Skorzystaj z wiedzy i dobrych praktyk zaproszonych liderów.

Z Warsztatu Lidera

Ideą Leaders Island Podcast jest wspieranie rozwoju kariery naszych słuchaczy. Podczas rozmów przekazujemy wiele praktycznych wskazówek jak stać się bardziej efektywnym w swojej pracy. Zaproszeni goście to specjaliści z różnych branż, których łączy pasja do wykonywanej pracy oraz chęć dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Niezależnie od tego, na jakim etapie drogi zawodowej jesteś, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Posłuchaj naszych podcastów i czerp z nich inspirację do działania!

O nas - Leaders Island

Najnowszy podcast

Mindfulness dla liderów – jak czerpać korzyści z treningu uważności? – Patrick Kozakiewicz
Mindfulness dla liderów - jak czerpać korzyści z treningu uważności?

Cykle tematyczne

Leaders Island Podcast

Podcast 38
Podcast, który pokazuje na przykładzie u2i, że w dojrzałej samozarządzającej się organizacji każdy podejmuje decyzje, każdy ma prawo popełnić błąd. Dzięki temu osoby szybciej robią postępy i przede wszystkim czują odpowiedzialność za to co robią. Jawność wynagrodzeń zaś stanowi pole do otwartych dyskusji, dając szansę rozwoju pracownikom, zespołom i całej organizacji. Wg. jej twórców, może nie są to rzeczy łatwe, ale słuszne.
Podcast 37
Podcast, w którym w osobistej odsłonie, pokazujemy, że stres i wypalenie zawodowe to zjawisko, które może dotknąć każdego pozornie zadowolonego człowieka. Posłuchaj, jak w obliczu kryzysu, odnaleźć drogę do autorefleksji, samoświadomości i ruszyć z miejsca…!
Podcast 36
Podcast, w którym na przykładzie dobrych praktyk pokazujemy jak działa samozarządzająca się organizacja. Poruszamy kwestie związane z zarządzaniem, odpowiedzialnością pracowników, czy te które najbardziej rozpalają wyobraźnię, czyli transparentność rankingu pracowniczego i wynagrodzeń. Zobacz, jak samoorganizujące się zespoły pracują na co dzień w u2i.
Podcast 35
Podcast, który zawiera swoisty „dekalog” skutecznej komunikacji interpersonalnej. W rozmowie rozkładamy komunikację na części pierwsze i przedstawiamy, w jaki sposób prowadzić rozmowę, czy własną wypowiedź, aby interpretacja naszego odbiorcy była zbieżna z naszą intencją.
Podcast 34
Podcast, w którym Jurek opowiada o tym, jak dokładnie wygląda przywództwo w Fundacji. Na bazie własnych doświadczeń i pracy WOŚP mówi o tym, jak zbudować zespół. Rozmawiamy również o tym, jak wykreować odpowiednią atmosferę w organizacji.
Podcast 33
Podcast o duchowości. Rozmawiamy o postrzeganiu człowieka, o jego metafizyczności oraz o czynnikach, które wpływają na osiąganie sukcesów. Skupiamy się na tym, jakimi wartościami powinien kierować się lider.
Podcast 32
Podcast, w którym rozmawiamy o awansie na stanowisko menedżera w nieco innej odsłonie. Poruszamy temat braku satysfakcji oraz niezadowolenia płynącego z awansu.
Podcast 31
Podcast, w którym definiujemy bazę i fundamenty, na których należy budować firmę. Krzysiek pokazuje znaczące, choć często pomijane różnice pomiędzy misją, wizją i wartościami.
Podcast 30
Podcast, w którym rozmawiamy o najważniejszym elemencie organizacji –świadomym liderze. Michał opowiada o satysfakcji, jaką daje mu rola przewodzenia i wspierania zespołu. Dyskutujemy o tym, co dokładnie w praktyce oznacza twierdzenie „kompetentny szef”.
Podcast 29
Podcast przedstawiający etapy i sposoby rozwiązywania konfliktów. Rozmowa na temat nieporozumień i przyczyn ich występowania. Rozważanie na temat tego, czego możemy spodziewać się wchodząc w interakcje międzyludzkie?

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której celem jest świadomy i mądry rozwój.

Scroll to Top