Wyzwanie GIF

Ćwiczenie polega na odpowiedzi przez osoby na spotkaniu na pytanie: “Jaką masz rolę w zespole?” poprzez wybranie GIFa, wklejenie go na uprzednio przygotowaną tablicę np. w Miro (lub w dokument, czy inne miejsce). Ważne, żeby wszyscy członkowie spotkania mieli dostęp do miejsca, gdzie znajduje się GIF, aby osoba go wrzucająca mogła go omówić i powiedzieć czemu akurat tak postrzega swoją rolę w zespole.

Jak przeprowadzić to ćwiczenie?

Krok 1:
Przygotuj wspólne miejsce na GIFy
Przygotuj miejsce, do którego mają dostęp wszyscy uczestnicy spotkania, które widzą i w trakcie spotkania mogą w nim pokazywać i opisywać swoje GIFy. Może to być board w Miro, folder na współdzielonym dysku, dokument, itp.
Krok 2:
Znajdź GIFa
Wejdź na stronę giphy.com i wyszukaj obrazek, który opisuje Twoją rolę w zespole np. “sleepy cat”.
Krok 3:
Wklej GIFa
Wklej link do GIFa do uprzednio przygotowanego miejsca, do którego mają dostęp wszyscy członkowie spotkania. Obrazek → Share → Copy link → Paste.
Krok 4:
Runda odpowiedzi
Wyznacz kolejnych prezentujących (lub pozwól im mianować kolejną osobę, która będzie mówić). Każdy pokazuje GIFa i odpowiada na pytanie dlaczego go wybrał/a i w jaki sposób reprezentuje on jej/jego rolę w zespole.
Np.: wybrałam ziewającego kota, bo często na spotkaniach porannych ciężko mi się skupić i ziewam.

Inne narzędzia z zakresu:
Energizery

Facylitacja spotkań

Jedno słowo

Ćwiczenie polega na “otwarciu” osób na spotkaniu korzystając z techniki podania jednego słowa. Wywołuje dużo interakcji i pobudza wyobraźnię. Jak przeprowadzić to ćwiczenie?

Czytaj więcej
Facylitacja spotkań

Układ okresowy

Ćwiczenie jest dobre na poznanie osób, z którymi masz spotkanie lub warsztaty. Każda osoba mówi jakim jest pierwiastkiem i dlaczego. Jak przeprowadzić to ćwiczenie?

Czytaj więcej
Scroll to Top