Podcast 33

Duchowość lidera – Piotr Gąsiorowski

Subskrybuj:

Duchowość lidera

Odcinek 33 „Duchowość lidera.” podcastu Z Warsztatu Lidera to rozmowa z pastorem od lat zaangażowanym w rozwój liderów oraz podnoszenie kultury przywództwa w naszym kraju. Piotr Gąsiorowski to polski duchowny, przewodniczący Zarządu Instytutu Przywództwa. Organizator Global Leadership Summit. Jest postacią barwną i działającą aktywnie na rzecz podnoszenia kompetencji liderskich w Polsce.

W podcaście przekonuje, że duchowość to nie tylko religia. Rozmawiamy o postrzeganiu człowieka, o jego metafizyczności oraz o czynnikach, które wpływają na osiąganie sukcesów. Skupiamy się na tym, jakimi wartościami powinien kierować się lider. Mówimy o tym, jak ważna jest świadomość samego siebie, autentyczność oraz stosunek do wykonywanej pracy. Rozmawiamy o największej pułapce lidera i o tym, jak jej uniknąć.

Piotr powiedział Nam, że wiara, kościół i przywództwo to najważniejsze czym w życiu się kieruje. Pragnie zaznaczyć, że dusza i duch to nie jest to samo, natomiast duchowość u człowieka Jego zdaniem to tęsknota za immanencją. Uważa, że tęsknota za czymś większym od nas istnieje zawsze, bez względu na to, czy jesteśmy wierzący, czy też nie.

Przechodząc do tematu lidera, Piotr twierdzi, że najważniejsze co lider wnosi to prawdziwość i autentyczność, a bez uwzględnienia duchowości nie jest to możliwe.

Piotr przekonuje, że wyznaczanie celu w przywództwie jest priorytetem. W dzisiejszych czasach liderzy obierają cele, które dyktuje im kultura. Indywidualne cele każdego lidera, zdaniem Piotra powinny zgrywać się z naszą wizją i tym na czym nam najbardziej zależy. Cel powinien być spójny z duchem, duszą i ciałem porządkuje nasze ciała, a narzucony cel powoduje zniewolenie.

Piotr uważa, że traktowanie przywództwa jako swoją pracę jest negatywnym zjawiskiem. Przytaczając wyniki badań pokazuje nam, że aż 75% liderów traktując przywództwo jako pracę mierzy się z wypaleniem, stresem lub rezygnacją.

Pracowanie nad duchowością jest fundamentalne. Piotr uważa, że powinniśmy dbać o połączenie z Naszą wiarą, jeżeli zdecydowaliśmy się wybrać tą drogę. Twierdzi również, że do samorozwoju istotne jest ustalenie ważnych dla człowieka wartości.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły:

Sprawdź szkolenia:

Sprawdź The Light Book:

Misją Leaders Island jest przekazywanie dobrych praktyk liderskich. Zależy nam na wsparciu liderów również po zakończeniu sesji szkoleniowej, dlatego każdy z uczestników otrzyma od nas The Light Book – zbiór 52 felietonów napisanych przez wybitnych liderów z całego świata. 

Ostatnio dodane odcinki podcastu

Scroll to Top