a powtarzalność ich sukcesów, to nie szczęście. Wierzymy głęboko w procesy i metodyki, które wspierają lidera w codziennym działaniu. Nauczysz się między innymi technik delegowania, diagnozowania współpracowników, monitorowania zmian, oceny rozwoju współpracowników.

Poza naszym doświadczeniem także argumenty naukowe jasno wskazują, dlaczego to jest takie ważne…

Badanie na Uniwersytecie Stanforda stwierdziło 13-procentowy wzrost produktywności, gdy kiepskich menedżerów wymieniono na świetnych. Organizacje, w których menedżerowie umiejętnie rozwijają potencjał współpracowników, wykazują o 21% wyższe przychody niż konkurenci.

TEAM

  1. Liczy się zespół. Generowanie przychodów, angażowanie pracowników i realizacja strategii wyrażają się przede wszystkim poprzez dobrze funkcjonującą pracę zespołową. Tego efektu nie osiąga się samoczynnie. Nauczysz się kluczowych procesów, które będą wspierać Twoje liderskie cele.
  2. To realizuje się strategia. Patrząc na organizację, widzimy zespoły i liderów odpowiedzialnych za realizację strategii. To oni stoją często przed największym wyzwaniem w życiu firmy: jak zrozumieć, zorganizować i zmotywować ludzi do wspólnej pracy, aby realizować strategię i osiągać postawione cele. Nauczysz się skutecznych metod utrzymywania zaangażowania w zespole oraz tego jak wydobyć motywację swoich współpracowników.
  3. Utrzymanie talentów w zespole. Uznając dużą rolę employer brandingu, mądrych decyzji na poziomie C-level oraz kultury organizacji, zatrzymywanie najlepszych pracowników w firmie to najczęściej pochodna jakości pracy zespołu, do którego należą. Dlatego dostarczamy liderom narzędzia, dzięki którym mogą utrzymać zwyciężający skład swojego zespołu. Nauczysz się skutecznego zarządzania zmianą, wzmacniania zespołu, rozwijania swoich współpracowników.

Poza naszym doświadczeniem także argumenty naukowe jasno wskazują, dlaczego to jest takie ważne…

Zespoły zmotywowane są bardziej kreatywne, współpracujące, wydajne, skoncentrowane i zdecydowane. Lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów, rzadziej są nieobecni lub opuszczają firmę.

Zapisz się na szkolenie z zarządzania zespołem Kraków

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na szkolenie:
„Fundament Początkującego Lidera”.

Termin i miejsce:
4-5, 11-12 grudnia 2023 (4 dni szkolenia, w sali)
Cena:
4223 PLN + 23% VAT

Szkolenie zarządzania zespołem – opinie

Marcin Bała - Dyrektor Zarządzający

Jest to pierwsze szkolenie po którym od razu widzę pewne elementy, które u mnie w zespole są do poprawienia i wiem, że zostawiając je samym sobie nie rozwiążą się a będą potęgować niechęć i frustrację jego członków. Nie mogę się doczekać możliwości przetestowania siebie pod względem komunikacji, która tak naprawdę jest obecna na każdym etapie pracy menedżera i błędy na tym polu mogą mieć ogromny wpływa na motywację, rozmowę korygującą, wyznaczanie celów, delegowanie zadań, „zarządzanie zmianą” … itd. itp.

Agnieszka Więckowska - Dyrektor Sprzedaży

Dziękuję! Za te cztery ciekawe spotkania, które pozwolą mi odważniej podejmować działania w zakresie zarządzania (choć nie tylko). Uczestniczyłam w kilku, a może i więcej szkoleniach. Żadne nie było dla mnie tak interesujące, dobrze przygotowane i poprowadzone. Aż mi milej pracować nad sobą

Agnieszka Więckowska

Dyrektor sprzedaży

Tomasz Śliwiński - GSM Product Line Purchasing Leader

„Fundament młodego menedżera” to jedno z najbardziej interesujących szkoleń, w jakich miałem okazję uczestniczyć. Szczerze i z przyjemnością polecam je jako inspirujące dla wszystkich młodych menedżerów, a także osób, które dopiero zostaną menedżerami.

Józef Kącki jest świetnym nauczycielem. W jasny i przejrzysty sposób przekazuje wiedzę, która wydaje się elementarna, a jest przecież rzadko brana pod uwagę przez menedżerów na różnych etapach ich kariery.

Dzięki temu szkoleniu stajesz się bardziej świadomy spraw kluczowych w życiu zawodowym skutecznego menedżera. Gdybym mógł, chętnie wziąłbym w nim udział jeszcze raz po pewnym czasie, aby przetestować wiedzę w praktyce i jeszcze lepiej współpracować z trenerem w oparciu o własne doświadczenia.

Oprócz tego polecam wszystkim „Fundament młodego menedżera” ze względu na prezentację przykładów wziętych z życia i bliskich mi na tyle, że nigdy ich nie zapomnę. Sądzę, że dobrze byłoby skierować na to szkolenie także doświadczonych menedżerów. Wiele poruszanych zagadnień jest im często mało znanych lub lekceważonych.

Jakub Rzeszutko - Project Manager

Brałem udział w szkoleniu dla Młodych Menedżerów. Uważam, że było to jedno z najciekawszych oraz najbardziej wartościowych szkoleń, w jakich do tej pory uczestniczyłem. Dzięki niemu otworzyłem oczy na kwestie, z których wcześniej nie zdawałem sobie sprawy. Jestem przekonany, że po wprowadzeniu w życie przedstawionych tematów polepszyły się relacje w moim zespole oraz jego efektywność. Zauważyli to nawet sami pracownicy. Mam również wrażenie, że moja postawa została doceniona przez moich przełożonych, gdyż od marca rozpoczynam pracę na nowym stanowisku.

Jakub Rzeszutko

Project Manager

Mariusz Żychliński Kierownik Sekcji Planowania

Bardzo dziękuję za fajne szkolenie w jakim miałem okazje uczestniczyć.
Odpowiadał mi sposób prowadzenia szkolenia. Treść w nim zawarta była praktycznymi przykładami z „życia wziętymi”, co powoduje możliwość wykorzystania wiedzy ze szkolenia od razu.
Polecam wszystkim zaczynającym swoją przygodę z zarządzaniem i nie tylko.

Mariusz Żychliński

Kierownik Sekcji Planowania

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X