Management through employee experience pl

Home > Szkolenia > Szkolenia menedżerskie i liderskie > Management through employee experience pl
Management
through employee experience

Warsztat oparty na metodologii Design Thinking

Wznieś przywództwo na wyższy poziom korzystając z myślenia projektowego!

Prosimy o kontakt na biuro@leadersisland.com

Zapisz się
SPIS TREŚCI

Opis Szkolenia

Omiń pułapki stabilizacji, wnieś zarządzanie na wyższy poziom i skieruj firmę na ścieżkę ciągłego rozwoju, korzystając z myślenia projektowego!

Jak blisko szczytu jest żaba?

Czy ucieszyłaby Cię wiadomość, że Twoja organizacja właśnie doświadcza najbardziej dynamicznego wzrostu lub już wspięła się na szczyt rozwoju? Musimy Cię zmartwić. Zgodnie z cyklem funkcjonowania wszystkich ludzkich wytworów – od zapałek po mocarstwa – z tej góry wiedzie droga w dół. Sęk w tym, że tak naprawdę nie wiemy, po której stronie szczytu i jak wysoko stoimy. Jesteśmy jak żaba wrzucona do bardzo powoli podgrzewanej wody. Adaptujemy się do nieznacznych zmian na gorsze aż do momentu, gdy nie ma już szans wyskoczyć z ukropu.

Czy można uniknąć nieuniknionego?

Hipotetycznie więc każda organizacja w pewnym momencie staje na skraju przepaści. Przyznasz, że krok naprzód byłby mało rozsądny. Ale można wykonać ruch w… górę, obierając za cel nową „górkę rozwoju”! Do tego właśnie – czyli do wspięcia się na wyższy poziom przywództwa – doprowadzą Cię te warsztaty. Wcześniej jednak wnikliwie przeanalizujemy potrzeby Twojej firmy (sprawdzając niejako temperaturę wody), a na sam koniec przedstawimy Ci rozwiązania gotowe do wdrożenia praktycznie od zaraz. Osiągniemy to wspólnie dzięki sprawdzonej metodologii Design Thinking.

Punktem wyjścia jest człowiek

Pierwsza zasada myślenia projektowego brzmi: wykaż się empatią! Po określeniu obszarów, które najbardziej interesują zarząd Twojej organizacji, nasi analitycy przeprowadzą głębokie, ludzkie rozmowy z kilkoma jej pracownikami różnych szczebli. W zanonimizowany sposób pozyskamy wiedzę o tym, gdzie kryje się potencjał, a gdzie patologie, bazując na mądrości osób „z wewnątrz”. Wychodzimy bowiem z założenia, że nie ma uniwersalnej recepty na osiągnięcie wyższego poziom zarządzania, ponieważ zbyt wiele zależy od kultury konkretnej organizacji.

Pomysłowość w służbie zmian

Po tym „badaniu okresowym” przyjedzie czas na warsztaty z wykorzystaniem technik kreatywnych. Do naszej siedziby zaprosimy 16 przedstawicieli różnych pionów i szczebli („od portiera po prezesa”) Twojej organizacji, których podzielimy na 4 interdyscyplinarne grupy. W pierwszym dniu warsztatów będą oni pracowali w nieskrępowanie twórczej atmosferze nad różnymi innowacyjnymi rozwiązaniami problemów, które zidentyfikowaliśmy wcześniej w ramach wywiadów pogłębionych. W ten sposób otrzymamy modele kluczowych zmian w zarządzaniu.

Schodzimy na ziemię: testujemy i wdrażamy!

Jedna z kolejnych zasad Design Thinking brzmi: eksperymentuj, wytwarzaj mnóstwo prototypów, póki jeszcze nic to nie kosztuje, testuj je wielokrotnie, zbieraj feedback, odrzucaj lub implementuj. Dlatego drugi dzień spotkania poświęcony będzie krytycznej analizie wypracowanych procedur i procesów pod kątem skuteczności. Dzięki ocenie uwzględniającej różne perspektywy (choćby wspomnianych portiera i prezesa) wybierzemy do wdrożenia usprawnienia:

  • oczekiwane przez użytkowników,
  • ekonomicznie uzasadnione,
  • technologicznie wykonalne. Wykonalne, dodajmy, już nawet następnego dnia po warsztatach!

Bezcenne korzyści dodatkowe

W odróżnieniu od zwykłego audytu nasze warsztaty mają dwa „efekty uboczne”, które… z całą pewnością docenisz! Po pierwsze, Twoja organizacja (i Twoje własne myślenie) wyposaży się już na stałe w szereg narzędzi Design Thinking, które pozwalają utrzymać się na kursie nieustannego rozwoju. Po drugie, uczestnicy warsztatów staną się ambasadorami innowacyjnych zmian, które sami współtworzyli. Z takimi zasobami droga od menedżera do lidera stanie się znacznie łatwiejsza!

Zaufali nam:

Z czym wrócisz po warsztacie?

Dzięki temu warsztatowi z mentorami Leaders Island Ty i Twój zespół wypracujecie:

  • diagnozę kultury organizacyjnej firmy z uwzględnieniem obszarów do poprawy,
  • szereg usprawnień w zakresie zarządzania organizacją,
  • przetestowane prototypy i modele udoskonalonych procesów i procedur,
  • plan wdrażania innowacji organizacyjnych,
  • zdolność do posługiwania się metodologią Design Thinking na co dzień.

Zapisz się na szkolenie

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat
„Management through employee experience”.

Jeśli, jesteś zainteresowany naszą propozycją prosimy o kontakt na biuro@leadersisland.com

Masz pytanie? Napisz do nas

Napisz na mail: biuro@leadersisland.com lub przez formularz:

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X